Audi a6 2.5 TDI

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
dawideq1233
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 lutego 2012, 15:21

Audi a6 2.5 TDI

Post autor: dawideq1233 »

Co sądzicie o silniku 2.5 TDI w Audi a6, warto kupić z tym silnikiem takie autko ?:)
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: Lyba »

Podobno bardzo awaryjny silnik przy większym przebiegu.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: viktoria11 »

a my mamy takie autko tylko rocznik 94 i przebieg 260 000 i bez awarii jak do tej pory a mamy go już 7 lat:) a i spalanie na trasie 6 l:) sprawdzone:) a mąż mówi ze audi a6 2.5 v6 jest awaryjny a my mamy a6 2.5 R5 a propos on jest mechanikiem także chyba coś wie na ten temat....
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: walidziura »

Zmienicie zdanie jak wam się zepsuje... To ile nim przejechaliście przez te 7 lat że teraz ma (po 7-miu latach) 260 tyś ?? Wychodzi średnia 13 tyś na rok... Mam uwierzyć że ktoś kupił diesla żeby jeździć w niedzielę na mszę ??
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: lukasz6263 »

To nie wina silników tylko pierd..... durni którzy samochody z sinikiem diesla traktują jak sportową bryke a potem płacz bo padają wtryski turbo pompa cały silnik .Wtedy doktora do silnika i na giełdę. Moim zdaniem zadbane 2.5 jest dobrym wyborem.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: viktoria11 »

dokładnie mam takie samo zdanie:)
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: viktoria11 »

do walidziura: Pisałam odp odnośnie awaryjności że u nas takie audi jak do tej pory bez awarii oczywiście zależy od wogóle dbania o taki wóz. jeśli chcesz szczegółów to sprawdziłam i zakupiony samochód w 2009 z przebiegiem 185 tys (podejrzewam że cofnięty licznik) teraz ma 274 tys i samochód użytkowany w zależności od męża pracy raz jest nad morzem i w trasie przez tydz. na północy raz przez mies. użytkowany przezemnie na dojazdy do pracy bo mąż w delegacji:) także nie tylko w niedziele na mszę:) znajomy ma takie audi i przebieg w nim 500 tys i nie zamieniłby na żaden nowszy model......... ale coś w tym silnku chyba jest bo już chyba z 10 osób na stacji benzynowej pytało czy go nie sprzedajemy bo trudno juz takie modele znależć. także mój mąż zadowolony to moge powiedzić z babaskiego punktu widzenia:)
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: Primer »

W A6C4 jest silnik 2.5 R5, natomiast w A6C5 jest 2.5 R4. Krótko mówiąc R5 jest ok, R4 to jednostka podwyższonego ryzyka z wadami konstrukcyjnymi. Jak delikatnie by go ktoś nie traktował i tak w pewnym momencie wyskoczą droooooooogie problemy z jednostką.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: viktoria11 »

DOKŁADNIE to samo powiedział nam znajomy mechanik:) my mamy A6C4 2.5 R5 (pięć tłoków) i jest ok oczywiście użytkowany z głową i wszystko sprawdzane, wymieniane na bieżąco.
Awatar użytkownika
cartech
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 lutego 2011, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: cartech »

w c4 jest całkiem inny motor jak już wcześniej ktoś napisał a 2,5 tdi w c5 też jest ok pod warunkiem że ktoś mu licznika nie cofnął dwukrotnie
2,5 v6 najlepiej po 2003 roku kod silnika zaczynający się literą B.. BAU BCZ BDH itp wcześniejsze( AFB- wycierające się wałki, słabe pompy vp44). Generalnie silnik bajka, spory zapas mocy, w miarę ładnie pracuje - kwestia wymiany olejów, nie jeżdżenia na oparach paliwa. Mam ponad 200tys km silnik na pełnym syntetyku, żadnych wycieków, żadnych problemów, ja tam polecam
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: Kulfon »

W A6 C5 wszystkie silniki 2.5TDI były V6 a nie R4! Znam ludzi co mają V6 i jeżdżą a znam takich co osiwieli przez ten silnik. Policzcie sobie jaki jest koszt przy wymianie rozrządu i co trzeba wymieniać i ile osób się decyduje na takie koszta - garstka. R5 to całkiem inny świat.
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Audi a6 2.5 TDI

Post autor: Krzysiek92 »

Ludzie mowia o.tym silniku zle poniewaz nie dlatego ze do uzytkuja czy uzytkowali ale ze czytali na internecie roznych forach a najwiecej jest wlasnie opini od takich ludzi co tylko czytali ze sie strasznie psuja. Nie miales takiego silnika to sie nie wypowiadaj moje jest takie zdanie.
A jesli chodzi o awaryjnosc to zalezy kto jak dba o ten silnik i o kazdy inny. Jesli kupisz auto od kogos kto nie dbal o niego czyli lal olej byle jaki nie wymienial na bierzaco to co sie ma wymieniac to sie bedzie psulo.. nawet i najlepsze silniki ktore sa niby najmniej awaryjne :). ale jesli ktos dba wszystkie naprawy na bierzaco to bedzie takim autem jezdzil przez wiele tysiecy kilometrow.
ODPOWIEDZ