Narodowy urlop - parę słów o bezpieczeństwie

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 584
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare
Kontakt:

Narodowy urlop - parę słów o bezpieczeństwie

Post autor: Gołąb » 29 kwietnia 2006, 09:58

Zaczyna się czas zbiorowego wypoczynku, wyjazdów, czas, który każdy z nas chciałby spędzić miło i radośnie. Wiele zależy od nas samych, wystarczy tylko uśmiechnąć się zamiast zirytować.

Drogi będą tłoczne, zwłaszcza dziś i w środę, 3 maja. Oprócz utrudnień powodowanych przez remonty przewidujemy duże natężenie ruchu. Na drogach pojawią się kierowcy mniej doświadczeni, dla których jazda w takich warunkach jest sama w sobie stresem. Lekiem na to winna być cierpliwość i życzliwość. Nie nadużywajmy sygnału dźwiękowego, nie spychajmy z drogi, agresja może mieć wpływ na błąd niepewnego swych poczynań kierowcy.

Pamiętajmy o zasadzie, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. I nieważne, czy jedzie z Rzeszowa do Szczecina, czy tylko spod bloku do sklepu. Pasy ratują życie!

Majowy weekend skwapliwie wykorzystają zapewne rowerzyści. Przygotowaliśmy dla nich kompendium wiedzy, jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z dróg. Znajdziesz je tutaj. O ostrożność względem rowerzystów prosimy kierowców!

Uważajmy na dzieci, szczególnie kiedy przejeżdżamy przez miejscowości. Spragnione zabawy mogą niespodziewanie pojawić się na jezdni, stosujmy zasadę mocno ograniczonego zaufania.

Korzystanie z naszych porad jest poniekąd obowiązkowe, bowiem policja mobilizuje swe siły przed pierwszym w tym roku tzw. długim weekendem. Ostrzegamy - kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, raczej nie będą miło wspominać pierwszych dni maja roku 2006.

Do dyspozycji drogowych piratów stawiamy wszystkie środki wsparcia, jakimi dysponujemy:

* fotoradary,
* videoradary,
* ręczne mierniki radarowe,
* alkomaty i alkotesty,
* motocykle,
* radiowozy i
* śmigłowiec.

Fotoradary pojawią się nie tylko w skrzynkach zamontowanych na stałe, będą ustawiane także w innych miejscach. Planujemy kaskadowe kontrole prędkości, może się więc okazać, że za naruszenie przepisów na krótkim odcinku zapłacimy dwukrotnie, być może także dostaniemy jeszcze wezwanie ze zdjęciem, bowiem w system kaskadowy wplatamy też fotoradary.

Informacja dla kierowców tirów: pojazdy o masie przekraczającej 12 ton nie mogą jeździć:

* 30 kwietnia od 18.00 do 22.00
* 1 maja od 7.00 do 22.00
* 2 maja od 18.00 do 22.00
* 3 maja od 7.00 do 22.00

Za naruszenie tego zakazu grozi kara pieniężna w kwocie 1000 złotych.

Rok temu, między 29 kwietnia a 3 maja na drogach regionu wydarzyło się 27 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 33 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 158 pijanych kierowców.

30 kwietnia to Niedziela Modlitw za Kierowców. "Wzywam wszystkich kierowców do prowadzenia rozważnego i odpowiedzialnego" - to apel papieża Benedykta XVI.

Szerokiej drogi!

[center]Obrazek[/center]

źródło: KWP Rzeszów

Zablokowany