Jakość towarów

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Jakość towarów

Post autor: Kudłaty »

Witam chciałbym się dowiedzieć jak ludzie w jaśle kupuje w sklepach .
Chodzi mi czy patrzą na jakość czy dobra cena i kupujemy?
Na co zwracają uwagę??
Zwraca ktoś uwagę np. chrupki kosztują 2 zł i pakowane są po 1KG a ta sama marka ten sam producent i są w cenie 1.50 zł i pakowane są po 0,750 dkg
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: Jakość towarów

Post autor: Messer »

Kudłaty pisze: chciałbym się dowiedzieć jak ludzie w jaśle kupuje w sklepach .
Chodzi mi czy patrzą na jakość czy dobra cena i kupujemy?

wróć się do podstawówki, bo źle się czyta ten twój bełkot niegramatyczny
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakość towarów

Post autor: Czoper »

Strasznie uogólniasz, jak ktoś jest inteligentny to potrafi czytać etykiety, liczy i robi świadome zakupy.
Choć jak widzę tych biedronkowych klientów i nie tylko, pasących swoje dzieci chemicznymi najtańszymi napojami, chipsami i chemicznymi mrożonymi "bułkami" odpiekanymi na miejscu, to ciarki mnie przechodzą po grzbiecie.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Jakość towarów

Post autor: Jozin »

W pisowskim zaścianku cena czyni cuda. Motłoch kupuje goovna tylko dlatego , że są tanie . I dlatego Jasełko utrzymuje 3 Bieda-ronki i chiński bubelmarket, oraz kilka szmelców za 4 pln. O kilkudziesięciu szmateksach już nie wspomnę. Pisowskie Jasło zeszło na psy.......
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakość towarów

Post autor: Drapichrust »

Jozin pisze:W pisowskim zaścianku cena czyni cuda. Motłoch kupuje goovna tylko dlatego , że są tanie . I dlatego Jasełko utrzymuje 3 Bieda-ronki i chiński bubelmarket, oraz kilka szmelców za 4 pln. O kilkudziesięciu szmateksach już nie wspomnę. Pisowskie Jasło zeszło na psy.......
Wyprowadź się więc POwcu oświecony z dużą kasą w kieszeni. Najlepiej do dużego miasta, w którym będziesz mógł prowadzić rozmowy na wyższym poziomie. Takiego głupiego tekstu dawno tu nie czytałem. Rozejrzyj się po większych miastach ile jest biedronek, lidlów i sklepów po 2 zł a potem zacznij wypisywać tu swoje przemyślenia.
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Jakość towarów

Post autor: julia1978 »

Jozin pisze:W pisowskim zaścianku cena czyni cuda. Motłoch kupuje goovna tylko dlatego , że są tanie . I dlatego Jasełko utrzymuje 3 Bieda-ronki i chiński bubelmarket, oraz kilka szmelców za 4 pln. O kilkudziesięciu szmateksach już nie wspomnę. Pisowskie Jasło zeszło na psy.......
No cóż, myślę że Twoja wypowiedź jest co najmniej żenująca. A jak kiedyś Twój rząd PO doprowadzi Cię do emerytury, na której nie będziesz mógł sobie pozwolic na codzienne zakupy w delikatesach Alma, to zapraszam do Biedronki.... :wstyd: :dobani: :krzeslem:
castillo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 10 lipca 2010, 21:50

Re: Jakość towarów

Post autor: castillo »

Kudłaty pisze:Witam chciałbym się dowiedzieć jak ludzie w jaśle kupuje w sklepach .
Chodzi mi czy patrzą na jakość czy dobra cena i kupujemy?
Na co zwracają uwagę??
Zwraca ktoś uwagę np. chrupki kosztują 2 zł i pakowane są po 1KG a ta sama marka ten sam producent i są w cenie 1.50 zł i pakowane są po 0,750 dkg

jeśli zwracają uwagę na jakość, to z pewnością nie kupują chipsów - ani tych za 2 ani za 1,5.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Jakość towarów

Post autor: Jozin »

julia1978 pisze:
Jozin pisze:W pisowskim zaścianku cena czyni cuda. Motłoch kupuje goovna tylko dlatego , że są tanie . I dlatego Jasełko utrzymuje 3 Bieda-ronki i chiński bubelmarket, oraz kilka szmelców za 4 pln. O kilkudziesięciu szmateksach już nie wspomnę. Pisowskie Jasło zeszło na psy.......
No cóż, myślę że Twoja wypowiedź jest co najmniej żenująca. A jak kiedyś Twój rząd PO doprowadzi Cię do emerytury, na której nie będziesz mógł sobie pozwolic na codzienne zakupy w delikatesach Alma, to zapraszam do Biedronki.... :wstyd: :dobani: :krzeslem:
No cóż, widzę ,że Twój sposób rozumowania jest co najmniej żenujący. Dlaczego uważasz,że każdy kto nie kocha PiS-u musi od razu być miłośnikiem PO ????

Debilnej wypowiedzi Drapichrusta szkoda nawet komentować. Najlepiej zrobiła to burmistrz tysiąclecia: Jasło był i jest pisowskie. I tyle w temacie...
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Jakość towarów

Post autor: julia1978 »

Jozin pisze:
julia1978 pisze:
Jozin pisze:W pisowskim zaścianku cena czyni cuda. Motłoch kupuje goovna tylko dlatego , że są tanie . I dlatego Jasełko utrzymuje 3 Bieda-ronki i chiński bubelmarket, oraz kilka szmelców za 4 pln. O kilkudziesięciu szmateksach już nie wspomnę. Pisowskie Jasło zeszło na psy.......
No cóż, myślę że Twoja wypowiedź jest co najmniej żenująca. A jak kiedyś Twój rząd PO doprowadzi Cię do emerytury, na której nie będziesz mógł sobie pozwolic na codzienne zakupy w delikatesach Alma, to zapraszam do Biedronki.... :wstyd: :dobani: :krzeslem:
No cóż, widzę ,że Twój sposób rozumowania jest co najmniej żenujący. Dlaczego uważasz,że każdy kto nie kocha PiS-u musi od razu być miłośnikiem PO ????

Debilnej wypowiedzi Drapichrusta szkoda nawet komentować. Najlepiej zrobiła to burmistrz tysiąclecia: Jasło był i jest pisowskie. I tyle w temacie...
Uogólniając zrobiłam dokładnie to samo co Ty w swoim poście (popatrz sobie wyżej, jeżeli już zapomniałeś :P ), gdzie całe jasło oceniłes jako pisowskie Ale masz rację, nie warto komentować debilnej wypowiedzi, debil i tak nie zrozumie :hyhy:
jestem z Jasła
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 21:49

Re: Jakość towarów

Post autor: jestem z Jasła »

Uważam, że Jasło jest niestety dosyć biednym miastem, tzn. większość stanowią osoby, które mają coraz gorszą sytuację finansową, nieliczni tylko mogą pozwolić sobie na wszystkie luksusowe i markowe towary. Jeśli chodzi o jedzenie to oczywiście jakość i walory zdrowotne tego, co kupujemy nie zawsze idą w parze z ceną/wartością towaru. Choćby przytoczone tu chipsy - nawet te najdroższe nie są zdrowe i warte jakichkolwiek pieniędzy, ponieważ nie wnoszą nic dobrego do naszej diety. Dlatego to czy ktoś kupuje w Biedronce czy w jakichś delikatesach wcale nie świadczy o jego świadomości, statusie społecznym - o tym prędzej wnioskować można na podstawie zawartości koszyka potencjalnego klienta.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jakość towarów

Post autor: antykieckowy »

http://atlanta.cbslocal.com/2014/04/01/ ... [quote]But the vegetarian diet — characterized by a low consumption of saturated fats and cholesterol that includes increased intake of fruits, vegetables and whole-grain products — carries elevated risks of cancer, allergies and mental health disorders.[/quote]

To tyle jeśli chodzi o zdrowe odżywianie i wegetarianizm :oczami:
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakość towarów

Post autor: Pemek94 »

Jeśli ktoś twierdzi, że Biedronka to siedlisko tanich i marnych produktów to się grubo myli. Trzeba robić zakupy z głową i wszędzie da się kupić dobrej jakości produkty w dobrej cenie. Ale trzeba czytać etykiety a nie narzekać bo czasami ten sam produkt tego samego producenta tylko w innym opakowaniu potrafi być dużo tańszy. Przede wszystkim nie można się ograniczać do jednego sklepu jeśli chce się kupować z głową, wiadome że nie ma sklepu, w którym wszystko byłoby tanie, w jednym kupisz taniej jeden produkt ale drugi już musisz kupić w innym sklepie. W Jaśle mamy Kaufland, Biedronki, Delikatesy Centrum, MPM, Carrefoury, Spara i dziesiątki innych sklepików, więc jest dość spory wybór. Niestety jeśli ktoś chce kupować tanio ale z głową to musi się trochę nachodzić.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Jakość towarów

Post autor: zielony87 »

Ponieważ ludzie w Jaśle dużo nie zarabiają (o ile zarabiają) to łatwo zgadnąć gdzie i co kupują.Nieważne czy zasiłek wypłaca urząd tytułem spełnienia wymogów formalnych czy przedsiębiorca - tytułem wykonania pracy na koniec miesiąca (no cóż,obiektywnie to ta minimalna za którą i ja pracowałem to właściwie taki większy zasiłek). Za takie kwoty jakie mają ludzie w tym mieście przeciętnie mało kogo stać na to by kupić coś droższego,a potrzeby są takie,że trzeba silnej woli by na to odkładać i trzymać pieniądze (bo co chwila wiąże się koniec z końcem) zamiast kupić coś tańszego (i być pewnym że się tych pieniędzy nie uszczknie).

Co do Chińskich marketów,to niestety dla Polskich sprzedawców ale prawda jest taka że przynajmniej tam sprzedają chińszczyznę za prawidłową cenę nie zawyżając tak bardzo - naprawdę można tam trafić na całkiem dobre "podróbki" (niestety obok chłamu,więc jak się dopiero za 2 razem kupuje wiadomo - o ile produkt dalej jest). Ze względu na to,że Chińskie markety sprzedają wszystko jak leci raczej nie wyeliminują szybko ludzi na bazarku którzy są dobrze poinformowani,mogą co najwyżej zaszkodzić tym sklepikom "od 2,50" czy jak im tam.

Generalnie w Biedronkach i u Chińczyka i gdziekolwiek indziej trzeba kupować z głową jak to wyżej zauważył @Pemek94.A że trzeba się nachodzić ? No cóż, mądre gospodarowanie wymaga wiedzy i wysiłku,ale daje lepsze wykorzystanie pieniędzy w efekcie.Niestety wiedza i czas darmowe nie są - trzeba je zdobywać i spożytkować,trzeba poznawać rynek.Na szczęście znajomości rynku i okazji niemiłosiernie nam rządząca klika nie może opodatkować,do tego musiałaby być bardziej kompetentna w tej kwestii od nas - a, że żyją sobie jak pączki w maśle z podatków to raczej prędko nam tu skutecznie śruby nie dokręcą.Na szczęście dla nas,uciemiężonego ludu ;)

Co do żalów,że ludzie kupują tani chłam - no niestety: żeby kupować coś naprawdę dobrej jakości to trzeba zaczynać od ponad 200-300% ceny tańszego odpowiednika.Czyli np. buty min. 200-300 zł. I oczywiście dalej trzeba się znać i bardzo pilnować. A jak pisałem.Przychodzą inne wydatki i trzeba dużo cierpliwości i samozaparcia by regularnie odkładać. Aczkolwiek OWSZEM,jest to możliwe...
ODPOWIEDZ