Dobry mechanik samochodowy

Dział w którym znajdują się usunięte tematy. Tematy i posty umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu, w wyszukiwarce, oraz nie zwiększają licznika postów.

Moderator: paul_proteus

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Dobry mechanik samochodowy

Post autor: JURT » 24 lutego 2015, 21:50

Kulfon pisze:słuchaj gościu, jak ktoś z doświadczeniem czyta twoje wymagania i sugestie to od razu wie że kompromitujesz się właśnie ty. po twoich wypowiedziach od razu widać że jeszcze wielu dziwnych i czasochłonnych przypadków w autach nie widziałeś, a ujadasz jak mały piesek jakbyś jakąś amerykę odkrył. nie ma na świecie osoby która wie wszystko i jest nieomylna. zatem może zostań od jutra mechanikiem i rób, twórz, pokaż co potrafisz :hyhy:
Nie wiem czym się kompromituje??(i nie ujadam!!! :cisza: Ameryki też niestety nie odkryłem :) ) Tym że od fachowca (mechanika) oczekuje profesjonalnego podejścia do sprawy??? Wskaż mi gdzie napisałem że przy naprawie samochodu nie może się zdarzyć tak że czasem jest ciężko ustalić co jest wadliwe???(rozumiem że ustalenie tego może być czasochłonne) Irytują mnie tylko tacy "mechanicy" którzy mówią że może wymienić to może jeszcze to a może jeszcze i tamto itd.!!! a nie chcą lub nie potrafią poszukać tego co jest na prawdę do wymiany.
Kulfon pisze: a ciekawe co zrobisz jak wszystko potoczy się inaczej, nie dostaniesz żadnej porady tylko każą zostawić auto i przyjechać po gotowe naprawione bez podania co było przyczyną? obrazisz się i już tam więcej nie pojedziesz? :)
Opisałeś tu chyba sytuację gdzie albo klient jest debilnie naiwny, albo w całym powiecie jasielskim jest tylko jeden "mechanik" który robi ci łaskę że naprawi auto :) . Zachowanie normalnego fachowca: ... telefon do klienta że zepsute jest to i to, jeśli chce to naprawa kosztuje tyle i tyle jeśli nie to za znalezienie wady tyle i tyle...

PS. Dalej od prawdziwego mechanika oczekuję przynajmniej trzech rzeczy: 1. trafnej diagnozy (nie koniecznie SZYBKIEJ, bo czasem na pewno trzeba pogłówkować), 2. fachowej porady (czyli np. zepsuty jest rozrusznik trzeba kupić nowy), 3. rzetelnej wymiany (np. montują nowy rozrusznik a nie kombinują z naprawą starego itp. jak ja (klient) płaci za nowy)
Jednak trafiłem, jesteś mechanikiem!! Zagotowało wodę w "chłodnicy"??? :rotfl: Niepotrzebnie!!!! :ok: Nic nie mam do mechaników tych prawdziwych!!! I wiem że nie ma nieomylnych i wszystkowiedzących ludzi!!!
IRYTUJĄ MNIE TYLKO: ...."mechanicy,lekarze,prawnicy,sędziowie,komornicy,itp.,itd." którzy zachowują się jak "święte krowy" a ich profesjonalizm równa się ZERO

jozek z bagien
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jozek z bagien » 24 lutego 2015, 23:47

JURT pisze:
Kulfon pisze:słuchaj gościu, jak ktoś z doświadczeniem czyta twoje wymagania i sugestie to od razu wie że kompromitujesz się właśnie ty. po twoich wypowiedziach od razu widać że jeszcze wielu dziwnych i czasochłonnych przypadków w autach nie widziałeś, a ujadasz jak mały piesek jakbyś jakąś amerykę odkrył. nie ma na świecie osoby która wie wszystko i jest nieomylna. zatem może zostań od jutra mechanikiem i rób, twórz, pokaż co potrafisz :hyhy:
Nie wiem czym się kompromituje??(i nie ujadam!!! :cisza: Ameryki też niestety nie odkryłem :) ) Tym że od fachowca (mechanika) oczekuje profesjonalnego podejścia do sprawy??? Wskaż mi gdzie napisałem że przy naprawie samochodu nie może się zdarzyć tak że czasem jest ciężko ustalić co jest wadliwe???(rozumiem że ustalenie tego może być czasochłonne) Irytują mnie tylko tacy "mechanicy" którzy mówią że może wymienić to może jeszcze to a może jeszcze i tamto itd.!!! a nie chcą lub nie potrafią poszukać tego co jest na prawdę do wymiany.
Kulfon pisze: a ciekawe co zrobisz jak wszystko potoczy się inaczej, nie dostaniesz żadnej porady tylko każą zostawić auto i przyjechać po gotowe naprawione bez podania co było przyczyną? obrazisz się i już tam więcej nie pojedziesz? :)
Opisałeś tu chyba sytuację gdzie albo klient jest debilnie naiwny, albo w całym powiecie jasielskim jest tylko jeden "mechanik" który robi ci łaskę że naprawi auto :) . Zachowanie normalnego fachowca: ... telefon do klienta że zepsute jest to i to, jeśli chce to naprawa kosztuje tyle i tyle jeśli nie to za znalezienie wady tyle i tyle...

PS. Dalej od prawdziwego mechanika oczekuję przynajmniej trzech rzeczy: 1. trafnej diagnozy (nie koniecznie SZYBKIEJ, bo czasem na pewno trzeba pogłówkować), 2. fachowej porady (czyli np. zepsuty jest rozrusznik trzeba kupić nowy), 3. rzetelnej wymiany (np. montują nowy rozrusznik a nie kombinują z naprawą starego itp. jak ja (klient) płaci za nowy)
Jednak trafiłem, jesteś mechanikiem!! Zagotowało wodę w "chłodnicy"??? :rotfl: Niepotrzebnie!!!! :ok: Nic nie mam do mechaników tych prawdziwych!!! I wiem że nie ma nieomylnych i wszystkowiedzących ludzi!!!
IRYTUJĄ MNIE TYLKO: ...."mechanicy,lekarze,prawnicy,sędziowie,komornicy,itp.,itd." którzy zachowują się jak "święte krowy" a ich profesjonalizm równa się ZERO
DOBRZE GADA!!! POLAĆ MU!!! :piwo: :piwo: :cwaniak:

Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Kulfon » 25 lutego 2015, 01:51

JURT pisze: Opisałeś tu chyba sytuację gdzie albo klient jest debilnie naiwny, albo w całym powiecie jasielskim jest tylko jeden "mechanik" który robi ci łaskę że naprawi auto :) . Zachowanie normalnego fachowca: ... telefon do klienta że zepsute jest to i to, jeśli chce to naprawa kosztuje tyle i tyle jeśli nie to za znalezienie wady tyle i tyle...

taa, auto przejedzie przez kilka warsztatów, a dopiero w ostatnim naprawią i na tacy myślisz dostaniesz co było, gdzie, jak i dlaczego, pomijając fakt że i tak tego tłumaczenia mógłbyś nie zrozumieć :) o to mi chodzi.
zepsuty rozrusznik czy jakieś inne pierdoły które widać, słychać i czuć pomijam - o takie pierdoły to wiadomo że się dzwoni czy tam ustala od razu.
zamiast kupować nowy chiński rozrusznik z allegro z wielkim podnieceniem jaki to tani i się ładnie świeci, polecam zregenerować stary, ale przyjdzie taki JURT i zacznie psioczyć że on płaci a mu nowego ładnego nie założyli :hyhy: ale nowego fabrycznego to by pewnie nie kupił bo cena już kosmos :hyhy: tak więc nic nie utrafiłeś, mnie takie rzeczy nie ruszają :rotfl:

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 25 lutego 2015, 01:58

JURT pisze:
Kulfon pisze:słuchaj gościu, ...

podam ci taki przykład z życia
przyjeżdża klient samochodem marki audi a6 - panie klima nie działa mało czynnika , proszę "dobić". Właściciel serwisu pyta - może zostawią Państwo samochód - sprawdzimy dokładnie bo w tym momencie mam zajęte stanowiska - nie - proszę nabić jak nie to jedziemy gdzie indziej...Nasz klient nasz pan - samochód pod stacje - pełen serwis czynnik stary out, zważony, ubytku może z 10%, klima nabita - nie działa dalej...rodzina w poczekalni - narada-podłączymy komputer. Po podłączeniu sterownik nie widzi ciśnienia w układzie. Narada ponowna - to my sie umówimy na jutro na spokojnie - ok. Następnego dnia klienta nie ma - pewnie wymienił sobie gość sam/u znajomego czujnik ciśnienia - miał czarno na białym...
Nie - po tygodniu się zjawiają - proszę wymienić elektrozawór na sprężarce klimy(???), zawór my już w sklepie sprawdzili 170pln ile za robote? - nauczony doświadczeniem nie wcinam się - usuniecie czynnika, demont/montaż kompresora wymiana elektrozaworu 200+170zawór razem 370pln - ok zostawili wóz. Kazałem pracownikowi zdjąć reflektor zobaczyć do czujnika - czujnik nowy :D , po dokładnym sprawdzeniu instalacji przyczyną okazała się przerwa na przewodzie elektrycznym. Dzwonię do klienta i pytam czy 250pln mu odpowiada za naprawę tego samochodu - tak proszę robić. Nie było mnie chwilę na miejscu w międzyczasie przyjechał klient, zapłacił, wypytał pracownika co było i czeka na mnie. Przyjechałem a chłop : proszę zwrócić mi 100pln,mogę zapłacić 150pln max bo to 2 kabelki były do naprawy i demontaż lampy i zderzaka, jak nie to proszę te 2 kable rozlutować zwrócić pieniądze, on wóz zabiera i sam sobie to naprawi... inaczej nie wyjdzie z poczekalni...
Po jakimś czasie dał spokój i pojechał do domu z działającą klimą, dąsem na twarzy i stwierdzeniem że więcej się nie zobaczymy a każdemu będzie serwis odradzał...
I tu się zastanów czy warto klienta informować co dokładnie było przyczyną awarii? czy nie lepiej byłoby ( dla mnie ) jakbym posłuchał jego zaleceń i chłop byłby w plecy 4 stówy a ja miałbym dodatkowo 200pln w kieszeni? Co jakiś czas zdarza się niereformowalny klient który wie wszystko najlepiej, płacić z reguły nie chce a jak się mu nie ustąpi to spokoju nie zazna dopóki nie nabazgra czegoś na necie bo tak najprościej... nie jakubek?

Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru

Post autor: lukasz6263 » 25 lutego 2015, 14:14

Audica z końcówką blach 912 może? Miałem podobny przypadek :D

Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: JURT » 25 lutego 2015, 20:10

Kulfon pisze: taa, auto przejedzie przez kilka warsztatów, a dopiero w ostatnim naprawią i na tacy myślisz dostaniesz co było, gdzie, jak i dlaczego, pomijając fakt że i tak tego tłumaczenia mógłbyś nie zrozumieć :) o to mi chodzi.
zepsuty rozrusznik czy jakieś inne pierdoły które widać, słychać i czuć pomijam - o takie pierdoły to wiadomo że się dzwoni czy tam ustala od razu.
zamiast kupować nowy chiński rozrusznik z allegro z wielkim podnieceniem jaki to tani i się ładnie świeci, polecam zregenerować stary, ale przyjdzie taki JURT i zacznie psioczyć że on płaci a mu nowego ładnego nie założyli :hyhy: ale nowego fabrycznego to by pewnie nie kupił bo cena już kosmos :hyhy: tak więc nic nie utrafiłeś, mnie takie rzeczy nie ruszają :rotfl:
1.Nie wiem czemu się dziwisz, mechanik który mi naprawia samochód wszystkie zepsute, zużyte części pokazuje i pyta wyrzucić czy zabierasz!?
2.Piszesz że z takimi pierdołami dzwonisz lub ustalasz wcześniej, czyli jest ok! (wcześniej napisałeś że naprawiasz bez podania przyczyny(Idź do lekarza zapłać mu np. 200zł on Ci tylko powie że jesteś wyleczony, jak się poczujesz: "oszukany", zlekceważony, a może zadasz sobie pytanie czy on w ogóle Cię leczył!!)
3.Nie kupuje na allegro (nie mam tam nawet konta) Nie podniecam się rzeczami materialnymi a już na pewno nie chińskimi (świeci bo może napromieniowane z Fukushimy) :rotfl: (rozrusznik był oczywiście tylko przykładem)
4.Polecasz zregenerować stary, zachowanie mechanika: 2. fachowej porady (czyli np. zepsuty jest rozrusznik, nowy fabryczny jest drogi, kosztuje np. 800 zł proponuje zregenerować stary i wszystko będzie działało w porządku), 3. rzetelnej wymiany (np. regenerują rozrusznik sprawdzają wszystko jest ok, klient płaci zadowolony) PS. JURT nie przyjdzie i nie będzie psioczył jeśli usterka usunięta (wg wcześniejszych ustaleń telefonicznych lub słownych)
5.Nikogo nie chciałem trafiać, ruszać (obrażać,poniżać itp.)
Jeślibyś moje posty przeczytał dokładnie to pewnie nie potrzeba by było tylu wyjaśnień o co mi chodziło (straty czasu mojego i Twojego) ale chyba doszliśmy do setna sprawy.
Jeśli jesteś takim mechanikiem to pozdrawiam. Jeśli takim "mechanikiem" to się popraw :D .

rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: rkoh » 25 lutego 2015, 20:24

Ja nie polecam warsztatu za rondem jak się jedzie w stronę Żółkowa (po lewej stronie). Auto było tam kilka godzin i ukradli mi z niego pewną rzecz. Dodam tylko, że wcześniej auto było prawie miesiąc w innym warsztacie i nic nie zginęło, więc nigdy nikomu nie polecę tych złodziei.

Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: JURT » 25 lutego 2015, 20:41

cartech pisze: podam ci taki przykład z życia
przyjeżdża klient samochodem marki audi a6 - panie klima nie działa mało czynnika , proszę "dobić". Właściciel serwisu pyta - może zostawią Państwo samochód - sprawdzimy dokładnie bo w tym momencie mam zajęte stanowiska - nie - proszę nabić jak nie to jedziemy gdzie indziej...Nasz klient nasz pan - samochód pod stacje - pełen serwis czynnik stary out, zważony, ubytku może z 10%, klima nabita - nie działa dalej...rodzina w poczekalni - narada-podłączymy komputer. Po podłączeniu sterownik nie widzi ciśnienia w układzie. Narada ponowna - to my sie umówimy na jutro na spokojnie - ok. Następnego dnia klienta nie ma - pewnie wymienił sobie gość sam/u znajomego czujnik ciśnienia - miał czarno na białym...
Nie - po tygodniu się zjawiają - proszę wymienić elektrozawór na sprężarce klimy(???), zawór my już w sklepie sprawdzili 170pln ile za robote? - nauczony doświadczeniem nie wcinam się - usuniecie czynnika, demont/montaż kompresora wymiana elektrozaworu 200+170zawór razem 370pln - ok zostawili wóz. Kazałem pracownikowi zdjąć reflektor zobaczyć do czujnika - czujnik nowy :D , po dokładnym sprawdzeniu instalacji przyczyną okazała się przerwa na przewodzie elektrycznym. Dzwonię do klienta i pytam czy 250pln mu odpowiada za naprawę tego samochodu - tak proszę robić. Nie było mnie chwilę na miejscu w międzyczasie przyjechał klient, zapłacił, wypytał pracownika co było i czeka na mnie. Przyjechałem a chłop : proszę zwrócić mi 100pln,mogę zapłacić 150pln max bo to 2 kabelki były do naprawy i demontaż lampy i zderzaka, jak nie to proszę te 2 kable rozlutować zwrócić pieniądze, on wóz zabiera i sam sobie to naprawi... inaczej nie wyjdzie z poczekalni...
Po jakimś czasie dał spokój i pojechał do domu z działającą klimą, dąsem na twarzy i stwierdzeniem że więcej się nie zobaczymy a każdemu będzie serwis odradzał...
I tu się zastanów czy warto klienta informować co dokładnie było przyczyną awarii? czy nie lepiej byłoby ( dla mnie ) jakbym posłuchał jego zaleceń i chłop byłby w plecy 4 stówy a ja miałbym dodatkowo 200pln w kieszeni? Co jakiś czas zdarza się niereformowalny klient który wie wszystko najlepiej, płacić z reguły nie chce a jak się mu nie ustąpi to spokoju nie zazna dopóki nie nabazgra czegoś na necie bo tak najprościej... nie jakubek?
Po przeczytaniu tego postu Twoje zachowanie oceniam jako profesjonalne ( ja takiego oczekuje od mechanika).
Dobre rady dla Ciebie:
1. Pracownik powinien odpowiedzieć że wszystkich informacji i szczegółów udzieli szef bo on ustalał z Panem co jest do naprawy.
2. Warto informować bo wtedy klient widzi że ma do czynienia z fachowcem i wie że zapłacił za faktycznie usuniętą usterkę(nie czuje się oszukany, nabity w butelkę).
3. Trzeba mu było powiedzieć tak jak napisałeś w poście że byłby w plecy 400 zł....itd. (pewnie by dotarło może nie od razu ).
4. Wiem że są klienci niereformowalni, pracuje w handlu (Ty ich masz raz na jakiś czas ja praktycznie codziennie :zalamany: :rotfl: ).
5. Następnym razem takiemu klientowi zadaj pytanie wymieniamy to co Pan powiedział czy mam sprawdzić? I na siłę go nie uszczęśliwiaj, niech wymienia to co chce(albo mu powiedz że uważasz że zepsute jest co innego i wymieniasz mu to co on chce na jego odpowiedzialność), jak będzie odjeżdżał to powiedz mu że jakby potrzebował jeszcze pomocy to go zapraszasz.

marco12
Początkujący
Początkujący

Post autor: marco12 » 25 lutego 2015, 20:52

Odradzam mechanika w Gamracie za drukarnią,przywłaszcza części które podobno wymieniał,cwaniaczek miły do momentu zapłaty a po zapłacie niema części i gwarancji... :!:

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 26 lutego 2015, 08:07

marco12 pisze:Odradzam mechanika w Gamracie za drukarnią,przywłaszcza części które podobno wymieniał,cwaniaczek miły do momentu zapłaty a po zapłacie niema części i gwarancji... :!:

chłopcze
- po pierwsze jak już kogoś oskarżasz o kradzież starych rechotów i sugerujesz oszustwo w postaci niewymienienia wymaganych części to przedstaw się i opisz konkretnie sytuację, podaj datę , markę samochodu, sprawdzę w zleceniach i wtedy ja jako właściciel w/w serwisu mogę się odpowiednio ustosunkować. Staram się aby usługi były świadczone na wysokim poziomie, od każdej usługi jest prawo reklamacji, serwis jest ubezpieczony, posiadamy OC warsztatu więc jeśli masz jakieś pretensje to czemu nie rozwiązujesz tego w najprostszy z możliwych sposobów - smarowane po forum da ci coś poza chwilowym przypływem satysfakcji z samego siebie? I ta radość z anonimowości - bezcenna...
- po drugie - twoja składnia nie ma sensu - jeśli ktoś przywłaszczy część której nie wymienił to w samochodzie nie masz np rozrusznika...
- po trzecie - chcesz stare części - zgłaszasz to przed/w trakcie/bezpośrednio po naprawie/przy odbiorze samochodu - na pewno je otrzymasz. Nie prowadzę składnicy złomu - jak przyjedziesz po tygodniu części na 99% możesz szukać na żeromskiego, chyba że dało się coś z nich zrobić i zadecydowałem je zostawić. Nie mam też w zwyczaju wrzucać klientowi starego rozrządu/cieknącej pompy/zgniłego błotnika do bagażnika gdyż 99% klientów sobie tego nie życzy.
- po czwarte na KAŻDĄ usługę jest gwarancja 2 lata
- po piąte - admin czyścił w zeszłym roku forum po tobie jakubek1981, darek74 i paru innych kontach utworzonych w okresie lutego 2014 , część z nich została zablokowana , właściciel był(jest) na tyle debilem, że większość szło praktycznie z jednego IP... wyleciałeś z roboty / masz jakiś kompleks - idź na spacer

pozdrawiam
Marcin
http://www.autogam.pl
https://www.facebook.com/pages/AutoGAM/ ... ?ref=br_rs

marco12
Początkujący
Początkujący

Post autor: marco12 » 26 lutego 2015, 19:09

marcinku jak nie oddajesz części to skąd mam pewność że ją wymieniłeś,proste i logiczne :krzeslem:
nie musiał byś się tak reklamować jak byś był uczciwy chłopcze.

RIKOW
Guru
Guru

Post autor: RIKOW » 26 lutego 2015, 19:34

marco12 pisze:marcinku jak nie oddajesz części to skąd mam pewność że ją wymieniłeś,proste i logiczne :krzeslem:
Z tym facetem to rzeczywiście jest coś nie halo.Jest kilka zakładów godnych polecenia,ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś tak nahalnie się ogłaszał jak on. a tym bardziej tyle negatywnych uwag wypisywał o nim,to o czymś świadczy :(

Awatar użytkownika
cartech
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Post autor: cartech » 26 lutego 2015, 21:01

marco12 pisze:marcinku jak nie oddajesz części to skąd mam pewność że ją wymieniłeś,proste i logiczne :krzeslem:
Olej w silniku sam wymieniasz? masz jakiś problem z podaniem informacji o które pytałem powyżej?
RIKOW pisze:
marco12 pisze:marcinku jak nie oddajesz części...
Z tym facetem to rzeczywiście jest coś nie halo
znamy się ? jak nie to chętnie bym cie poznał...z butem w du.pie źle ci się będzie jeździło nawet w tak wygodnym samochodzie jakim jest laguna

pzdrw
marcin
www.autogam.pl

RIKOW
Guru
Guru

Post autor: RIKOW » 26 lutego 2015, 22:13

cartech pisze:

RIKOW pisze:
marco12 pisze:marcinku jak nie oddajesz części...
Z tym facetem to rzeczywiście jest coś nie halo
znamy się ? jak nie to chętnie bym cie poznał...z butem w du.pie źle ci się będzie jeździło nawet w tak wygodnym samochodzie jakim jest laguna
:szok:

Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Kulfon » 26 lutego 2015, 22:16

[quote="JURT"][/quote]
to normalne że wymienione części mechaniczne wraz z opakowaniami są do wglądu, 99% ludzi ich nigdy nie chce, ale zawsze zdarza się ten 1% który chce sobie zabrać i bierze, a jak nie to przyjeżdżają podpici złomiarze :hyhy: i wezmą wszystko co im dam za free. są też ludzie którzy po tygodniu wrócą zawracać du.pę i chcą grzebać w beczkach "bo na wydechu była taka ładna końcówka" warta milion złotych. to nie z biedy ale z wrodzonej mentalności.
a jak usterka nietypowa i nie mechaniczna to części nie ma i nie będzie. jest naprawa + gwara
a co do części nowych to najlepiej jak sobie przywożą swoje te cudowne HARTY, FASTY super taniuśkie z promocyi - przynajmniej spokój z gwarancją + czasem dodatkowa kasa za przeróbki bo to pasować nawet nie chce, co pochłania czas. albo za blokowanie stanowiska jak przywożą nie to co trzeba bo w sklepie nawet im się dopasować nie chce. także nie ma co narzekać.
no to tyle.

ODPOWIEDZ