problem diesel-mroz

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
czarni-fan 1910
VIP
VIP
Posty: 1446
Rejestracja: 30 października 2011, 20:13

problem diesel-mroz

Post autor: czarni-fan 1910 »

ma ktos jakis pomysl jak rozmrozic diesla ? Pewnie zamarzlo paliwo badz filtr paliwa ?.W sumie nie wiem ? Nie mam garazu .Bak jest prawie pelny .Czy wlanie depresatoru cos da ?.
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Mars1024 »

Kolego >>> RECEPTA JAST JEDNA :wsciekly:
Musisz doczekać wiosy i SPRZEDAĆ >>>>>BO ERA DISLA MINEŁA :P
KUP BENZYNKE I PO KŁOPOCIE :ok:
A >>>NIE ZAPALA TO TEMAT MOŻE >>>>PALIWO w zbiorniku masz napewno zime :rotfl: >>>STAN AKU :wsciekly: >>>>WTRYSKI >>> a filtr paliwa wymieniłeś :szok: wymieniłeś :krzeslem:
czarni-fan 1910
VIP
VIP
Posty: 1446
Rejestracja: 30 października 2011, 20:13

Re: problem diesel-mroz

Post autor: czarni-fan 1910 »

aku Varta Blue nowy,filtr byl wymieniany
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: problem diesel-mroz

Post autor: dyna »

Majzle tak maja jak tep jest poniżej 20c ja mialem aku cala noc w piwnicy i jakos zagadal ale z bidą. Leja tez uszlachetniacze ale podobno w Jasle sie skonczyly a po drugie bateria musi krecic pozdro i byle do wiosny
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: problem diesel-mroz

Post autor: ruda33 »

Musisz naładować akumulator podgrzać świece wcisnąc gaz i palić tem spadła więc zapali też tak dziś robiłam .Pozdrawiam .
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: problem diesel-mroz

Post autor: człowiek z lasu »

Wysadzi chalupe w powietrze, jak tak zrobi.
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: problem diesel-mroz

Post autor: President »

jak masz starej daty samochód, spróbuj na 10/15 litrów ropy wlać litrę benzyny, wtedy nie będzie robiło w baku tzw galarety...nie będzie marzło.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Tulix »

Z dolewaniem benzyny do diesla bylbym bardzo ostrozny. O ile to nie jest "Ciupkowóz" czyli stary, dobry wolnossący diesel (te były nie do zdarcia), to w nowszych układach (common rail) ryzykujesz załatwieniem pompy wysokiego ciśnienia, a tym samym o wiele poważniejszymi konsekwencjami. Wiem bo niestety temat przerobiłem, common raile są delikatne jeśli chodzi o paliwo.
Ze swojej strony polecam jakis easy starter (taki spray, psikasz w kolektor dolotowy i palisz auto, powinien zagadac)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turbo
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 listopada 2015, 19:13

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Turbo »

President pisze:jak masz starej daty samochód, spróbuj na 10/15 litrów ropy wlać litrę benzyny, wtedy nie będzie robiło w baku tzw galarety...nie będzie marzło.
sam sobie wlej i nie polecaj takich bzdur na forum publicznym, januszu motoryzacji. od takich rzeczy jest depresator lub inne dodatki.

kolego mars1024 każdy twój post wygląda jakbyś miał poważny problem z psychiką :hyhy: nie potrafisz pisać jak człowiek cywilizowany?
Awatar użytkownika
awesome
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 14 marca 2013, 11:26

Re: problem diesel-mroz

Post autor: awesome »

Najpierw to kolego przypomnij sobie kiedy ostatnio wymieniałeś filtry paliwowe bo to od nich trzeba zacząć, a dopiero potem ewentualnie jakieś dodatki do paliwa lub startery, pozdrawiam
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Versal »

Proponuję dobry akumulator ,świece, filtry i będzie git
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Drapichrust »

Kolega pisał że filtry wymienione, akumulator też.
Problem tkwi w paliwie. Jeżeli temperatura w nocy spada poniżej -25 st.C to nie dziwi mnie taka sytuacja. Paliwa na stacjach mają ok -28 st.C temperaturę zablokowania zimnego filtra. W okolicach tej temperatury wytrącają się duże ilości parafin i osadzają się na filtrze. Niestety u nas na stacjach nie ma paliwa zimowego IZ-40, które sprzedaje Jasielska baza paliw Lotos. Najbliżej dostępne paliwa są w Krośnie na Lotosie - Lotos Dynamic.
Depresator jest ok ale pod warunkiem, że wcześniej zmieszam go z paliwem, samo wlanie do baku jest mało wydajne. W takiej temperaturze paliwo mętnieje i jest ciężko całość wymieszać.
W Twoim przypadku Kolego trzeba czekać na cieplejsze dni :)
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Versal »

Dziwne bo w jasle tankuje i odpala przy dwu dniowym postoju na minus 26.A może wina silnika albo rozrusznik za wolno kreci
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: problem diesel-mroz

Post autor: Drapichrust »

Versal pisze:Dziwne bo w jasle tankuje i odpala przy dwu dniowym postoju na minus 26.A może wina silnika albo rozrusznik za wolno kreci
Wiesz, samochód samochodowi nie równy. A i paliwo na stacjach różni się diametralnie.
ODPOWIEDZ