Sprowadzenie auta z Niemiec/Belgii/Holandii

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

Infino
Mistrz
Mistrz

Sprowadzenie auta z Niemiec/Belgii/Holandii

Post autor: Infino » 6 listopada 2014, 17:44

Szukałem jakiegoś sedana do 30 tys zł na polskich komisach i z ogłoszeń, ale w większości przypadków jest jakieś ale. A to ewidentnie kręcone licznik lub jakieś inne drobne i większe usterki. Przeglądam też oferty z Niemiec i krajów Beneluxu. Myślicie, ze można tam jeszcze znaleźć jakieś fajne autka w tym budżecie jaki posiadam?

Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Sprowadzenie auta z Niemiec/Belgii/Holandii

Post autor: Kulfon » 6 listopada 2014, 20:17

Tzn jaki przebieg chcesz tam mieć żeby nie był ewidentnie kręcony?

babell
Weteran
Weteran

Post autor: babell » 7 listopada 2014, 17:37

Prawda jest taka że auta z zagranicy jeżdżą a nie stoją pod domem czy po stodołach.
Tam 3 - 4 letnie auto ma raptem z 200 tys, prawda jest taka że auta tam użytkowane jeżdżą po lepszych drogach i są skrupulatnie serwisowane, co nie zmienia faktu o przebytych kilometrach.
U nas przyjęło się i to nie wiem dlaczego że jak ma auto większy przebieg niż 200 tys to szrot, na rynku nie ma już maluchów czy polonezów, obecnie auta wytrzymują milion jak się umie o nie zadbać tzn zmienia olej regularnie, rozrząd, silnika się nie przegrzeje, czy inne usterki wynikające z winy użytkującego.
Wszędzie liczniki kręcą, ale do puki mentalność się nie zmieni to to też nie.
Ludzie co to jest 200 czy 300 tys na auto jeśli jest regularnie serwisowane, zużyte podzespoły wymieniane ?
Silniki wytrzymują znacznie więcej. znam przypadki że pod okiem właściciela miliona wykręciły i silnik nie brał oleju zawieszenie było w porządku. Wszystko zależy od tego jak kto dba o auto.
Nie ma aut idealnych , każde wcześniej czy później będzie potrzebowało serwisu, bo klocki się zużyją czy inne części eksploatacyjne.
Jak ktoś ma z tym problem to tylko ASO, nowym sie chwile pojeździ bez dokładania, jeśli nikomu nie spędza snu strata zaraz po przekroczeniu salonu rzędu 10 tys. A za taką kasę można każde auto używane doprowadzić do stanu PERFEKCYJNEGO !

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 7 listopada 2014, 18:04

W 100% zgadzam się z przedmówcą. O auto trzeba dbać i tyle. Niemcy są zasobniejszym narodem - dlatego zwykle jak się coś dzieje to jadą do serwisu czy ich odpowiednika ASO i robią, bo jeżeli nie to gwarancja przepada.
Wg mnie wciąż warto ściągać auta z Niemiec - szczególnie te 2-3 letnie, ponieważ nie są wyeksploatowane a można je często kupić za 50-60% pierwotnej wartości.
Ściąganiem aut zajmuje się np Paweł Matusze auto order (poszukaj w necie, znajdziesz namiar). Ściągał auto mojemu znajomemu - VW Passat z 2008 roku. Co tu dużo mówić Igła.

Infino
Mistrz
Mistrz

Post autor: Infino » 12 listopada 2014, 18:45

piterb pisze:W 100% zgadzam się z przedmówcą. O auto trzeba dbać i tyle. Niemcy są zasobniejszym narodem - dlatego zwykle jak się coś dzieje to jadą do serwisu czy ich odpowiednika ASO i robią, bo jeżeli nie to gwarancja przepada.
Wg mnie wciąż warto ściągać auta z Niemiec - szczególnie te 2-3 letnie, ponieważ nie są wyeksploatowane a można je często kupić za 50-60% pierwotnej wartości.
Ściąganiem aut zajmuje się np Paweł Matusze auto order (poszukaj w necie, znajdziesz namiar). Ściągał auto mojemu znajomemu - VW Passat z 2008 roku. Co tu dużo mówić Igła.
A jak to się odbywa? Ja mu mówię, jaki mam budżet i jakie auta mnie interesują - a on sam szuka czegoś dla mnie? No i ile kosztuje taka usługa?

łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: łodyniec » 12 listopada 2014, 20:31

Warto kupić bynzynioka ,bo dizle to są kręcone nawet o 400tys. Auto które mało pali,używa się do jazdy ,nie na "dojazdy" do kościoła. W 5 lat na lekko robią 500tys. Kto myśli inaczej i kupuje od handlarza z przebiegiem 200tys po 10 latach dizla ....

https://www.youtube.com/watch?v=QgaTav4nLlY

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 13 listopada 2014, 17:31

A jak to się odbywa? Ja mu mówię, jaki mam budżet i jakie auta mnie interesują - a on sam szuka czegoś dla mnie? No i ile kosztuje taka usługa?[/quote]

U mojego znajomego to było tak, że ten znalazł sobie dwa czy trzy auta na autoscoute lub na jakimś innym portalu z ofertami z Niemiec. Koszt to ryczałt za dojazd aby sprawdzić auto, w przypadku mojego znajomego było to 170 euro i cena z ogłoszenia (jeżeli auto okazało się godne uwagi, a pierwsze dwa odpadły ze względu na jakieś wady czy usterki techniczne). Zarobkiem Pana Matuszek to różnica jaką uda mu się wynegocjować za auto. Sam tak planuję ściągnąć auto w przyszłym roku, bo znajomy chwali sobie. Tu masz do niego nr telefonu (niemiecki): +49 179 776 3400

Awatar użytkownika
celina32
Guru
Guru

Post autor: celina32 » 27 listopada 2014, 19:34

To ten tutaj: http://autoorder.pl/ ??

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 2 grudnia 2014, 18:40

celina32 pisze:To ten tutaj: http://autoorder.pl/ ??

Tak to ten, tam masz wszystkie dane na jego temat.

clep
Początkujący
Początkujący

Post autor: clep » 4 grudnia 2014, 16:18

jeżeli ktoś interesuje się motoryzacją to radziłbym osobiście jechać i kupić sobie auto, ja tak właśnie zrobiłem, nie powiem że mi się jakoś mega opłacało, cena wyszła suma sumarum podobna jak w polsce ale wiem czym jade, i możę nie w 100% ale wierze ze wybrałem dobrze, na każdy detal zwracałem uwagę, na każde moje pytanie sprzedający miał odpowiedz (w sensie udokumentowaną w książce serwisowej), takie rozwiązania problemów z kupowaniem samochodów szczerze polecam!

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 5 grudnia 2014, 17:52

Tylko wiesz, nie każdy ma czas i możliwości aby pojechać po auto do Niemiec.

clep
Początkujący
Początkujący

Post autor: clep » 9 grudnia 2014, 10:22

możliwości to raczej nie problem, raczej chodzi o czas, no niestety, ale musiałem wziąć wolne w pracy ;/

Caromi
Debiutant
Debiutant

Post autor: Caromi » 2 maja 2016, 21:19

Ja byłem od początku zdecydowany, że chcę sprowadzić moje audi z Niemiec. Moje doświadczenia w przeszłości nauczyły mnie rozumu. Pytanie było tylko jak? Albo samemu się namęczyć z moim marnym niemieckim, albo pojechać z jakaś firmą i szukać tam auta, albo znaleźć kogoś, kto mi sprowadzi. Nie mam za dużo czasu, a więc zdecydowałem się na trzecią opcję. Firmę www.auto-manager.eu znalazłem w internecie, ich stronka zrobiła na mnie wrażenie, pózniej się dowiedziałem, że pani Małgorzata ją sama robi, respekt. Nie odciągając od tematu, znaleźli dla mnie świetne autko i podstawili mi pod sam dom. Teraz myślicie, pewno wzięli za taką usługę kupę kasy... Wydaje mi się, że nie, mniej niż wytargowali... Ja jestem zadowolony.

Łyssy
VIP
VIP

Post autor: Łyssy » 2 maja 2016, 23:11

Caromi pisze:Ja byłem od początku zdecydowany, że chcę sprowadzić moje audi z Niemiec. Moje doświadczenia w przeszłości nauczyły mnie rozumu. Pytanie było tylko jak? Albo samemu się namęczyć z moim marnym niemieckim, albo pojechać z jakaś firmą i szukać tam auta, albo znaleźć kogoś, kto mi sprowadzi. Nie mam za dużo czasu, a więc zdecydowałem się na trzecią opcję. Firmę http://www.auto-manager.eu znalazłem w internecie, ich stronka zrobiła na mnie wrażenie, pózniej się dowiedziałem, że pani Małgorzata ją sama robi, respekt. Nie odciągając od tematu, znaleźli dla mnie świetne autko i podstawili mi pod sam dom. Teraz myślicie, pewno wzięli za taką usługę kupę kasy... Wydaje mi się, że nie, mniej niż wytargowali... Ja jestem zadowolony.
A licznik też ci cofnęli spamerze pieprzony ????

Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Kontakt:

Post autor: Tulix » 2 maja 2016, 23:41

Łyssy pisze:
Caromi pisze:Ja byłem od początku zdecydowany, że chcę sprowadzić moje audi z Niemiec. Moje doświadczenia w przeszłości nauczyły mnie rozumu. Pytanie było tylko jak? Albo samemu się namęczyć z moim marnym niemieckim, albo pojechać z jakaś firmą i szukać tam auta, albo znaleźć kogoś, kto mi sprowadzi. Nie mam za dużo czasu, a więc zdecydowałem się na trzecią opcję. Firmę http://www.auto-manager.eu znalazłem w internecie, ich stronka zrobiła na mnie wrażenie, pózniej się dowiedziałem, że pani Małgorzata ją sama robi, respekt. Nie odciągając od tematu, znaleźli dla mnie świetne autko i podstawili mi pod sam dom. Teraz myślicie, pewno wzięli za taką usługę kupę kasy... Wydaje mi się, że nie, mniej niż wytargowali... Ja jestem zadowolony.
A licznik też ci cofnęli spamerze pieprzony ????
Przeca to spammer jest. Sam po angielsku dowędrowałem do strony Mobile.de i wnioskuję że większość Polskich domorosłych handlarzy zaopatruje się tam w cudowny złom, który potem po "januszowych" naprawach ląduje w komisie za 30 tysiecy... Tak mi się wydaje.

Prawda jest taka że nikt nie zadba o Twoj interes lepiej niż Ty sam. Chcesz kupować auto bez doradcy - To się ucz!

ODPOWIEDZ