Pożyczka gotówkowa - chwilówka?

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Pożyczka gotówkowa - chwilówka?

Post autor: x_n » 9 kwietnia 2015, 08:49

Jakie opinie krążą o chwilówkach każdy wie. Ale czy wszystkie są drogie? Nie zawsze człowiek ma czas i chęci aby iść do tradycyjnego banku jeżeli potrzebna jest jakaś drobna kwota. Jeżeli koszt byłby porównywali to po co tracić czas?
Jakieś propozycje?

furman
Guru
Guru

Re: Pożyczka gotówkowa - chwilówka?

Post autor: furman » 9 kwietnia 2015, 12:20

x_n pisze:Jakie opinie krążą o chwilówkach każdy wie. Ale czy wszystkie są drogie? Nie zawsze człowiek ma czas i chęci aby iść do tradycyjnego banku jeżeli potrzebna jest jakaś drobna kwota. Jeżeli koszt byłby porównywali to po co tracić czas?
Jakieś propozycje?
Chwilówki nie są tanie. To wie każdy. Z drugiej strony nie sprawdzają tam bik tak więc dla wielu osób jest to w zasadzie jedyna szansa na dostanie pożyczki. Banki obecnie już tak chętnie nie udzielają kredytów gotówkowych jak na przykład udzielały w poprzednich latach ( niekiedy mają naprawdę duże wymagania).
Z drugiej strony obecnie wiele firm pożyczkowych oferuje promocje na pożyczki. To znaczy pierwszą pożyczkę , która jest za darmo: https://www.szybka-moneta.pl/ - tutaj na przykład mozńa pożyczyć do 500 zł z zerowym oprocentowaniem ( jeśli wszystko się spłaci do 15 dni).

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 10 kwietnia 2015, 10:30

furman pisze: To znaczy pierwszą pożyczkę , która jest za darmo: https://www.szybka-moneta.pl/ - tutaj na przykład mozńa pożyczyć do 500 zł z zerowym oprocentowaniem ( jeśli wszystko się spłaci do 15 dni).
Całkiem ciekawie to wygląda. A czy te zerowe oprocentowanie to jest tylko na 15 dni? Czy można to jakoś wydłużyć? Mam w rodzinie takiego kogoś, kto namiętnie korzysta z chwilówek. Zwykle jest to provident lub wonga. Czeszą z niego kasę niesamowicie - ale weź przetłumacz. Może mógłbym mu to zaproponować. Jak już musi pożyczać to niech robi to taniej.

Czy przy kolejnych pożyczkach też jest tak tanio?

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 10 kwietnia 2015, 11:43

Nie. To jest jednorazowa promocja. Obecnie z tego co wiem to żadna firma pożyczkowa nie daje takich wielorazowych promocji. Taka zaleta,że tutaj nie sprawdzają bik tak wiec jeśli nie masz opcji aby dostać kredytu w banku to tutaj masz na to szansę. Zawsze jest to coś. Zasady są proste jak napisałem Jak w ciągu 15 dni spłacisz to masz za darmo . Potem pewnie zaczną naliczać CI oprocentowanie do pożyczki takie jak jest w tych normalnych.
Jeśli ten ktoś tak lubi korzystać z chwilówek to rzeczywiście lepsze jest to niż jakaś płatna. Z drugiej strony proponowałbym mu przetłumaczyć,że chwilówka to jednak nie jest takie dobre rozwiazanie...

potywod
Debiutant
Debiutant

Post autor: potywod » 3 listopada 2015, 14:47

Zazwyczaj nie płaci się za pożyczki online tylko za pierwszym razem i to przy spełnieniu określonych warunków. Nie każdy może wziąć taką pożyczkę.

dumna
Debiutant
Debiutant

Post autor: dumna » 11 listopada 2015, 02:00

A ja mówię nie bierzcie takich pożyczek!

Adam_J
Debiutant
Debiutant

Post autor: Adam_J » 11 listopada 2015, 21:13

Niestety chwilówki często przeradzają się w łańcuszek, który nie ma końca, pożyczka na spłatę poprzedniej pożyczki itd. W konsekwencji 1000 zł po roku warte jest ponad 2000!

plus150
Debiutant
Debiutant

Post autor: plus150 » 17 listopada 2015, 15:04

Trzymajcie się od tego z daleka. Niejeden stracił dorobek życia za kilkaset złotych.

wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wibar » 17 listopada 2015, 17:19

Dzisiaj w skrzynce pocztowej znalazłem ulotkę jednej z firm udzielających pożyczki,gdzie drobnym druczkiem jest napisane,że rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 1081.20 % !!!

Sylwianaa
Obyty
Obyty

Post autor: Sylwianaa » 26 listopada 2015, 19:08

To prawda ale czasem nie ma wyjscia i trzeba wziąć pożyczkę - chwilówkę. Ja korzystałam z http://www.soskredyt.pl/forum/4-po%C5%B ... zabankowe/ i nawet jestem zadowolona. Trzeba po prostu się wywiązać z umowy to nie ma kłopotu wtedy.

malutka82
Bywalec
Bywalec

Post autor: malutka82 » 29 listopada 2015, 13:24

Dla mnie chwilówka równa się kłopoty. Dlatego jak muszę to korzystam z ofert https://www.ideabank.pl/ Mają sporo ciekawych propozycji. Można korzystać z doradców
finansowych. A zasady są jasne i czytelne. braliśmy dużą pożyczkę na firmę i nie było żadnych problemów.

emeryk
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: emeryk » 10 grudnia 2015, 13:50

Nie należy myśleć że pożyczki chwilówki to od razu kłopoty. Wystarczy podejść do tego z głową, a taka pożyczka może tylko pomóc :)

momar
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: momar » 10 grudnia 2015, 14:58

wszystkie chwilówki to kłopoty, nie bez powodu banki odmawiają komuś kredytu...
Później chwilówki dostaje każdy i tylko żerują na cudzym nieszczęściu...

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 28 lutego 2016, 11:16

Czasami też jest tak, że ktoś trafią na listę dłużników, mimo, że odpokutował już za swoje winy. Usunięcie takiego wpisu, graniczy z cudem. Wtedy nici z kredytu bankowego.

BebeBe
Guru
Guru

Post autor: BebeBe » 1 marca 2016, 13:40

Ja zawsze byłam przeciwna chwilówkom oraz nigdy nie sądziłam,zę z nich skorzystam... Do czasu. Miesiąc temu okazalo się,że pieniądze były nam na gwałt potrzebne.Dosłownie w tym samym dniu. Nie mielismy pieniedzy na kontach. Załatwienie kredytu trochę trwa. Dzwoniłam w wielu bankach. Mam zdolnosć kredytową ale dowiedziałam się,że żaden bank nie da mi kredytu na dzień dobry. Będą musieli sprawdzić niektóre rzeczy ( promocje na temat tego,ze kredyt dostaje się w 15 minut to bzdury..).

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z chwilówki. Wybraliśmy pierwszą chwilówkę za darmo. Po miesiącu spłaciliśmy. Wszystko szybko, bez problemów tak wiec z takiej akurat promocji można korzystać. W sieci są rankingi chwilówek. Na przykład tutaj:
https://moneybox.pl/

ODPOWIEDZ