Internet - Sigma vs AP Media

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Internet - Sigma vs AP Media

Post autor: rkoh »

Muszę zmienić dostawcę internetu. Padło na te firmy. Ceny mają podobne (internet radiowy). Bardzo proszę o opinie na temat tych dwóch dostawców. Czy prędkość jest taka jak w umowie itp. ?
Z góry wszystkim dzięki!
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: mateusz2566 »

Ja mam AP MEDIE juz 5 lat i jestem zadowolony (wczesniej nazywali sie and-net)Internet jest zawszwe.POLECAM AP MEDIA!!!:D
kurczebalde
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:17

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: kurczebalde »

Oj nie, tylko nie AP Media. Jak w sobotę po 13 zabraknie Ci internetu to dopiero w poniedziałek włączą. Tak było u mnie niedawno. Biuro nieczynne, komórki wyłączone i do ciebie panie. Wszystko byłoby OK, ale to już nie pierwszy raz, właśnie jestem na etapie rozwiązania umowy.
Nara
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 6 stycznia 2009, 16:57

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: Nara »

mateusz2566 pisze:Ja mam AP MEDIE juz 5 lat i jestem zadowolony (wczesniej nazywali sie and-net)Internet jest zawszwe.POLECAM AP MEDIA!!!:D
AP-Media powstało z połączenia firm AND-NET i PRONET, więc nie mozna pisać że wcześniej nazywali sie and-net.

Ale wracając do tematu...
Internet bezprzewodowy (radiówka) z AP-MEDIA chodzi dość stabilnie, prędkość jest taka jak na umowie, ale...są opźnienia z powodu dużego obciążenia sieci (ostatnimi czasy szczególnie popołudniami i wieczorami) - tak więc prędkość nic nie daje jak pingi sięgają do 200ms
Zaletą jest to że nie wyłączaja neta jak to ma miejsce w przypadku np. PASCALA (niemal codziennie nie ma neta przez kilkanaście minut, po kilka razy dziennie)
Na + liczy się również to że inwestują w rozwój firmy i z tego co się orientuję ciągna po mału światłowody.

W chwili kiedy pisze ten tekst- 16:52 - średni czas pinga bo ok. 2 minutach badania to 33ms, max. wyniósł 103ms
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: pablo »

kurczebalde pisze:Oj nie, tylko nie AP Media. Jak w sobotę po 13 zabraknie Ci internetu to dopiero w poniedziałek włączą. Tak było u mnie niedawno. Biuro nieczynne, komórki wyłączone i do ciebie panie. Wszystko byłoby OK, ale to już nie pierwszy raz, właśnie jestem na etapie rozwiązania umowy.
sorry że się czepiam, ale wskaż mi jakąś inną firmę która po zgłoszeniu awarii w Sobotę po 13 przyjedzie Ci do chaty z bananem na facjacie i naprawi internet ? jak znasz to daj namiary;)
z tego co wiem w AP Media serwis nadajników jest od 8-22 przez cały tydzień, więc jeslii jest awaria to naprawią nie ważne czy Boże Narodzenie czy Ramadan. Jeśli jest problem u Ciebie, czekasz do Poniedziałku. Ja Polecam AP-Media z Sigmą nie miałem do czynienia.
pozdr
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: rkoh »

dzięki wszystkim za porady!

Jeżeli jest ktoś kto korzysta z SIGMY, to bardzo proszę o kilka słów:)

Do braku internetu jestem przyzwyczajony, teraz korzystając z pewnej firmy jak zabraknie netu w piątek do 14 to mam dopiero w poniedziałek między 12 a15. W okresie lata było tak niemal każdego tygodnia:/ Dodatkowo płacę za 0,5 Mbita tyle ile w innych firmach jest za 4Mbity, więc chyba każda zmiana będzie dobra:P
kurczebalde
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:17

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: kurczebalde »

Ja jeszcze poprę posta Jaślanina94. Fakt - po udowodnieniu Panience przez telefon, ze awaria jest, bo ona jej nie widzi u siebie. Jak już cały w nerwach zaprosisz ją do domu, żeby przyjechała i sprawdziła, że faktycznie nie ma, to do 2-3 godzin pojawia się "pożal się Boże serwis" - Panowie zielonego pojącia nie mają co jest zepsute, winą obciążają mnie - oczywiście - jak kazałam im napisać i podpisać się pod tym, co ja tu niby psuję, to cisza nikt nic nie mówi, płacić nie trzeba, cały czas do kogoś dzwonią, coś się naradzają i po dwóch godzinkach internet działa - wszyscy zadowoleni. Wtedy już winnego nie ma, ja nie płacę, bo nie wiem za co -oni też już nic nie mówią, wychodzą, a za 2-3 miesiące to samo i tak w koło Macieju.
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: baflo »

kurczebalde pisze:Ja jeszcze poprę posta Jaślanina94. Fakt - po udowodnieniu Panience przez telefon, ze awaria jest, bo ona jej nie widzi u siebie. Jak już cały w nerwach zaprosisz ją do domu, żeby przyjechała i sprawdziła, że faktycznie nie ma, to do 2-3 godzin pojawia się "pożal się Boże serwis" - Panowie zielonego pojącia nie mają co jest zepsute, winą obciążają mnie - oczywiście - jak kazałam im napisać i podpisać się pod tym, co ja tu niby psuję, to cisza nikt nic nie mówi, płacić nie trzeba, cały czas do kogoś dzwonią, coś się naradzają i po dwóch godzinkach internet działa - wszyscy zadowoleni. Wtedy już winnego nie ma, ja nie płacę, bo nie wiem za co -oni też już nic nie mówią, wychodzą, a za 2-3 miesiące to samo i tak w koło Macieju.

nie zgodzę się z tym mam internet z ap-media 5 lat (wcześniej proNET) nigdy nie było większych problemów, ale gdy przyjeżdża serwis faktycznie gdzieś dzwonią. I niech sobie dzwonią gdzie chcą ważne, że po "naradzie" działa ;)

75% serwisów internetu wynika z ludzkiej głupoty, a później szuka się kozła ofiarnego w tym przypadku serwis jakiejkolwiek firmy

25% jest wina sprzętu


Tym niezadowolonym z tego, że nie mają gdzie zadzwonić po 13 w sobotę i zgłosić problemu, nieważne z usług której firmy korzystacie to weźcie sobie neta z tpsa :hyhy: są tego plusy zawsze można zadzwonić na błękitną linie i z kimś pogadać jak braknie neta :wstyd:
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: p790901 »

Korzystam z internetu SIGMY od wielu lat. Działa bardzo stabilnie, z transferem nie ma problemu. Nadajników z tego co wiem jest pod dostatkiem, czyli nie ma opcji przeciążeń. W skrócie jestem bardzo zadowolony. Cenowo też co jakiś czas mają nowe promocje, czyli lepsze ceny za większy transfer.
Co do serwisu, jak dla mnie bez zarzutu... chociaż w Ramadan tam nie dzwoniłem :))
POLECAM!
oszlat
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 28 września 2011, 21:25

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: oszlat »

Współpracuję z firmą Sigma od wielu lat, właściwie to od początku jej istnienia i nic nie wskazuje na to, że współpraca ta może zostać zakończona. Obsługa bardzo uprzejma, nigdy nie ma problemu z dlugim czekaniem w razie jakichkolwiek usterek. Dosyć często wprowadzane są nowe promocje. Jeśli chodzi o sygnał również nie ma powodów do narzekania, wszystko działa jak należy. Szczerze polecam Internet od Sigmy :ok: Jeszcze raz podkreślam bardzo profesjonalne podejście do klienta :cool:
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: Ryś »

oszlat pisze:Współpracuję z firmą Sigma od wielu lat, właściwie to od początku jej istnienia i nic nie wskazuje na to, że współpraca ta może zostać zakończona. Obsługa bardzo uprzejma, nigdy nie ma problemu z dlugim czekaniem w razie jakichkolwiek usterek. Dosyć często wprowadzane są nowe promocje. Jeśli chodzi o sygnał również nie ma powodów do narzekania, wszystko działa jak należy. Szczerze polecam Internet od Sigmy :ok: Jeszcze raz podkreślam bardzo profesjonalne podejście do klienta :cool:

a ja polecam Internet i inne usługi Telgam, dobre ceny i działa b. stabilnie , a podejście do klienta również mnie zadowala.
www.telgam.pl
Amy30
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 8 listopada 2011, 22:21

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: Amy30 »

Jak na razie AP Media jest dla mnie ok:) nie narzekam ale to może się zmienić kiedyś.
jaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 4 października 2008, 23:57

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: jaro »

Polecam AP Media zwłaszcza trójpak :)
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: baflo »

tylko żebyś szuby nie rozbił :wstyd:
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet - SIGMA vs AP MEDIA

Post autor: baflo »

szyby :P
ODPOWIEDZ