Anime

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Felek477
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 stycznia 2010, 17:51

Re: Anime

Post autor: Felek477 »

Ja popieram anime takie jak:
death note
bleach
elfen lied
naruto
devil may cry
helsing
i tyle ........xD
Felek477
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 stycznia 2010, 17:51

Re: Anime

Post autor: Felek477 »

http://www.Ryuzaki-felek.kreskowka.pl
stronka z anime.... co prawda to jest stronka na profil na kreskowce ale polecam.... naj naj portal
Pawianus
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 09:39

Re: Anime

Post autor: Pawianus »

A ja może odgrzebię temat :P
Ktoś z okolicy interesuje się może jeszcze anime?
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Anime

Post autor: dawidyo66 »

a nom są jescze tacy ludzie ;)
*Bleach
*Deanth Note
*Fairy Tail
*One Piece
*Naruto
*Gunz
*greengreen
*cośtamjeszczebyło
Pawianus
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 09:39

Re: Anime

Post autor: Pawianus »

Widzę, że niewiele osób się odezwało :P
Nie wiem, ale może kogoś to zainteresuje
W Rzeszowie jest pewien klub fanów mangi i anime.
http://hanamirzeszow.com.pl/index.php

Może nic wielkiego ale na pewno warto przeglądnąć.

Wracając jednak do tematu:
*Fullmetal Alchemist
*Darker Than Black
*Nurarihyon no Mago

A właśnie, czy ktoś z tu obecnych wybiera się na B-3ginning do Krakowa?
http://b-3ginning.pl/
jesusmyname
Guru
Guru
Posty: 168
Rejestracja: 22 marca 2012, 16:42

Re: Anime

Post autor: jesusmyname »

Ja ostatnio oglądam One Piece, dosyć fajne anime z ''brzydalami'':)
Obrazek
Na bieżąco jestem z Naruto.
Mogę polecić jeszcze Bleach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Anime

Post autor: Tulix »

@igom
Hej, generalnie wszystko zależy od Twojego wieku i preferencji. Bardzo dużo anime z opisami do oglądnięcia (po polsku i bez ściągania) znajdziesz tutaj: http://www.anime-shinden.info/

"Dziś sam jestem dziadkiem, lecz cóżbym mógł dać mojemu wnuczkowi..."
(quote: reklama niemieckich cukierków;)

Sami z żoną mamy taki problem że anime na sieci jest w cztery d*** ale mało jest "normalnych" i wartościowych produkcji. Trzeba czasem głęboko grzebać.

Obstawiam że reprezentujesz młodzież, więc na lato polecam Ci Triguna, jeśli jeszcze nie widziałaś. Wiek nie gra roli. Pierwsza godzina wciągnęła mnie doszczętnie i pamiętam że lat temu 15 już (ale ten czas leci O_O) oglądnąłem całość chyba w ciągu doby:)

A Cowboy Bebop zna? Rewelacyjna mieszanka sci-fi z westernem, z jazzowym soundtrackiem. MTV Germany puszczały to po 22:00 jakieś 13 lat temu; nie trzeba być fanem anime żeby sie podobał, jedna z perełek.

Jak masz mniej niz 20 lat, mogą Ci się bardzo spodobać "I My Me Strawberry Eggs" ("zajebiaszcza" i trochę naiwna komedia, koleś przebiera sie za nauczycielkę żeby znaleźć pracę. Lata temu bardzo mi się podobało). Może warto powertować dzieła grupy Clamp - Chobitsów nigdy nie zapomnę - genialna historia i humor. Fajny był też xxxHolic, tylko trzeba najpierw wyposażyć się w ogromny zapas rezerwy do kreski (bo jest paskudna)


A jak chcesz powazniejsze kino, to polecam film "Księżniczka i pilot" - zabiera 2 godziny z życiorysu.

Bardzo ciekawe jest nowe "The Wind Rises" Miyazakiego (bardzo "dorosły" film jak na Ghibli) - na Chomikach jest już polskie fanowskie i nieoficjalne wydanie z lektorem (kawał porządnej roboty tak wogóle), ale może nie będę Ci proponował tego co znajdziesz na każdym portalu dla fanów.

8 lat temu we wakacje dobry kumpel podrzucił mi koreańskie anime "Wonderful Days". Zaskoczyło mnie jakością i klimatem - bardzo porządna produkcja, a niektóre cut-scenki z deszczem i muzyką w tle to miodek po prostu - jak ktoś ma romantyczną duszę to szczerze polecam.

Jak lubisz muzykę - "Forest Piano" polecam (jest na anime-shinden z napisami po polsku). Bierz w ciemno - po 30 minutach nie będziesz chciała wstać od ekranu - Disney może pozazdrościć pomysłu i wykonania - dla mnie starego konia to była rewelacja a jakbym był młodszy o te 15 lat to bym chyba temu ołtarzyk w domu postawił;) No ale zawsze lubiłem fortepian, to inny temat:)

A może Mushishi? Jak ktoś lubi akcję to powie pewnie że to nudne; mnie urzekł klimat (wszędzie natura i górskie lasy) i świat który "dyktuje warunki" widzowi - zaczynasz oglądać coś oderwanego od rzeczywistości i patrzyć mimo wszystko przez narzucony pryzmat na to wszystko - bo bez tego trudno to będzie zrozumieć. Dla mnie 10/10, choć może lepiej oglądąć to po 25 roku życia ..??

Tyle ode mnie, mam nadzieję że coś pomogłem.
Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Anime

Post autor: smerfetka1718 »

Felek477 pisze:http://www.Ryuzaki-felek.kreskowka.pl
stronka z anime.... co prawda to jest stronka na profil na kreskowce ale polecam.... naj naj portal
Zgadzam się :D
neroseg
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:49

Re: Anime

Post autor: neroseg »

Mi najbardziej do gustu przypadła Akira
GrzegorzB
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 26 lipca 2016, 11:16

Re: Anime

Post autor: GrzegorzB »

Kiedyś oglądałem wiele anime, teraz po prostu czasu brak. Ale gdy tylko w nocy znajdę czas to nadrabiam Shokugeki no Souma - genialne :)
Barbara88
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, 00:36

Re: Anime

Post autor: Barbara88 »

A mi się w ogóle to nie podoba. Uważam, że anime jest brzydkie po prostu... Jakoś od dziecka nie mogę się przekonać. Chociaż mój syn ogląda non stop.
Martina34
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 20:32

Re: Anime

Post autor: Martina34 »

Była kiedyś taka anime o dwóch dziewczynach, które chodzą do specjalnej szkoły sztuk walki i tam poznają chłopaka i o niego rywalizują. Ktoś widział może?
Strucla2
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 12:53

Re: Anime

Post autor: Strucla2 »

Animacja japońska mnie straszliwie pasjonuje. Uwielbiam taką kreskę i bardzo lubię oglądać szczególnie wieczorami pod kołderką.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Anime

Post autor: Tulix »

Osobiście polecam apkę na androidzie "Manga Rock" - (Darmowa apka do czytania mang, niestety wszystko po angielsku, ale warto (nawet nauczyc sie tego angielskiego;) - kopalnia złota)
Co do mang jest tego na rynku w cztery doopska i 90% to jak dla mnie kicz. Trudno znaleźć coś ciekawego (szczególnie mi, staremu chłopu;). Nie mniej w tej apce wygrzebałem kilka perełek, które wciągają jak stary dobry odkurzacz.

Polecam mangę "Hetakoi", jest od 18 lat, zaczyna i zapowiada sie banalnie, a juz po pierwszych kilku tomach nie chesz przestac czytac.
Główny bohater to student który lubi czasem moczyć się w lokalnych ciepłych źródłach. Pewnego dnia w takim kurorcie na brzegu gorącego bajorka znajduje niespodziewanie pozostawioną butelkę alkoholu, a za kamieniem - pijaną, gołą i rozwaloną jak żaba na liściu śliczną blondynkę (twarzy biedak nie zobaczył:) Oczywiście wzywa pomoc, opuszcza lokal i udaje ze nic sie nie stalo. Na uczelni okazuje sie ze funkcjonuje klub milosników Onsenów (tych basenów) wiec sie z kolega zapisują. Niespodzianka przychodzi kiedy członkinie (w obecności chłopaków) przy jakiejś okazji wygadują się że jedna z nich niedawno urżnęła się na basenie i obsluga znalazła ją gołą w krzakach. Od tej pory koleżka nie wie jak ma reagować, bo kiedy na nia spojrzy - ma przed oczami tamto "wpomnienie z wycieczki", a nie chce jej robić przykrości.
Historia zapowiada się banalnie, ale to nie jest typowa historia miłosna . Są takie zwroty akcji (i po przebrnięciu przez ten pierwszy cokolwiek śmieszny epizod) ze robi sie z tego bardzo dojrzała i powiedziałbym pełna mądrości życiowej historia. Dawno nic mnie tak nie zauroczyło, super.

Podobnie inna manga tej samej nieżyjącej już niestety autorki - "B-Shock" - czytam właśnie, początek sugeruje naiwną historyjkę a tu "jebut" - staje się poważna (zabawną ale poważną) historią, i też mocno wciąga:) Główny hero tej opowiesci to 21 letni student (znowu), cwaniaczek który pewnego dnia dostaje w łeb i traci przytomność. Okazuje się że padł ofiarą psychopaty profesora uczelni, który jest tak zdesperowany żeby zdobyć studentów (bo jego posada wisi na włosku), że posuwa się do przestępstwa. Zakuwa jego oraz jedną, śliczną dziewczynę z roku w zegarki-bomby które mają wybuchnąć jeśli ci oddalą się od siebie na odległość większą niż on im pozwoli. Założenie jest takie że on będzie się od niej uczył żeby zaliczyc semestr, a w następnym mają się do typa zapisać na zajęcia, inaczej ich nie uwolni.
Na dzień dobry mają jeden metr odległości, co skutkuje niemal katastrofą (gdzie tu mieszkać, za co żyć, ona jest z wyższych sfer a on biednym studencikiem). Profesorek o to nie dba, grozi im ze zdetonuje jak sie wygadają komukolwiek. Mimo banalnego wstępu okazuje się że ten cwanaiczek musi dojrzeć, znaleźć mimo wszystko jakąś pracę (oboje muszą) i jakoś to przeżyć. Bohaterowie kłócą się na potęgę, nic nie zapowiada jakiegokolwiek happy endu, i .,.. czytam, przeczytam to sie dowiem. Kapitalnie sie to czyta, podoba mi sie poczucie humoru autorki:)

Jeszcze jedna Koreańska manhwa (taka kolorowa manga jakby ktos nie kumał) byla super "Skill of Lure" - super sympatyczna historia. Nieporadny koleżka chce podbić serce uczelnianej piękności, a starszy kolega próbuje mu mentorzyć. Chwilami chce się przybić piątkę głównemu bohaterowi bo koleś jest spoko, mimo że życie wcale go nie oszczędza. Fajne i poczytne.

Nie wiem czy coś z tego jest gdzieś po polsku, ale sa swietne i warto. Polecam i pozdrawiam Mangowców :)
Awatar użytkownika
jean123
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 lutego 2017, 22:09

Re: Anime

Post autor: jean123 »

Uwielbiam Sailor Moon! Swojego czasu oglądałam sporo anime i mam ogromny sentyment do tego gatunku.
ODPOWIEDZ