Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Mysia84 »

A gdzie najtaniej w Jaśle sprzedają akumulatory orientuje się ktoś w cenach ??
Figaro
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2012, 15:32

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Figaro »

warto popatrzeć na eurojapancars.pl mają tam dobre ceny i duży wybór.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Wojtq »

Patrzcie na datę produkcji akumulatora!!! Zapomniałem w tamtym roku o tym napisać a przecież to najistotniejsze przy kupnie nowego aku. Jak będzie stał w sklepie na półce 3 lata to jego żywot skończy się za 12-24 miesiące :)
Ze względu tego że pasuje wiedzieć kiedy aku został wyprodukowany, preferuję zakup na miejscu bo na odległość ciężko wyczaić datę produkcji :)

Noi przychodzi rozprawić się z tematem cen...hmmm no nie wiem co napisać bo ile sklepów tyle cen. Nawet jeśli w poprzednim roku ktoś miał taniej to w tym mógł stwierdzić że "zarobi" więcej i podniósł ceny.
Ja wszystko kupuję w Auto tuning obok stadionu rafinerii. Nawet nie jeżdżę rozpytywać o ceny bo w godzinach dziennych kilkukrotny przejazd przez Jasło generuje większe koszty niż zysk z zakupu tańszej części.
Jeden sklep z własnego przykładu mogę odradzić. Nie żebym gościowi chciał na złość robić bo nie należę do mściwych osób, ale jego niewiedza i to tego uparte trwanie w przekonaniu że ma rację po prostu mnie tak zirytowały że więcej tam nie pojadę kupić nawet żarówki za 50 groszy.
Mowa o sklepie na ul. Kochanowskiego obok sklepu myśliwskiego.

Do właściciela (jeśli to przeczyta)

Jak się Pan nie znasz to nie upieraj się jak osioł tylko zerknij do katalogu części i znajdź to o co Cię klient prosi. Bo jak mówię że w moim Mercedesie jest wentylator napędzany paskiem poprzez sprzęgło wiskotyczne a nie elektryczny to tak jest i znajdź to o co Cię klient prosi i sprzedaj albo jak nie masz to zamów. Ty zarobisz a klient spokojny wyjdzie i jeszcze zadowolony będzie z zakupu u Ciebie.
Ja nie byłem - może inni są. Pojechałem i kupiłem gdzie indziej - bez zbędnych wykładów i wymądrzania się sprzedającego.
...
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2 maja 2011, 22:24

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: ... »

Najtaniej akumulator mozna kupic na placu Bartłomieja w sklepie rolniczym koło weterynarza , ostatnio kupiłem tam VARTE do diesla kosztowała mnie 320zł centra o takich samych parametrach kosztowała 300zł a akumulator z Piastowa cena ok 250 zł ,
pack
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 11 września 2012, 18:46

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: pack »

Zgadzam się z tym akumulatorem koło weterynarza na rynku najtaniej.
Awatar użytkownika
Festyn
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:30

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Festyn »

Ja dziś kupiłem ZAP NordStar 74ah 680A za 300zł
zobaczymy ile pośniga :)
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: borsuk 1.8 »

Festyn pisze:Ja dziś kupiłem ZAP NordStar 74ah 680A za 300zł
zobaczymy ile pośniga :)
Do konca gwarancji
pawel1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 2015, 11:38

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: pawel1212 »

Akumulatory Centra i Bosch to teraz najwięcej reklamacji, najlepsze obecnie są Varty i Kagery
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: borsuk 1.8 »

Miałem Kagera i nie powiem na gwarancji nie było problemów ale pół roku po gwarancji zaczynał powoli śiadać
jakubek1981
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2014, 18:36

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: jakubek1981 »

Dobre są tez Fiamy
awion
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:58

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: awion »

Moll, A-Mega, Westa...to jest w tym momencie najlepsza jakość! Westa na razie wstrzymała produkcję na Ukrainie, ale A-Mega dalej jest produkowana... Moll niemiecki i rewelacyjny... Aktualnie Bosch i Centra ( plus i standard) to najgorsze na polskim rynku... I to potwierdzi na pewno wielu ludzi, którzy wymieniają lub sprzedają akumulatory!
pawel1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 2015, 11:38

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: pawel1212 »

Najlepiej to sprawdzić czy jest dobre ładowanie !! A i jak ktoś jeździ krótkie dystanse tylko to po 3-4 latach aku ma prawo byc do wyrzucenia
awion
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:58

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: awion »

Kolega powyżej dobrze napisał...jeśli akumulator jest niedoładowany to jego żywotność spada nawet do 1/3!!! Jeśli jeździmy do pracy 2km to akumulator, a zwłaszcza w Dieslu może nawet po miesiącu od zakupu być już na wyczerpaniu...Ważne jest żeby w takich przypadkach doładowywać akumulator prostownikami. Benzynówki są mniej narażone na rozładowywanie akumulatorów bo do rozruchu potrzebują mniej prądu...
Najlepiej sprawdzać ładowanie przynajmniej raz w miesiącu, a napięcie akumulatora (po kilku godzinach od zgaszenia silnika) jeśli mało jeździmy to raz na dwa tygodnie i w razie potrzeby doładowywać...AKUMULATOR NIE POWINIEN MIEĆ NAPIĘCIA NIŻSZEGO NIŻ 12.6V ;) Oczywiście akumulatory bezobsługowe nie są wcale takie bezobsługowe, kontrolować zawsze poziom elektrolitu, uzupełniać wodą destylowaną!
Oczywiście powinno się także gęstość elektrolitu sprawdzać...
Jeśli mniej więcej będziemy stosować się do tych wskazówek to gwarantuję, że najtańsze akumulatory będą nam długo służyły :)
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Mars1024 »

Panowie A CO SĄDZICIE O akumulatorach żelowych >>>>>czy WARTO JEST ZAINWESTOWAĆ W TAKI ?
WIEM SĄ DROGIE ALE MOŻE KTOŚ MA WIEDZE I SIĘ WYPOWIE .
Bajuto
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 września 2012, 21:59

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Bajuto »

4 zima leci na jenoxie goldzie, kupowany online, trochę awaryjnie, po padnięciu poprzedniego. Nawet ostatnie mrozy nie zrobiły na nim specjalnego wrażenia. Moje doświadczenie jest takie, że nie ma sensu przepłacać.
ODPOWIEDZ