Serwis klimatyzacji samochodowej w Jaśle.

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

Homster
Początkujący
Początkujący

Serwis klimatyzacji samochodowej w Jaśle.

Post autor: Homster » 13 marca 2011, 23:28

Witam!

Gdzie w Jaśle można serwisować klimatyzację samochodową? Chodzi mi o pełny serwis,
- dezynfekcja, sprawdzenie stanu Instalacji ,
- sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego
- sprawdzenie wydajności układu chłodniczego
- sprawdzenie wydajności układu nawiewowego z ewentualną wymianą mikrofiltra powietrza
- mycie skraplacza
-czyszczenie czynnika chłodniczego
- sprawdzenie parametrów pracy klimatyzatora
Firma ma być solidną i sprawdzoną firmą nie koniecznie tanią. Chodzi o jakość i solidność wykonania. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :-)

Ariel07
Debiutant
Debiutant

Re: Serwis klimatyzacji samochodowej w Jaśle.

Post autor: Ariel07 » 14 marca 2011, 11:34

Jeśli chodzi o klimatyzacje to moge polecić Owińskich na Floriańskiej.Naprawiałem u nich i jestem zadowolony.
Tu masz namiar
http://www.pkt.pl/s/jaslo/1464349/auto-moto-gum.html

Tylko mam 2 rady.
Dogadaj się ci do ceny i zakresu prac.
Nie rób tam nic poza klimą.Jak zaczna cos robic to wymieniaja czesci bez opamietania i z 200-300 zlotych zrobi sie zaraz 1000(takie czesci ktore mozna jeszcze zalozyc,ale wg nich musza byc wymienione bo nie chca miec problemów,a wystarczy zadzwonic zapytac )

JASŁO PKS
Debiutant
Debiutant

Post autor: JASŁO PKS » 24 marca 2011, 11:48

Zapraszamy do serwisu w Jaśle

http://www.pksjaslo.com.pl/serwis.php

adamedim
Debiutant
Debiutant

Post autor: adamedim » 13 maja 2014, 14:53

Homster pisze:Witam!

Gdzie w Jaśle można serwisować klimatyzację samochodową? Chodzi mi o pełny serwis,
- sprawdzenie wydajności układu nawiewowego z ewentualną wymianą mikrofiltra powietrza
- mycie skraplacza
Firma ma być solidną i sprawdzoną firmą nie koniecznie tanią. Chodzi o jakość i solidność wykonania. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :-)
Cześć!
Prawdopodobnie już znalazłeś dobry serwis klimatyzacji. Możliwe, że ktoś dalej szuka, więc chciałbym przestrzec przed pewnym zakładem. Mam na myśli zakład na Gamracie (Mickiewicza) koło drukarni. Od początku. Wybierając ten serwis ( patrząc na dobrą stronę, zapewnienia o gwarancji „Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane przez nas naprawy oraz użyte części zamienne”) kierowałem się po prostu pozorną uczciwością. Chciałem sprawdzić szczelność instalacji, ew. naprawę czy wymianę uszczelek i uzupełnienie czynnika, czyli podstawowe „zabiegi” klimatyzacji. Po przyjeździe do serwisu, podłączono maszynkę do klimy, okazało się, że czynnika zostało mniej niż połowa (stąd nie działała wcale). Więc uzupełniono czynnik wraz z kontrastem w celu wykrycie możliwych nieszczelności. Wszystko normalnie. Kazano mi pojeździć kilka dni w celu „testów”. I tak za 1 wizytę zapłaciłem ok. 200 zł. Po paru dniach przestała kompletnie działać, dzwonię, kazali przyjechać. Przyjeżdżam 2 raz, znów podłączenie pod maszynkę „serwisant” stwierdził że nie ma wcale czynnika. Bardzo dziwne, gdyż po 4 latach poziom czynnika spadł o połowę, a po uzupełnieniu w tym serwisie po kilku dniach wyleciał do zera!!!! Podczas 2 przyjazdu sprawdzono instalację i znaleziono 1 miejsce wycieku, wymiana 2 uszczelnień, ponowne uzupełnienie czynnika (prawie 500 gr.) serwis, uszczelki i do zapłaty 250 zł. „Szef” z błyskiem w oczach i uśmiechem pokazał mi kwotę do zapłaty. Ok, jeśli już to wszystko to zapłacę i będzie ok. Pytałem czy tylko tutaj są dziury, czy sprawdzali. Odpowiedziano mi, że tak, to jest to miejsce i po tym nie będzie uciekało. Byłem spokojny przez 3 dni. Po otwarciu maski sprawdziłem miejsce wymiany uszczelek, czynnik po prostu wypływał z tego miejsca!!! Od razu dzwonię, ale już za późno bo już zamykają! Przez telefon zapewniono mnie, że jeśli z miejsca wymiany wypływa czynnik to zrobią to za darmo. Kolejne dni czekania i przyjeżdżam. Wzięli w końcu na kanał, mówię co i jak. Patrzą i rzeczywiście jest dziura. I pytam jak sprawdzaliście, że nie zauważyliście tego, po co w ogóle napełniać, jak w ciągu kilku dni nie działa. „Szef” powiedział, że to tak na szybko było sprawdzane i może wtedy nie było to tak widać! Sprawdza inne miejsca, znalazł 2 inne miejsca i dziurawy przewód (rurkę aluminiową). Kazał zostawić auto i 300 zł zapłacić Rozebranie auta, wyciągnięcie rurki, spawanie aluminium ( jeszcze mówi że nie wiadomo czy się uda to zespawać!!), wymiana uszczelek i nabicie czynnika. I pytam, jak sprawdzali że nie znaleźli nic i ile razy mam napełniać, powiedzieli że być może te 2 „nowe” dziury się na dniach pojawiły. Co za ignorancja. I jeszcze mówi ze jak chce to może mi dobić i czynnika mi połowę ceny policzy!! :mad: Na końcu jak powiedziałem, że na razie nie decyduje się tego wymieniać trzasnął maską i kazał wyjeżdżać! Zdenerwowany wyjechałem i więcej tam nie przyjadę! Nie polecam nikomu takiego „serwisu”. Wszystko na szybko, zero solidności i to jest zakład reklamujący się: „Zapraszamy wszystkich którzy oczekują profesjonalnych działań diagnostycznych i naprawczych”. Zostawiłem tam ponad 400 zł, prędzej czy później wszystko wyleci i nawet się nie włączy. Jeśli ktoś chce cokolwiek tam zrobić przy aucie to niech nawet się tam nie zbliża, wokół zakładu bałagan i pełno metalowych elementów, sam wyrzuciłem kila małych gwoździ czekając na kanał, który miał czekać na mnie ( a to ja czekałem ok. pół godziny na niego!). Nie mam na celu obrażania nikogo, nie miałem zamiarów jeżdżenia tam i z powrotem. Piszę jak jest.

dawid1978
Debiutant
Debiutant

Post autor: dawid1978 » 13 maja 2014, 19:36

bardzo dobrze że są ludzie na tym świecie którzy potrafią być nie zadowoleni i jeszcze przestrzec kogoś.miałem styczność z tym typem z gamratu i czytam że jest nas więcej niezadowolonych...szef łoji kasę aż dudni i ma w d.pie że jesteśmy nie zadowoleni. :cisza: :cisza: :cisza:

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 13 maja 2014, 21:30

adamedim pisze:

- mycie skraplacza
Cześć!
Prawdopodobnie już znalazłeś dobry serwis klimatyzacji. Możliwe, że ktoś dalej szuka, więc chciałbym przestrzec przed pewnym zakładem. Mam na myśli zakład na Gamracie (Mickiewicza) koło drukarni. Od początku. Wybierając ten serwis ( patrząc na dobrą stronę, zapewnienia o gwarancji „Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane przez nas naprawy oraz użyte części zamienne”) kierowałem się po prostu pozorną uczciwością. Chciałem sprawdzić szczelność instalacji, ew. naprawę czy wymianę uszczelek i uzupełnienie czynnika, czyli podstawowe „zabiegi” klimatyzacji. Po przyjeździe do serwisu, podłączono maszynkę do klimy, okazało się, że czynnika zostało mniej niż połowa (stąd nie działała wcale). Więc uzupełniono czynnik wraz z kontrastem w celu wykrycie możliwych nieszczelności. Wszystko normalnie. Kazano mi pojeździć kilka dni w celu „testów”. I tak za 1 wizytę zapłaciłem ok. 200 zł. Po paru dniach przestała kompletnie działać, dzwonię, kazali przyjechać. Przyjeżdżam 2 raz, znów podłączenie pod maszynkę „serwisant” stwierdził że nie ma wcale czynnika. Bardzo dziwne, gdyż po 4 latach poziom czynnika spadł o połowę, a po uzupełnieniu w tym serwisie po kilku dniach wyleciał do zera!!!! Podczas 2 przyjazdu sprawdzono instalację i znaleziono 1 miejsce wycieku, wymiana 2 uszczelnień, ponowne uzupełnienie czynnika (prawie 500 gr.) serwis, uszczelki i do zapłaty 250 zł. „Szef” z błyskiem w oczach i uśmiechem pokazał mi kwotę do zapłaty. Ok, jeśli już to wszystko to zapłacę i będzie ok. Pytałem czy tylko tutaj są dziury, czy sprawdzali. Odpowiedziano mi, że tak, to jest to miejsce i po tym nie będzie uciekało. Byłem spokojny przez 3 dni. Po otwarciu maski sprawdziłem miejsce wymiany uszczelek, czynnik po prostu wypływał z tego miejsca!!! Od razu dzwonię, ale już za późno bo już zamykają! Przez telefon zapewniono mnie, że jeśli z miejsca wymiany wypływa czynnik to zrobią to za darmo. Kolejne dni czekania i przyjeżdżam. Wzięli w końcu na kanał, mówię co i jak. Patrzą i rzeczywiście jest dziura. I pytam jak sprawdzaliście, że nie zauważyliście tego, po co w ogóle napełniać, jak w ciągu kilku dni nie działa. „Szef” powiedział, że to tak na szybko było sprawdzane i może wtedy nie było to tak widać! Sprawdza inne miejsca, znalazł 2 inne miejsca i dziurawy przewód (rurkę aluminiową). Kazał zostawić auto i 300 zł zapłacić Rozebranie auta, wyciągnięcie rurki, spawanie aluminium ( jeszcze mówi że nie wiadomo czy się uda to zespawać!!), wymiana uszczelek i nabicie czynnika. I pytam, jak sprawdzali że nie znaleźli nic i ile razy mam napełniać, powiedzieli że być może te 2 „nowe” dziury się na dniach pojawiły. Co za ignorancja. I jeszcze mówi ze jak chce to może mi dobić i czynnika mi połowę ceny policzy!! :mad: Na końcu jak powiedziałem, że na razie nie decyduje się tego wymieniać trzasnął maską i kazał wyjeżdżać! Zdenerwowany wyjechałem i więcej tam nie przyjadę! Nie polecam nikomu takiego „serwisu”. Wszystko na szybko, zero solidności i to jest zakład reklamujący się: „Zapraszamy wszystkich którzy oczekują profesjonalnych działań diagnostycznych i naprawczych”. Zostawiłem tam ponad 400 zł, prędzej czy później wszystko wyleci i nawet się nie włączy. Jeśli ktoś chce cokolwiek tam zrobić przy aucie to niech nawet się tam nie zbliża, wokół zakładu bałagan i pełno metalowych elementów, sam wyrzuciłem kila małych gwoździ czekając na kanał, który miał czekać na mnie ( a to ja czekałem ok. pół godziny na niego!). Nie mam na celu obrażania nikogo, nie miałem zamiarów jeżdżenia tam i z powrotem. Piszę jak jest.
Kolego kłamiesz coś
Pierwszy raz przyjechałeś z niedziałającą klimatyzacją - zażyczyłeś sobie nabicie czynnikiem + kontrast, serwis klimatyzacji kosztuje 70pln + czynnik 500gr + kontrast UV razem wyszło 165pln, klima działa - bajka, kazałem pojeździć dzień dwa i przyjechać na kontrolę pod UV. Przyjechałeś po kilku dniach przed zamknięciem zakładu bo wcześniej nie dałeś rady - sprawdziliśmy na szybko - wyciek na dwóch oringach - wymiana 2x40pln + zażyczyłeś sobie dodatkowo odgrzybianie ozonem - 30pln + wymianę dwóch filtrów kabinowych 66pln ( tak dwa masz w swoim samochodzie) + nabicie klimatyzacji 70pln + brakujący czynnik 300gr - razem wyszło 300pln - policzyłem 250pln więc dostałeś jakiś tam rabat - ok. Po kilku dniach dzwonisz zbulwersowany że klima słabo działa - że chcesz przyjechać o 14:30, umówiłeś się na sprawdzenie - nie przyjechałeś, za dwa dni dzwonisz że przyjedziesz znowu przed zamknięciem...Wytłumaczyłem Ci że najlepiej zostawić samochód - na spokojnie sprawdzimy wszystko i jeśli nieszczelność jest w tym samym miejscu - naprawa na nasz koszt. Oczywiście nie - bo ty mieszkasz 25km i chcesz na poczekaniu... OK zgodziłem się- wcisnąłem Twój samochód w ten dzień - przyjechałeś - sprawdziliśmy jeszcze raz wszystkie punkty połączeń w Twoim samochodzie - nieszczelny spaw na przewodzie aluminiowym - więc NIE KŁAM że to samo miejsce - po prostu puścił przewód - stary samochód - zdarza się - pokazałem Ci dokładnie palcem, zasugerowałem dodatkowo wymianę pozostałych oringów gdyż tam też widać było ślady kontrastu UV ( jakiś stary kontrast ale tak profilaktycznie zaproponowałem wymianę ) Zapytałeś jaki koszt - demontaż/montaż przewodu , spawanie aluminium , wymiana wszystkich pozostałych oringów, nabicie klimatyzacji - okolice 300pln, bądź droższa opcja - nowy przewód. Samochód wisiał na podnośniku, nic nie płaciłeś - zapytałem czy chcesz to naprawiać, powiedziałeś że musisz się zastanowić i w razie czego ZOSTAWISZ SAMOCHÓD. Nikt Ci maską nie trzaskał i nie wyganiał z warsztatu a wręcz przeciwnie więc NIE KŁAM. Ty też wcale zdenerwowany nie wyjeżdżałeś więc po co ubarwiasz sytuację. Stanęło na tym że zastanowisz się i w razie czego przyjedziesz umówić się na naprawę. "Wszystko na szybko" - przecież sam chciałeś na szybko na poczekaniu bo samochodu nie zostawisz... Jaki bałagan, jakie metalowe elementy - chodzi Ci o silnik który był demontowany na drugim stanowisku - taki urok warsztatu samochodowego...to nie apteka ;)
z pozdrowieniami
"Szef"
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 21:59 przez cartech, łącznie zmieniany 1 raz.

kociamberek
VIP
VIP

Post autor: kociamberek » 13 maja 2014, 21:42

się wtrącę w tą dyskusję bo wkurwia mnie jak nabijacze kasują za czynnik 500 gram plus kontrast = 200 zł?? to jest zbrodnia 12 kg czynnika można kupić już za 250 zł powtarzam 12 kg ilu krotne przebicie masz w tym swoim zakładzie ?? co do uszczelki za 40 zł to nie będę tu podawał cen bo zainteresowani poszukają sami a ty sam wiesz ile masz na tym przebicia, nie wtrącał bym się w dyskusję gdyby nie fakt że nie raczyłeś odpowiedzieć na moje zapytanie mailowe, ponowiłem kontakt telefonicznie i też nie odpowiedziałeś , tak więc twoja firemka coś nie teges z jakością jest

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 13 maja 2014, 22:09

kociamberek pisze:się wtrącę w tą dyskusję bo wkurwia mnie jak nabijacze kasują za czynnik 500 gram plus kontrast = 200 zł?? to jest zbrodnia 12 kg czynnika można kupić już za 250 zł powtarzam 12 kg ilu krotne przebicie masz w tym swoim zakładzie ?? co do uszczelki za 40 zł to nie będę tu podawał cen bo zainteresowani poszukają sami a ty sam wiesz ile masz na tym przebicia, nie wtrącał bym się w dyskusję gdyby nie fakt że nie raczyłeś odpowiedzieć na moje zapytanie mailowe, ponowiłem kontakt telefonicznie i też nie odpowiedziałeś , tak więc twoja firemka coś nie teges z jakością jest
70 pln serwis klimy , 75pln czynnik r134a, kontrast UV 20pln razem 165pln nie 200pln to po raz
po dwa - widzę że jesteś mądry i przedsiębiorczy - kup stację za 18 tys, czynnik i serwisuj za darmo okolicznym mieszkańcom - ale nie ustalaj cen w moim serwisie - nie podoba się - nie przyjeżdżaj. Nie przypominam sobie rozmowy z Tobą - wytłumacz bo niedomagam - "ponowiłem kontakt telefonicznie i też nie odpowiedziałeś" tzn że zadzwoniłeś do serwisu ktoś odebrał i nic nie odpowiadał do słuchawki? :ok:

koniec na tym - szkoda mojego czasu - serwisujcie najlepiej sami swoje samochody - będzie lepiej dla wszystkich ... :super:

kociamberek
VIP
VIP

Post autor: kociamberek » 13 maja 2014, 22:13

a na jaką cholerę stacja ? wystarczy waga precyzyjna i odrobina umiejętności no i sam też serwisuje własne samochody, dodam że nie zatrzymałem się na polonezie czy golfie V :D
150 zł za kilo czynnika wychodzi 1800 za 12 kilo czyli masz na butli ~1500 zł :D
a z telefonem było tak jak piszesz, napisałem nie doczekałem odpowiedzi więc zadzwoniłem i przypomniałem o zapytaniu podając adres email
ps
to ile kosztują uszczelki ? :D :wstyd:

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 13 maja 2014, 23:20

hehehe kup wage precyzyjną i wyskocz z nią do klienta - zabije Cie śmiechem
uszczelki ? 5pln? 40pln za uszczelkę oznacza uszczelka + wymiana, chyba że to za darmo się też należy - wymiana oringa umiejscowionego pod zderzakiem 2 szt
reasumując - filozofujesz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, dlatego idź swoją drogą kup sobie wagę, najtańszy chiński czynnik i serwisuj, tylko nie zapomnij że czymś trzeba jeszcze próżnie wykonać ale to zawsze ze starej lodówki zmontujesz, olej PAG i kontrast też czymś zastąpisz, oringi naprzeciwko policji po pare groszy.. da się, lampe uv i okulary dorzucą za free, odgrzybisz sprayem bo po cholere ozon maker
k..wa ręce opadają

kociamberek
VIP
VIP

Post autor: kociamberek » 14 maja 2014, 10:18

oringi koło policji sam kup, piszesz wcześniej że uszczelki po 40 zł ale nie pisałeś że w cenie wymiana, na dalszą część posta nie będę odpowiadał bo nie filozofuje tylko masz świadomość że mam rację, co do tego że klient na widok wagi spieprzył by gdzie pieprz rośnie to fakt, ale to niestety wina wszyscy teraz kończą managerskie kierunki i o technice mają pojęcie jak świnie o lataniu

dawid1978
Debiutant
Debiutant

Post autor: dawid1978 » 17 maja 2014, 22:41

adamedim pisze:

- mycie skraplacza
Cześć!
cześć jak czytam ten post to aż mi się włos na głowie jeży,bo wiem że piszesz prawdę,rozumie twoje roztargnienie i wsciekłość chciałeś dobrze a zrobiła sie [...]...nia na pocieszenie powiem ci żę masz szczescie ze nie zostawiłeś mu samochodu bo wtedy koszty mnożyłbyś razy dwa napewno trza by było wymienic sprężarke osuszacz rurke i bóg wie co .szczęsciarzu.

bonifacy.b
Debiutant
Debiutant

Post autor: bonifacy.b » 1 czerwca 2014, 15:56

Niestety racja. Ten "serwis" w Gamracie to jakaś porażka. Przećwiczyłem ich dość boleśnie na własnej skórze i szczerze odradzam.
Pan Owiński z kolei zrobi wszystko by zadowolić klienta ale przede wszystkim, czemu trudno się dziwić, dba o własne interes.
Jego "kubikowanie" (określenie autorskie p. Owińskiego) zakłada, że pytający o usługę to ignorant nie liczący się z kasą a prosta czynność naprawcza urasta do rangi operacji na otwartym sercu. Tak więc wszystko zależy od naszej desperacji - już naprawiamy czy szukamy innego warsztatu.
Pozdrawiam.

borsuk 1.8
VIP
VIP

Post autor: borsuk 1.8 » 1 marca 2015, 11:44

Jakie koszta serwisu

Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Kulfon » 1 marca 2015, 14:25

borsuk 1.8 pisze:Jakie koszta serwisu
kociamberka pytasz? tylko czy już zdążył kupić wagę? bo sezon coraz bliżej :hyhy: :rotfl:

ODPOWIEDZ