Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: N2N »

Witam, orientuje się ktoś czy w Jaśle gdzieś montują do samochodów xenony? Razem ze spryskiwaczami.
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: geo »

Nie radzę montować xenonów "byle gdzie". To poważna ingerencja w instalację elektryczną, znane są przypadki pożaru samochodu po montażu takich świateł nawet w autoryzowanych serwisach. Spryskiwacze są elementem obowiązkowym i nieodłącznym xenonów podobnie jak ich samoregulacja.
Na grzyba Ci te xenony. Mam drugi samochód z takimi światłami i uważam, że nie warto bulić za założenie tego "cuda" do samochodu, który nie jest w nie uzbrojony fabrycznie. Nie dostrzegam jakichś nadzwyczajnych korzyści z używania xenonów.
Mogę zapytać jaki samochód chcesz poprawić ?
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: N2N »

Lagune II kombi. Niestety moja wersja jest bez fabrycznych xenonów. Nie mów, że nie ma różnicy, bo jeździłem taką samą tylko z xenonami i różnica jest naprawdę ogromna i nawet nie ma co porównywać zwykłych żarówek do xenonów i jeżeli ktoś jeździł kiedyś na dobrych xenonach to będzie mu się bardzo ciężko przerzucić na zwykłe żarówki. Oczywiście mówię o dobrych xenonach, a nie zestawach hid z allegro za 150zł
Ciężko znaleźć jakiś serwis u nas który by się na tym znał, a sam wole nie grzebać :D
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: Jacek1986 »

Jeśli dobrze kojarzę to w twoim aucie były montowane xenony ale bez soczewki (palnik d2r). Do lampy ze soczewką są palniki d2s. I tu pytanie jakie lampy Ty chcesz montować- ori lampy laguny pod palnik d2r czy chcesz wsadzić soczewkę pod palnik d2s w obecne lampy?
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: LookingForAngels »

Komplet sprysków kupisz na stronie ksenonowo.pl za 100 zł, ori ksenon z przetwornicami używanymi dostaniesz za 800zł chyba że nowe to koszt ponad 1000 zł. Za hidy na ksenonowo dasz 350zł. Co do samopoziomowania to czysta ściema bo nawet w ori zestawach nic to nie daje. System jest zbyt wolny by wykryć każde wzniesienie. Ja śmigam na hidach od kilku miesięcy i jakoś nikt nie mrugał, że oślepiam. Wystarczy ustawić lampy na diagnostyce a potem samemu lekko obniżyć. I to tyle na ten temat :)
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: szybki5151 »

Hidy nie różnią się niczym od tych xenonów po 2 tys . Jedynie różnica tkwi w miejscu w którym zostały wyprodukowane( chiny-europa ) a materiały i żywotność taka sama , więc nie opłaca się bulić 300 pln za żarniki jakiejś renomowanej formy , lepiej kupić chiński komplet za 110 który NICZYM SIĘ NIE RÓŻNI a w razie czego można sobie w cenie oryginałów pozwolić na jeszcze 2 komplety . Moja wypowiedź oparta na faktach :D .
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: N2N »

Jacek1986 pisze:Jeśli dobrze kojarzę to w twoim aucie były montowane xenony ale bez soczewki (palnik d2r). Do lampy ze soczewką są palniki d2s. I tu pytanie jakie lampy Ty chcesz montować- ori lampy laguny pod palnik d2r czy chcesz wsadzić soczewkę pod palnik d2s w obecne lampy?
w mojej lagunie z 2001r (jest to pierwsza wersja laguny II) ksenonów nie ma, są zwykłe h7. a w halogenach h1

PS. i nie pytałem gdzie i co kupić, tylko gdzie takie coś można zamontować :) Wie ktoś?
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: Jacek1986 »

Mi chodziło o model samochodu bo w renówkach nie za bardzo się orientuję, ale ja na twoim miejscu (jeśli już chcesz mieć wszystko na legalu bez tzw. rzeźby i bez ryzyka utraty dowodu) to wymienił bym całe lampy na te z wersją ksenonową. Koszty są, ale jeździsz spokojnie. Trzeba by się tylko zorientować, czy lampy pasują. A z montowaniem tego można by się zapytać na ul. Towarowej za bud mario po prawej stronie trzeba wjechać w bramę jest warsztat zajmujący się elektryką/elektroniką.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: N2N »

Jacek1986 pisze:Mi chodziło o model samochodu bo w renówkach nie za bardzo się orientuję, ale ja na twoim miejscu (jeśli już chcesz mieć wszystko na legalu bez tzw. rzeźby i bez ryzyka utraty dowodu) to wymienił bym całe lampy na te z wersją ksenonową. Koszty są, ale jeździsz spokojnie. Trzeba by się tylko zorientować, czy lampy pasują. A z montowaniem tego można by się zapytać na ul. Towarowej za bud mario po prawej stronie trzeba wjechać w bramę jest warsztat zajmujący się elektryką/elektroniką.
właśnie niestety lampy nie pasują, już o tym myślałem. Rozmawiałem z policjantem na temat xenonów, mówił, że jak są ksenony, to muszą być też sprawne spryskiwacze, nie obchodzi ich czy mają atesty jakieś itd, wystarczy że masz spryskiwacz na reflektor.
Ok zapytam tam gdzie mówiłeś, dzięki i pozdrawiam
dr.
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 lipca 2011, 22:56

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: dr. »

Tak jest za budmario . A jesli chodzi o xenony "oryginalne" to nie jest sprawa taka prosta. Ksenony oryginalne maja w samochodzie osobny sterownik zwany LCM i teraz do tego sterownika są podpięte dwa czujniki które sprawdzają pochylenie auta jeden na zawieszeniu z tyłu a drugi z przodu. I na podstawie parametrów z tych czujników wysyła (LCM ) informacje do lamp jak wysoko mają świecić, bo jak wiecie w każdym aucie gdzie xenon jest fabryczny nie ma pokrętła w kabinie do regulacji wysokości lamp.
Bixenon to jeszcze inna bajka LCM wtedy jest trochę bardziej rozbudowany. Ogólnie nie polecam montowania xenonów wyprodukowanych w azjatyckim państwie z małymi ludzikami. Bynajmniej do nowych aut. Taki chiński xenon a raczej przetwornica sieje strasznie zakłócenie. A w aucie gdzie wymiana informacji jest realizowana multiplexem lub innymi szynami danych nie problem o awarie lub jakieś anomalia
MarcinCz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 8 maja 2011, 10:24

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: MarcinCz »

Przecież w lagunie II były oryginalne xsenony. Coś słabo sprawdzałeś. Kup oryginalne lampy, na allegro na pewno znajdziesz
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie w Jaśle zamontować Xenony?

Post autor: Jacek1986 »

MarcinCz pisze:Przecież w lagunie II były oryginalne xsenony. Coś słabo sprawdzałeś. Kup oryginalne lampy, na allegro na pewno znajdziesz
Były, ale tak jak kolega już napisał- zaczepy nie pasują.
ODPOWIEDZ