obd 2

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
RIKOW
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 21:21

Re: obd 2

Post autor: RIKOW »

A kto nie tak dawno straszył paragrafami?a kto klienta zamknął i po policje dzwonił? ;)
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: obd 2

Post autor: Ptaszek6 »

To w Jaśle nie można nigdzie kupić takiego urządzenia np EML327
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: obd 2

Post autor: Kulfon »

borsuk 1.8 pisze:Gdzie kulfon ma ten warsztat
Tam gdzie borsuki zimują.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
miras
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 09:59

Re: obd 2

Post autor: miras »

Nawet jakby można było kupic n miejscu, to na alledrogo będzie sporo taniej.
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: obd 2

Post autor: Ptaszek6 »

To można gdzieś kupić w Jaśle taki czytnik (sksner) a raczej wtyczkę OBD2, bo allegro to wiadomo.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: obd 2

Post autor: Kulfon »

A co się tak tego allegro boisz że ci ziemniaka wyślą czy cykasz że będziesz miał gości w niebieskich mundurkach na wizytę?
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: obd 2

Post autor: Ptaszek6 »

Kulfon pisze:A co się tak tego allegro boisz że ci ziemniaka wyślą czy cykasz że będziesz miał gości w niebieskich mundurkach na wizytę?
Aleś dowcipny po prostu x allegro już jeden mam i nie działa jakiś chiński bubel i chce na miejscu wypróbować.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: obd 2

Post autor: Tulix »

Ptaszek6 pisze:Aleś dowcipny po prostu x allegro już jeden mam i nie działa jakiś chiński bubel i chce na miejscu wypróbować.
Witam, widzę że na tym forum nie da się zadać pytania i nie dostać burakiem.

Kolego, jeśli masz chińskie tanie interfejsy - wcale nie znaczy ze to śmieci. Zanim opyliłem mojego Golfa sam kupiłem sobie taki interfejs, długo nie mogłem doprowadzić go do współpracy i trochę rozgryzłem temat.
ODB II to jest protokół komunikacyjny. Komputer używa prostych komend/zapytań a komputer pokładowy na nie odpowiada i tak to wygląda. Jeśli protokół się zgadza (czyli mają wspólny język), ale z jakiegoś powodu nie mamy komunikacji, dochodzi jeszcze taki parametr jak prędkość komunikacji i tu jest zazwyczaj problem.
Starsze autka gadają wolniej, nowsze szybciej. Ja żeby zmusić mojego chińczyka do niewolniczej pracy musiałem zredukować prędkość interfejsu COM w windowsie z 9600bps do 4800 - i dopiero wtedy zaczał gadać z moją limuzyną.
Innym razem kumpel zajechał Seatem Cordobą z 2003 zeby jakiś błąd skasować - znowu nie gadało - tym razem na 9600bps wszystko ładnie zaczęło rozmawiac. Drogie interfejsy maja autonegocjację prędkości komunikacji i to jest ta różnica. (Przeciętny lepszy mechanik ma gdzieś odkrywanie prędkości kazdego auta, kupuje droższy uniwersalny interfejs i gra).

Spróbuj w windowsie poszukac czegos takiego w menedzerze urzadzen na porcie COM (który pojawia sie jak masz dobry sterownik zainstalowany i podpiety interfejs)
Obrazek
(lepszego zdjecia google nie mieli)

Osobiscie miałem jeszcze dwa strzały z tym azjatą - mój netbook miał programik do regulacji wydajnosci w tle - to obniżało zasilanie na portach USB lapcia (trza bylo wywalic z autostartu i uruchomic od nowa), no i sam Vag com to byla troche wirtuozeria (legal to polskie 500zl, mój pyskował o licencję i musiałem kombinować z jakimś dodatkiem xStarter grunt że działało i działa kiedy potrzebuję)

Mam nadzieję że to w jakiś sposób pomoże, nie Tobie to komuś.

Pozdrawiam
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: obd 2

Post autor: Ptaszek6 »

Dzięki Tulix szczerze to testowałem tylko na androidzie apki: torqe, piston i obd car doctor potestuje na Windowsie może będzie gadać.
Awatar użytkownika
Fresh
Guru
Guru
Posty: 166
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 16:35

Re: obd 2

Post autor: Fresh »

Jeśli ktoś chce to ja mam wtyczkę nową na obd2 po bluetooth i mogę sprzedać.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: obd 2

Post autor: Kulfon »

No i to jest dopiero dowcip spodziewać się że tani fejsik za parę zł będzie spełniał funkcję testera diagnostycznego a już jak mechanik się wyposaża w takie coś to pożal się Boże, świat się kończy
ODPOWIEDZ