Ile kasy na bierzmowanie?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
aff
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:10

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: aff »

N I C
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: COCONUT »

jak byłam swiadkiem to tez dalam 100zł i czekoladki - wystarczy ze na komunie trzeba na laptopy i quady odkładac juz od dnia jak sie zostanie chrzestnym:):)
bizon
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2012, 07:38

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: bizon »

Oddaj całą wypłatę to może wystarczy. :rotfl:
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: nikita »

Ja będąc świadkiem dałam 100zł + czekoladki, to było jakieś 4 lata temu, ale dziś też nie dałabym więcej ;)
Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 18:00

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: Gabusia »

ja ba bierzmowanie dostalam bransoletkę + czekoladki, z czego bylam bardzo zadowolona :) na bierzmowanie nie daje sie jakichs super drogich prezentow, tylko taki symboliczny:) no chyba, ze komus pieniadze wysypuja sie z kieszeni, to jego wola ile wylozy dla bierzmowanego:)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: dragon »

"Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła katolickiego." - cytuję za wikipedią. Czy przyjęcie więc Ducha Św. wraz z jego Darami wymaga obdarowania pieniędzmi? Proponuję jakąś pamiątkę związaną z tą uroczystością - wystarczy wejść do jubilera, księgarni itp.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: dragoness »

jaka kasa? Ludziom już całkiem odbija. :mur:
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Może tylko książka?

Post autor: warez »

Chyba najlepszym wyjściem będzie jak kupię jakąś religijną ładną książkę z dedykacją. /Tylko czy nie będzie od razu zaglądała do książki, czy jest koperta?/ - brrr aż strach!
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: Regulator »

Ja dostałem tylko krzyżyk, ale to było dawno i raczej nikt wtedy nie dostawał więcej. Teraz czasy się może zmieniły...
fiołek20
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 11:16

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: fiołek20 »

Ja na Bierzmowanie dostałam zegarek na bransoletce i przynajmniej mam pamiątkę :)
rpg3d
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2011, 15:59

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: rpg3d »

Dokładnością do setnych 0,00 zł ale możesz rzucić grosza na szczęście. Jak prezent nie spasuje to zawsze można poczęstować "kopa w [...]". :cwaniak:
justa93
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 23:31

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: justa93 »

Również jestem zdania że pieniędzy nie należy dawać... Ja dostałam od świadka łańcuszek, chociaż już wcześniej mówiłam, że niczego nie chce dostać ani nic.....ale bardzo się cieszyłam z łańcuszka...zawsze to jakaś pamiątka.. :)
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: mija »

Ludzie czasy ciężkie wiadomo ale dzisiaj nigdzie nie można się ruszyć bez jakich kolwiek wydatków.A my wszyscy tego się nauczyliśmy.To samo z Komunią wszyscy narzekają a coraz droższe prezenty lub koperty dają więc się zastanówcie kto kogo nauczył dawać :znudzony:
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: oth »

Taki kraj wogóle nasza polska flaga powinna być w kształcie koperty, a godło powinno mieć orła z kopertą w pazurach
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Ile kasy na bierzmowanie?

Post autor: piotrek »

Kler to jedyna instytucja w POlsce która może brać nieopodatkowaną kasę w kopercie i NIKT (policja, Urząd Skarbowy) nie ma do tego uwag. Chory kraj
ODPOWIEDZ