Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Ja szczęśliwie zakończyłem redukcję, także obetnę śmiganie z około 70 km tygodniowo do 50. Powiem szczerze, że się trochę cieszę bo już lekko zajechany byłem i mi zaczęły przyczepy boczno krzyżowe siadać i dupsko bolało niemiłosiernie ;) Ale cały czas jedziemy z koksem, nie ma lipy :)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Wszystkie gpsy i pulsometry dobre ale jednak oddziaływują na człowieka swym promieniowaniem więc może lepiej polegać na sobie.
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Ty tak na poważnie ? :rotfl:
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: matrix »

Zjechać to Ty możesz nawet do 3 x po 10km w tyg. i wszystko będzie ok. najgorzej to zrobić dłuższą przerwę, zabawa zaczyna się praktycznie od nowa
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Nie ma mowy o przerwie, po prostu trochę odpuszczę śmiganie a skupię się bardziej teraz na żelazie. Wakacje wkrótce, trzeba co nieco podpompować ;) Ostatnie 10 miesięcy skupiony byłem na gigantycznej redukcji bo zapasiony byłem niemiłosiernie, ale nigdy więcej :P
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Ja wypale 4 kg smalcu jeszcze, a później planuje i chce biegać, właśnie 3 razy w tygodniu po 10 km.
Jak już zejdę z wagi to też planuję powrót na siłownie, ale po kolei, na razie biegi ;)
A będzie super jak to bieganie stanie się moim nawykiem, z tego co poczytałem to same plusy przynosi
dla organizmu. Jakie, to sobie każdy w necie może sprawdzić. Ale polecam każdemu biegać bo
już widzę poprawę kondycji i efekty tego odczuwam przez cały dzień! :D
Nie ma lipy, nie ma!!! :D
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Bieganie jest super, przynajmniej 2,3 razy w tygodniu, od razu po kilku tygodniach czuć redukcję wagi, lepsze samopoczucie, oczywiście trzeba się oszczędzać z jedzeniem, jeść regularnie mniejsze porcje ale częściej. Polecam jasielskie wały.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Ktoś wie gdzie jest najbliższy sklep z butami do biegania taki, żeby sprzedawcy umieli dobrać obuwie do nogi i rodzaju biegania biegacza?
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Hejowiec »

Najlepiej 'Sklep biegacza' w Krakowie przy Błoniach. Ogromny wybór, możliwość sprawdzenia pronacji na bieżni z videorejestratorem itd. Nie ma chyba bliżej innego tego typu sklepu...
Pauliś22
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 9 marca 2012, 15:44

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Pauliś22 »

Muszę się przyznać, że odpuściłam sobie trochę w przerwie świątecznej :) Ale po dzisiejszej trasie czuję się świetnie ;p Mam nadzieję, że dużo nie straciłam odpuszczając sobie te kilka dni i jakoś to nadrobię. Regularność chyba jest najważniejsza w tym wszystkim.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

rjarek pisze:Ktoś wie gdzie jest najbliższy sklep z butami do biegania taki, żeby sprzedawcy umieli dobrać obuwie do nogi i rodzaju biegania biegacza?
Ja podskoczyłem w tygodniu do Decathlonu w Krk i jestem bardzo zadowolony. A i dużo
było przecen, także na pewno byś coś wybrał. Zresztą nie tylko buty ale i spodnie do
biegania, koszulki itp. itd. czego tylko dusza zapragnie.
Pauliś22 pisze:Muszę się przyznać, że odpuściłam sobie trochę w przerwie świątecznej :) Ale po dzisiejszej trasie czuję się świetnie ;p Mam nadzieję, że dużo nie straciłam odpuszczając sobie te kilka dni i jakoś to nadrobię. Regularność chyba jest najważniejsza w tym wszystkim.
No ja też od czwartku nie biegałem lecz w poniedziałek już się przebiegłem, nie czułem
dużego spadku formy ale jednak takim przejedzonym biegać to ciężko. Dziś idę znowu
tylko że placków od rana nie jadłem tak samo kiełbas, szynek i sałatek więc myślę, że
wszystko będzie okej. Ważna jest systematyczność.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

witus pisze:ja tam nawet w święta zmusiłem się by pobiegać chociaż chwilę, mam pytanie do "zawodowców" biegacie z pulsometrami?
No ja wczoraj też 6 km przebiegłem :D
Za zawodowca się nie uważam i pewnie nim nigdy nie będę. Biegam dla zdrowia,
kondycji i przyjemności. Coś tam czytałem, że trzeba mierzyć, że jak biegasz
na jakimś tam pułapie to lepsze spalanie itp. itd. wiesz, na pewno to prawda.
Ale czy tak faktycznie Ci to potrzebne? Raz, że to trochę kosztuje a dwa niech
biegają z tym faktycznie zawodowcy. Tobie niech głowę zaprzątają ładne widoki
i przyjemność z biegu a nie to ile na minute pikawa Ci wali ;)
Sam fakt systematycznego biegania jest już dobry dla kondycji i zdrowia nie
trzeba tego wspomagać pulsometrem. Takie moje zdanie.
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: julia1978 »

Dołączyłam do grona biegaczy i niestety muszę stwierdzić, że moja kondycja jest bliska zeru :zalamany: Po przebiegnięciu od mostu ze szkolnej do Rafinerii i z powrotem prawie dostałam zawału :rozpacz: Jak mam biegać, aby mój rozleniwiony organizm się przyzwyczaił?? Muszę zrzucić kilka kilo, ale boje się, że w międzyczasie padnę :(
dfbhd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 marca 2012, 18:24

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: dfbhd »

Ja też biegam ten dystans tylko od rafineri do mostu gądki i z powrotem. Z początku tez było mi trudno ale to jest kwestia czasu 2 tyg i juz bedzie ok, zmiejsz tempo jak nie dajesz rady. Mi ten dystans 5.5km bo tyle jest zajmuje 25min.
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: julia1978 »

Kurcze to chyba faktycznie mnie poniosło z tym tempem biegania, bo mi zajęło jakieś 15 min :(
ODPOWIEDZ