Ris mot jasło

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Ris mot jasło

Post autor: martinez »

Roel_1910 pisze:Wystarczy pojechac Na Hankówke do tego sklepu obok myjni bezdotykowej i macie wymiane oleju i filtrów w cenie zakupionych produktów.
jak komuś zależy na najniższej cenie to rzeczywiście ceny mają dość dobre ale tak: jeśli już to tylko olej w oryginalnych opakowaniach, kiedyś sie skusiłem na ten z beczki, mechanik poszedł gdzieś na zaplecze i co przyniósł w tej nalewajce to tylko on wie albo i nie, jeśli komuś zależy żeby stary olej dobrze spuścili to tam jest różnie, jak mają kolejke to mechanik tak goni że wątpie żeby stary olej zdążył sie zlać do końca bo jeszcze dobrze nie odkręcił już lał nowy - (plus za szybkość ) inna sprawa że ja tam wole jak sie dobrze stary spuści.
Nie wiem jak jest teraz bo już chwile tam nie byłem ale zaczekać też nie ma gdzie jak ci ten olej wymieniają, a jak jest jakaś kolejka to czekasz w aucie, w lecie ok ale w zimie to już mniej przyjemne,
ogólnie polecam tym co chcą zaoszczędzić parę złotych ale w podobnych cenach można wymienić olej w normalnym serwisie i warunkach zależy na czym komu zależy, teraz kryzys każdy grosz sie liczy ;P
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Ris mot jasło

Post autor: martinez »

T135 pisze:Nie polecam! Bardzo drogo, za niektóre usługi liczą za godzine 70zł, a robią tak opieszale, specjalnie żeby jak najdłużej wyszła robota. Pozatym wynajdują usterki których tak na prawdę nie ma. A cały kierownik jest przemądrzały i niemiły, myśli że jest najmądrzejszym człowiekiem. Nie polecam, to samo można zrobić za 1/3 ceny na innych stacjach w Jaśle
z tego co mi wiadomo to każdy warsztat opiera się na programach które podają potrzebny czas na naprawę czy wymianę danej części wiec cena bierze sie z ilości potrzebnych godzin i stawki jaką ma serwis za naprawy, więc czy mechanik robi powoli czy szybko to dla ceny końcowej nie ma większego znaczenia bo i tak sie zawsze pytam ile dana usługa będzie kosztować , co innego jak coś wyjdzie w trakcie; można naprawić a można zostawić jeśli nie będzie to miało konsekwencji dla jakości zleconej oryginalnie naprawy, ogólnie chętnie sie dowiem gdzie w Jaśle biorą ok 23 zł z godzine naprawy auta?? Myśle że inni forumowicze też skorzstają z tej informacji??
dreed111
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2011, 17:58

Re: Ris mot jasło

Post autor: dreed111 »

Zrobiłem przegląd techniczny i dostałem kupon na 5 żetonów na myjnię. Dla mnie rewelacja

A z tego co widziałem to obniżki na usługi serwisowe do 30 %
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Ris mot jasło

Post autor: Versal »

robia robote tak jak ma byc zero ściemniania i oszukiwania sama robota nie jest u nich droga tylko czesci dobre bo staraja sie dawac jak najbardziej zblizone do oryginalów. rozrzad w jednej z frm w jasle powiedzieli mi 450 zł u nich same częsci kosztowały 1100 zł plus robota 380 zł . za robote jak za darmo bo to silnik v6 gdzie nie jest tak prosto 4 wałki rozrzadu pół auta trzeba rozebrac zeby to zrobic . miałem sam robic ale szkoda mojego czasu skoro mozna tak tani zrobic w serwisci duzy plus dla nich konkretna firma
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Ris mot jasło

Post autor: darroman »

Śmiech na sali! Najpierw powiedzieli po podłączeniu do komputera, że nie ma błędów (dwa dni później przy tych samych objawach komputer w innym serwisie o dziwo wywalił 2 błędy), później po pozostawieniu u nich auta na dwa dni powiedzieli, że wszystko jest okey a ja panikuję!!! Zainkasowali kasę a auto jak spierniczone było tak jest! Szok! Nie polecam!
Humito
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 maja 2011, 14:10

Re: Ris mot jasło

Post autor: Humito »

Po kilku przykrych doświadczeniach z mechanikami -naciągaczami czy może niedoukami,trudno powiedzieć,pojechałam kiedyś do Rismotu i od tamtej pory zawsze korzystam z ICH usług w razie konieczności-zawsze profesjonalni,uprzejmi i niezbyt drodzy. Wczoraj mieli wyjątkową okazję naciągnąć mnie na koszty ,jednak tego nie zrobili-byłam wyjątkowo mile zaskoczona,kiedy Przesympatyczny Pan wytłumaczył mi w czym problem zamiast wciskać mi kit,że coś naprawiali,co naprawy nie wymagało-auto nie działało sprawnie przez moją niewiedzę.Dzięki za uczciwość.Stała klientka. :super: :hurra:
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Ris mot jasło

Post autor: szybki5151 »

Przez 3 godziny nie potrafili sprawdzić miernikiem 15 kabelków w wiązce , za to wymyślili bajkę ,że to pewnie ECU padło i trzeba wymienić :wstyd: .
U konkurencji 40 min i po robocie .
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Ris mot jasło

Post autor: kociamberek »

Humito pisze:Po kilku przykrych doświadczeniach z mechanikami -naciągaczami czy może niedoukami,trudno powiedzieć,pojechałam kiedyś do Rismotu i od tamtej pory zawsze korzystam z ICH usług w razie konieczności-zawsze profesjonalni,uprzejmi i niezbyt drodzy. Wczoraj mieli wyjątkową okazję naciągnąć mnie na koszty ,jednak tego nie zrobili-byłam wyjątkowo mile zaskoczona,kiedy Przesympatyczny Pan wytłumaczył mi w czym problem zamiast wciskać mi kit,że coś naprawiali,co naprawy nie wymagało-auto nie działało sprawnie przez moją niewiedzę.Dzięki za uczciwość.Stała klientka. :super: :hurra:
a ja widziałem jak przesympatyczny pan pisał ten post siedząc w wygodnym fotelu w rismłocie
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Ris mot jasło

Post autor: martinez »

witam,
czy ktoś sprawdzał ostatnio czy na myjni w rismocie grzeją wode bo ostatnio znajomy mówił że chyba słabo bo musiał dłuższą chwile myć auto żeby sie domyło ???
Jak ktoś był ostatnio to proszę o posty :cool:
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Ris mot jasło

Post autor: kociamberek »

zimna była jest i chyba będzie :kwasny:
wojasxxx
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 14 stycznia 2012, 09:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Ris mot jasło

Post autor: wojasxxx »

Myślę że oszczędzają mocno na chemi,bo 3 dni temu myłem samochód i za 10 zł wyjechałem ledwie opłukany,kompletnie niedomyte auto.
martinez
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2011, 22:39

Re: Ris mot jasło

Post autor: martinez »

Myślę że na chemii to może tak nie oszczędzają tylko że jak zimna woda jest to środki myjące sie słabo pienią, tak jak z każdym płynem do mycia jest... to szkoda że nie grzeją bo w tamtym roku jak jeździłem zimą to auto białe z piany było i wszystko schodziło ... :krzeslem:
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Ris mot jasło

Post autor: clashtorny »

Naciągają naciągają. Zapiekły mi się klocki coś tam podłubali a dzień później to samo. Zapłaciłem 350zł za wymianę gałki od kierownicy linek ręcznego wymiany płynu hamulcowego i coś tam za przeczyszczenie szczęk tarcz i klocków domorosły mechanik u którego zawsze naprawiam za wymianę półosiek wziął 50zł a to nie jest szybka i prosta robota ;) Minęły dwa dni klocki znów zapieczone :) jutro jadę na reklamację. A pojechałem do nich bo akurat byłem zmuszony-byli najbliżej a dym z tarcz delikatnie leciał :P Koszt robocizny u nich to około 70zł/H więc nie dziwcie się że tak drogo byle jaka wymiana czegoś kosztuje :P
Awatar użytkownika
Kykv
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 22 lipca 2013, 19:16

Re: Ris mot jasło

Post autor: Kykv »

Jaki niby efekt chciałeś osiągnąć czyszczeniem szczęk, tarcz i klocków skoro te elementy przeważnie się wymienia a nie czyści. Przyczyna zapiekania tkwi w czym innym. Reklamacji na czyszczenie nikt ci uznawać nie musi i to wcale nie było by dla mnie dziwne.
W takich Niemczech za wymianę samej tarczy sprzęgła w pastuchu b5 1.8 20V znajomy zapłacił 900 ojro (robota + tarcza) co problemu i tak nie rozwiązało bo tam siedzi dwumas i po przyjeździe do PL wszystko od nowa trzeba było mu zrobić tak jak fabryka radzi. Więc nie narzekajcie na ceny w Polskich warsztatach tylko przy następnych wyborach ci co głosowali na k...y z SLD, Platformy lub Palikota powinni się j....ć w kaczan i pomyśleć w jakie bagno pakują cały naród, a później narzekanie że wszystko coraz droższe.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Ris mot jasło

Post autor: clashtorny »

Widzę ze się pan wielce oburzony się znalazł. Więc powiem CI tak jeśli wypuszczają auto niesprawne po przeglądzie stwarzające zagrożenie życia moje i innych to się zastanów czy wszystko jest w porządku ;) A nie chodzi mi o fakt że poczyścili nasmarowali i przez to złożyłem reklamację tylko dlatego że idioci nie sprawdzili czy czasem tłoczki dociskające klocki nie są wadliwe co teraz za drugim razem sam im zasugerowałem a raczej słaby ze mnie mechanik więc nie pitol o narzekaniu tylko zwracaj uwagę na fakty. A z tą polityką to wyjechałeś że cho cho XD co ma piernik do prywaciarza to nie wiem XD I widzę że wielki świat zwiedzałeś czy tam Twój kompan :P To powiem Ci że dokładnie wiem jakie są ceny zagranicą więc nie ucz ojca dzieci robić ;) Tu jest Polska a nie zagranica więc ceny napraw nie są adekwatne do zarobków, a fakt że mój dobry mechanik do którego bym się udał ale był zbyt daleko zrobiłby tą naprawę w ciągu pół dnia i za pół stówy ;P Ris-mot to zakład drogi i niezbyt zwracający uwagę na wszelkie możliwe uszkodzenia tylko niestety rutyna ;) jak czegoś sam nie powiesz to niczego ponad to nie zrobią :)
P.S
kolejna wizyta zakończona sukcesem wszystko działa nawet lepiej niż wcześniej i przynajmniej dali mi rabat 70% na naprawę :)
Zablokowany