Nie wyrzucajcie/podrzucajcie kociąt (zwierzaków w ogóle!)

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

ODPOWIEDZ
Scales
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 25 października 2006, 15:50

Nie wyrzucajcie/podrzucajcie kociąt (zwierzaków w ogóle!)

Post autor: Scales » 15 listopada 2006, 17:22

To jest swoista plaga!!! zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. To nie jest "rozwiazanie" dla takieo zwierzaka. jak posiada sie kotke to nalezy wysupłac te ok. 100 zł na zabieg sterylizacji lub kastracji w przypadku kocurka. wowczas nie ma problemu z niechcianymi zwierzetami. W miescie bytuja bezdomne koty i podrzucanie klejnych młodych jest karygodne!
Koty zostaly udomowione tysiace lat temu przez nas ludzi i sa niejako od nas zalezne. nie zyjemy w sielankowym swiecie, gdzie kotek zawsze zlowi myszke i bedzie syty! To naiwne i "chlopskie" myslenie!!!
Zwierze ma status prawny, który go chroni! obchodzmy sie z nim (zwierzeciem) nalezycie. Nie musimy go kochac, ale nalezny jest mu szacunek i opieka.
Wspomniany zabieg sterylizacji, czy kastracji elimunuje w duzym stopniu problme niechcianych zwierzat. Dlaczego tak malo sie o tym mowi?! Dlaczego na to nie mozna znależć finansow w drodze uchwaly rady miejskiej? czy to komus zaszkodzi? dlaczego nie mowia o tym dobitnie i konsekwentnie "autorytety"? Mam tu na mysli stosunek do zwierzat w ogole.


mtb88dddd

Re: Nie wyrzucajcie/podrzucajcie kociąt (zwierzaków w ogóle!)

Post autor: mtb88dddd » 13 stycznia 2021, 06:44

What an interesting story! I'm glad I finally found what I was looking for Excellent reading [url=https://instarad.io]안전놀이터[/url], I read a lot of posts but I am really impressed with your post. Thanks sir, I will look into this article. To know about me, try talking to [url=https://tozents.com/]토토사이트[/url].

mtb88111

Re: Nie wyrzucajcie/podrzucajcie kociąt (zwierzaków w ogóle!)

Post autor: mtb88111 » 19 stycznia 2021, 07:47

I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually I visit your <a href="https://hostfiles.org/" target="_blank">먹튀검증</a> and get updated through the information you include but today’s blog would be the most appreciable. Well done!

ODPOWIEDZ