Harcerze pamiętają - I Szczep "Orląt" na szlaku

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 584
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare
Kontakt:

Harcerze pamiętają - I Szczep "Orląt" na szlaku

Post autor: Gołąb » 2 kwietnia 2006, 15:35

W nocy około godziny 2:00 grupa harcerzy z I Szczepu "Orląt" im. Janka Bytnara "Rudego" w Jaśle spotkała się pod swoja harcówką i stamtąd wyruszyła na Magurę Wątkowską, aby w ten sposób, trudem wędrówki, uczcić śmierć naszego Wielkiego Rodaka - Jana Pawła II... Wędrowali i nie przeszkadzał im nawet deszcz, który przelotnie padał. Czuli na sobie Jego wzrok, a ich myśli krążyły tylko wokól Niego. Kiedy pojawiały się gwiazdy harcerze czuli ten podniosły nastrój. Jednakże nadszedł 3 postój, dla "Orląt" tragiczny w skutkach... Zdecydowano powrót jeszcze przed dojściem na Magurę, przed ołtarz przy którym kiedyś mszę odprawiał jeszcze ks. Karol Wojtyła. Łzy stanęły w oczach. Chcieli Mu coś ofiarować, coś swojego, ale wysoki, mokry śnieg i woda po kostki uniemożliwiła im ten zamiar. Zawrócili. Po drodze została odprawiona Droga Krzyżowa, która przypominała harcerzom Jego osobę... Chociaż "Orlęta" nie doszły do celu to czuły, że wykonały część swojego postanowienia. Następnie harcerze udali się do kościoła na Foluszu, aby uroczyście zakończyć tę wędrówkę, aby jeszcze pomodlić się o rychłą beatyfikację naszego Ukochanego Papieża... Po mszy wyruszyli w drogę powrotną do harcówki. W harcówce pojawili się około godziny 10:00. Ich wędrówka zakończyła się częściowym powodzeniem, ale i tak wiedzieli, że ta część trasy, którą przeszli, nie była wcale łatwa i czuli w sercach satysfakcję... Czuli, że coś mu ofiarowali...

Poniżej pamiątkowa tablica i krzyż na szczycie Magury:
Obrazek
Na tablicy widnieje napis:
W czasie wędrówki po Beskidzie Niskim w dniu 14.08.1953 roku Ks. Karol Wojtyła, obecny Papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. na Magurze Wątkowskiej.

Poniżej przedstawiam kilka fotek z nocnej wyprawy harcerzy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

źródło: własne
foto: Jimmy
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2006, 19:19 przez Gołąb, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jolek
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwietnia 2006, 19:10
Lokalizacja: Jasło

Magura - serce - JP II

Post autor: jolek » 2 kwietnia 2006, 17:03

No wyprawa fajna była, tylko szkoda, że musieliśmy zawrócić :zalamany:
Ale najważniejsze, że oddaliśmy Mu hołd, "taki prosty, serdeczny, harcerski" :niepewny:

Zablokowany