Gdzie kupić węgiel?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: luki666 »

ktos wie po ile teraz jest na PKSie ? w tamtym roku mieli dobry i tani wegilel lecz kolejki proporcjonalne do tago... :(
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

A czy jest ktoś w stanie doradzić jaki węgiel kupić? :looka: Żeby dawał dobre ciepło :hyhy: a nie wypalał się bez żadnego efektu? :zly: są takie: Gruby, Orzech I, Orzech II, Groszek, Jaret ekogroszek, Retopal ekogroszek, Miał, Miał odsiewka i Brykiet ... :szok: a nigdy nie kupowałem, i się na tym nie znam, no i chcę zaznaczyć że węgiel chcę kupić tylko do dokładania po rozpaleniu i rozgrzaniu pieca drzewem aby utrzymywał temperaturę a nie do bezpośredniego palenia tylko węglem.
czucza2005

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: czucza2005 »

Witam
Ja kupiłem na PKS groszek i nie polecam, a obok PKP miał i też do niczego prawdopodobnie typ 33.
A ja mam takie pytanie gdzie jest dobry miał i groszek/ eko, do pieców z podajnikiem dobry i fajnie się pali. Bo na PKP i PKS to bym :krzeslem: i dobrze że mam ruszt i ręcznie trzeba będzie go spalić :rozpacz:
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

PERSPEKTYWA... pisze:A czy jest ktoś w stanie doradzić jaki węgiel kupić? :looka: Żeby dawał dobre ciepło :hyhy: a nie wypalał się bez żadnego efektu? :zly: są takie: Gruby, Orzech I, Orzech II, Groszek, Jaret ekogroszek, Retopal ekogroszek, Miał, Miał odsiewka i Brykiet ... :szok: a nigdy nie kupowałem, i się na tym nie znam, no i chcę zaznaczyć że węgiel chcę kupić tylko do dokładania po rozpaleniu i rozgrzaniu pieca drzewem aby utrzymywał temperaturę a nie do bezpośredniego palenia tylko węglem.

U mnie w domu również rozpalamy drewnem, a później podkładamy węglem. Kupujemy zawsze z Wróblowej. Na pewno jest to orzech, ale która kategoria to Ci nie powiem :/ Dobrze trzyma ciepło i nie wypala się szybko. Poza tym mamy piec z elektronicznym wyświetlaczem, gdzie ustawiamy sobie określoną temperaturę i piec ją trzyma (mniej więcej ;) ). Przy takiej pogodzie jak jest teraz, ustawiamy piec na temperaturę ok. 50 stopni i nie trzeba często podkładać, a kaloryfery są naprawdę bardzo ciepłe! Dodam, że mieszkam w dużym dwu-rodzinnym domu.
czucza2005

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: czucza2005 »

Proszę o pomoc bo muszę przynajmniej kupić 1T na zimniejsze dni, a tym szajcem będę palił ręcznie. :zalamany:
To do podajnika. Piec nie jest przerabiany tylko kupiony w sklepie.
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: monisia4you »

Ja kupuję co roku na PKSie orzech I i gruby i jestem zadowolona, tym bardziej że wcale nie mają drogo.
czucza2005

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: czucza2005 »

ale miał i groszek jak w moim piecu to kiepski- nawet podejrzewam czy to nie jest ten czeski. Bo objawy bardzo podobne. Zdzwoniłem do firmy co wyprodukowała palnik i tak mi gość serwisant powiedział. Bo on ma tak samo ale z eko-groszkiem. Zaczynają kombinować jak ich nie wstyd :wstyd:
czucza2005

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: czucza2005 »

Rodzice kupili w Tarnowcu i sobie chwalą - węgiel syberyjski. Powstaje taki popiół jak z papierosa.
12dawid12
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2013, 19:09

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: 12dawid12 »

Jesli chodzi o pks to nie wiem jak mozna tak oszukiwac ludzi. Na stronie pisze ze maja węgiel z piasta. Bylem oglądnąć i mam 100 % pewnosci ze to nie prawda. Piast jak polezy na slonku to sie tak nie rozsypuje to raz, dwa jezdze na kopalnie piast wiec wiem, nie ma orzecha I i II ale jest tylko jedna granulacja orzecha drobniejszy groszek a grubsza kostka. Czysta kpina z ludzi ktorzy sie za wiele nie znaja. 25 mj to widzieli chyba w snie :)
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: Public Enemy »

A wie ktos może gdzie kupic węgiel sprowadzany zza granicy??USA, Australia..Ponoc ludzie sie przerzucają powoli bo jest duzo tańszy.Bo tu w okolicach to sklady podbijąja cene konkretnie.


http://www.lw.com.pl/s21,cennik_wegla.html

Tu u nas trzeba dawac prawie 800zl ,to jest swinstwo,a smiało by im wystarczyło podniesc cene o 100zl na tonie ale nie az o 300zł,i tak wyszli by na plus.
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: Versal »

podbijam temat
olipizza
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2016, 13:10

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: olipizza »

Ja nie wiem, ale z węglem w jaśle są jakieś koszmarne problemy. Nie mogłam kupić dobrego węgla rodzicom do domu. To się nie palił, to znowu popiołu było dużo, to znowu inne problemy. W końcu ojciec powiedział mi żebym zamówiła we Wróblowej bo widział u sąsiada w zeszłym roku jak się pali i on ten węgiel chce. Tak zatem zrobiłam w tym roku. Jak zacznie się sezon to powiem wam czy warto i co mi powiedział ojciec o jakości i spalaniu.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: panterablue »

Polecam zrobić zapasy latem, wtedy węgiel jest tańszy 20-30 zł na tonie.
A źródłem może być internet - allegro lub strony hurtowni węglowych. Cena niemalże identyczna, a dostajesz pod dom, na palecie i w workach.
Niestety pozostaje problem jakości węgla, ale prawda jest taka, że nigdy nie ma pewności skąd jest węgiel i jakie ma parametry.
Polecam wypróbować przez dwa - trzy sezony różne źródła i potem stale kupować u jednego.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: Wind »

Tak tak a ile transport wyniesie ??Na jedno wyjdzie czy tu kupi drożej czy zapłaci za transport z daleka.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Gdzie kupić węgiel?

Post autor: panterablue »

Wind pisze:Tak tak a ile transport wyniesie ??Na jedno wyjdzie czy tu kupi drożej czy zapłaci za transport z daleka.
Cena wychodzi jednakowa, ale jakoś bardziej ufam co do jakości węgla hurtowniom ze Śląska, niż naszym lokalnym handlarzom.
Poza tym dostajesz tonę węgla na palecie - czyściutko zapakowane, a jak przywożą dostawczaki z lokalnych składów?
ODPOWIEDZ