Quady, quadowcy, trasy.

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Zakładam ten temat ponieważ jestem ciekaw czy w Jaśle lub okolicach są jacyś pasjonaci sportu quadowego.
Czy są w naszym pięknym mieście pojedyncze osoby, lub grupy osób jeżdżących na quadach?
Czy macie jakieś ciekawe miejsca, trasy do jazdy?

Sam trochę jeżdżę ale jeszcze nikogo w terenie nie spotkałem.

Jeżeli są osoby zajmujące się tą "gałęzią" off road'u to może się odezwą w tym temacie :)

Pozdrawiam
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: drechu »

w Bączalu z tego co wiem są profesjonalne trasy quadowe, mozna tam od razu wypożyczyć sprzęt jakby ktoś nie miał :)
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Chodzi mi raczej o trasy kilku lub kilkunastu kilometrowe dla tzw quadów przeprawowych czyli takich 4x4.
Czyli leśne dukty, strumyki, górki, wąwozy itp...

W Bączalu jest chyba tor bardziej dla quadów sportowych...
Awatar użytkownika
kobraic
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 23:06

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: kobraic »

W sumie to takiej trasy to nie ma, dawniej z 2 lata temu odbywały się zawody 4x4 koło drogi na Krosno za dwupasmówką, ale toru już nie ma krzaki zarosły :looka:
Ja lubię jeździć, ale niestety teraz nie mam sprzętu :( rozglądałem się za kupnem jakiejś yamahy tylko że nic ciekawego nie znalazłem :kwasny:
Toru niby nie ma ale w koło Jasła fajnych terenów jest dużo :)
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Wiem, że w Warzycach odbywały się jakieś zmagania...

Teraz coś z cyklu 4x4 odbywało się w okolicach Dębowca, ale niestety nie było mnie tam... Nie wiem czy jest tam taka kategoria jak quady. Wiem, że gdyby zorganizować jakąś imprezę to z podkarpacia zjechałoby kilku riderów.

Terenów w Jaśle i okolicach nie brakuje. Teraz szczególnie jak idzie zima to można dobrze pojeździć ale może ktoś ma swoje jakieś sprawdzone trasy, gdzie za jazdę quadem nie dostanie się grabiami przez głowę, albo gdzie nie ma rozciągniętych metalowych linek na wysokości głowy :P

Szukam także chętnych do jazdy, może nawet do stworzenia wspólnego teemu.
:)
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: drechu »

jesli chodzi o Baczal to trasa ma chyba 4 km? gigant to to nie jest :)
Awatar użytkownika
kobraic
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 23:06

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: kobraic »

W Dębowcu są rajdy 4x4, ale tylko dla terenówek nawet byłem w tym roku fajna impreza :ok:
Ja najbardziej lubię jazdę po tych terenach w koło Jasła ;) Wola Dębowiecka, Dębowiec, Liwocz, Warzyce. Tylko że teraz nie mam na czym :(
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

drechu
No te 4 kilometry w Bączalu to musiałoby być w trudnym terenie żeby wystarczyło, chociaż teraz w zimie jak na sypie śniegu to może tam się wybiorę.
Na jakiej zasadzie działa ten tor? Rozumiem, że jest prywatny. :)


kobraic
Gdzieś czytałem na szerszym forum, że chyba dwa lata temu (może trzy), nie jestem pewny ale zjechało kilku riderów z quadami i chcieli wziąć udział w imprezie, ale niestety potraktowano ich niezbyt ładnie...
Fajny las jest zaraz za rafinerią, tam gdzie jest cmentarz na ul. Gajowej. Taki czysty i o dużym zróżnicowaniu, niestety jeszcze tam nie jeździłem.
Warzyce jeszcze w tym roku może sprawdzę. Są tam jakieś leśne dukty żeby na początku trochę rekreacyjnie przejechać?
Na Liwoczu nie dopadli Cie leśnicy? ;)
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: drechu »

tzn to jest tak ze ogolnie w piatek wieczorem i sobote i niedziele po południu tam powinno byc otwarte, ale wlasciciel zachecia do telefonowania i ugadania sie co do korzystania z toru nawet w tygodniu wówczas
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Czyli za korzystanie z tego toru jest jakaś opłata? W jakiej kwocie? Jak tam z terenem, jak to wygląda?
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: drechu »

http://tor-quad.pl niestety nie mam tak szczegółowych informacji, ale wiem że właściciel tego obiektu to równy gość, bo byłem na kilku organizowanych tam przez niego letnich imprezach plenerowych tak więc da się to jakoś załatwić oczywiście jak zadzwonisz :)
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Na stronie pisze informacja że trasy liczą 1800 m. To stanowczo za mało. To jest z tego co widzę bardziej takie miejsce na rodzinny wypad z dziećmi... :|
Widzę, że mój temat nie cieszy się zainteresowaniem...

Szukam dalej quadowców i tras :) !
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: drechu »

to może, choć wydawały mi się dłuższe, ale zaglądnąc możesz :)
Awatar użytkownika
krzysi1991ek
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:12

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: krzysi1991ek »

Fendi23 pisze:Na stronie pisze informacja że trasy liczą 1800 m. To stanowczo za mało. To jest z tego co widzę bardziej takie miejsce na rodzinny wypad z dziećmi...
Dokładnie. Byłem, jeździłem. Dla amatora jak znalazł. Ale jak ktoś chce już jeździł, ma swój sprzęt to szukał bym czegoś innego.
Zresztą nie wiem w czym macie problem, w koło tyle ciekawych terenów, wystarczy ruszyć się sprzed komputera i pojeździć.

Zobaczcie też trasy gdzie organizowane są rajdy 4x4, zadzwońcie do kogoś z 'Traper'a napewno coś doradzą, polecą, pokierują.
Fendi23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2011, 09:45

Re: Quady, quadowcy, trasy.

Post autor: Fendi23 »

Hmm... ja trochę jeżdżę po okolicy i mam kilka swoich miejscówek ale zakładając temat liczyłem, że znajdzie się ktoś w Jaśle, kto ma swój sprzęt, też jeździ i ma swoje miejsca.
Okolic woli dębowieckiej niestety nie znam, nigdy tam nie byłem i nie wiem jak tam trafić... :kwasny:
ODPOWIEDZ