Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Winetou »

aleczka pisze:mój teść mieszka w tej parafii ma 620 zł miesięcznej renty ,żonę na utrzymaniu i dom i teraz co ? przyjdzie mu oddać 300 zł a żyć będzie za co ?? jeśli zbiórka to dobrze ale co łaska jeden może dać 500 zł bo go na to stać a drugi 10 zł nie należy ludzi zmuszać bo takim postępowaniem ludzie odwracają się od kościoła. ja bym nie dała a jeśli już to tyle ile by mnie było stać.
Czarnego to nie obchodzi ma dać i tyle, jeszcze trzeba się cieszyć , że "tylko" :rotfl: po 300 zeta sobie klecha zażyczył. :D
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: oth »

Ja mogę załatwić organy tanio, chodzą czasem Cygani po osiedlach i wkur....ą ludzi nocy. Mogę z nimi pogadać :cwaniak:
Awatar użytkownika
Aganieszka
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 4 stycznia 2010, 19:10
Lokalizacja: Dżasełko

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Aganieszka »

Znowu wielkie ceregiele! Ksiądz powiedział, że trzeba dać - więc niech sam da. Jeżeli kogoś nie stać, bo ma na utrzymaniu rodzinę, to chyba wybór jest oczywisty - owej "składki" nawet nie rozmyślam!!! Mój proboszcz o każdej nowej inwestycji informuje ponad pół roku wcześniej, głośna mówi (a nawet pisze na tablicy) ile to będzie kosztowało - nigdy nie wołał o pieniądze, tym bardziej nie mówił ile ma dać każda rodzina. Na każdą inwestycję dostaje od ludzi pieniądze, są nawet darczyńcy, fundatorzy itp.! Na koniec roku nawet ma dokładne wyliczenia ile na co wydał. Wszystko czarne na białym. Nie piszcie zatem, że wszyscy księża są źli, bo w każdym zawodzie znajdą się ludzie ale i parapety!!!
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: wiolka666 »

a ludzie sami to robią bo zawsze jakaś ,,Pani,, pójdzie i podnosi poprzeczke nawet przykład z tymi mszami dawniej odprawił co łaska nawet za 20, 30 zł a teraz jak da ktos 50 zł to sie krzywo popatrzy to tylko i wyłacznie ludzie robią:)
babell
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 2 grudnia 2008, 18:09

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: babell »

A mi się wydaję że tutaj nie ksiądz zawinił a szanowna rada parafialna. Jest taki jeden w radzie co by wszystko robił wielką gębą jak by ludzie sponsorowali. Przewodniczącym go nazwali czy jakoś tak. Ludzie nie głupie liczyć umieją. A jak chcesz dalej robić za wielkiego działacza to czepnij kieszonką. Są inne ważniejsze inwestycje w tej parafii niż organy. Do puki proboszczem bym obecny ks. Prałat to jakoś było. Nie dał się tak łatwo manipulować przez radę. Robiło się witraże, i inne rzeczy a parafianie tego nie odczuwali. A teraz najpierw się działa potem myśli bo głupi lud kupi to. Nie mam nic do obecnego proboszcze ale to nie on jest winny a rada.
Lusstrzana
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 18:44

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Lusstrzana »

Widzę, że nie tylko w mojej parafii ksiądz ŻĄDA konkretnej kwoty od każdej rodziny. W zimie podczas którychś ogłoszeń parafialnych padło hasło: 'a za tydzień będzie zbierane od każdej rodziny po 40zł na ogrzewanie kościoła', przy czym można było się w tym 'ogrzewanym' kościele nabawić porządnego przeziębienia. Tydzień po owej 'składce' ksiądz stwierdził, że: 'wygląda na to, że w naszej parafii jest tylko 80 rodzin, a nie 160 tak jak myślałem do tej pory, bo kwota 40zł wpłynęła jedynie od tych 80. Mam nadzieję, że zostanie to uregulowane przez pozostałą połowę.' Myślałam, że ryknę na cały kościół śmiechem..
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Szeherezada »

Lusstrzana pisze:Widzę, że nie tylko w mojej parafii ksiądz ŻĄDA konkretnej kwoty od każdej rodziny. W zimie podczas którychś ogłoszeń parafialnych padło hasło: 'a za tydzień będzie zbierane od każdej rodziny po 40zł na ogrzewanie kościoła', przy czym można było się w tym 'ogrzewanym' kościele nabawić porządnego przeziębienia. Tydzień po owej 'składce' ksiądz stwierdził, że: 'wygląda na to, że w naszej parafii jest tylko 80 rodzin, a nie 160 tak jak myślałem do tej pory, bo kwota 40zł wpłynęła jedynie od tych 80. Mam nadzieję, że zostanie to uregulowane przez pozostałą połowę.' Myślałam, że ryknę na cały kościół śmiechem..
Rozumiem Cię, ale pomyśl też z drugiej strony - ludzie chcieliby siedzieć sobie w ciepełku, ale kasy wyłożyć nie ma komu. Uważam, że 40 zł to nie majątek, jeśli się do kościoła chodzi i nie chce się marznąć. Ludzie nie płacą, więc ciepła nie ma.
Lusstrzana
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 18:44

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Lusstrzana »

Ksiądz w styczniu pierwszy raz od rozpoczęcia zimna żąda zapłaty za ogrzewanie. Mam rozumieć, że mam zapłacić za luty, żeby w tym lutym mi było ciepło, czy za grudień i styczeń w których marzłam? W kościele (jeśli by było w ogóle grzane) to dotyczyło by to tylko dwóch mszy co niedzielę, bo więcej się tu nie odbywa, więc nie wiem czemu się na tym oszczędza.
I pierwsza sprawa: ksiądz ŻĄDA zapłaty, ŻĄDA uregulowania jak ktoś nie zapłacił.. (podobnie jak w sprawie ww organów - ksiądz ŻĄDA, WYMAGA) Jakby tak kilka niedziel pod rząd powiedział: 'dzisiejsza składka będzie przeznaczona na ogrzewanie, niech każdy da ile może' to ludzie inaczej by do tego podeszli. Druga sprawa: jeśli byłoby za co płacić to też zupełnie inaczej by to wyglądało, a trzecia sprawa: dla niektórych 40zł to właśnie majątek, tym bardziej, że na ogrzanie jego domu w zimie ksiądz się nie złoży..
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Szeherezada »

Lusstrzana pisze:Ksiądz w styczniu pierwszy raz od rozpoczęcia zimna żąda zapłaty za ogrzewanie. Mam rozumieć, że mam zapłacić za luty, żeby w tym lutym mi było ciepło, czy za grudień i styczeń w których marzłam? W kościele (jeśli by było w ogóle grzane) to dotyczyło by to tylko dwóch mszy co niedzielę, bo więcej się tu nie odbywa, więc nie wiem czemu się na tym oszczędza.
I pierwsza sprawa: ksiądz ŻĄDA zapłaty, ŻĄDA uregulowania jak ktoś nie zapłacił.. (podobnie jak w sprawie ww organów - ksiądz ŻĄDA, WYMAGA) Jakby tak kilka niedziel pod rząd powiedział: 'dzisiejsza składka będzie przeznaczona na ogrzewanie, niech każdy da ile może' to ludzie inaczej by do tego podeszli. Druga sprawa: jeśli byłoby za co płacić to też zupełnie inaczej by to wyglądało, a trzecia sprawa: dla niektórych 40zł to właśnie majątek, tym bardziej, że na ogrzanie jego domu w zimie ksiądz się nie złoży..
Ksiądz sobie żądać może ale czy mu dasz to osobna kwestia. Ja prędzej zrozumiem 40 zł na ogrzewanie niż 3 stówy na organy, które w kościele nie są niezbędne. Całe życie w naszej parafii (mam na myśli Dąbrówkę) były zwykłe organki, to teraz nowy proboszcz sobie wymyślił zakup za 120 tysięcy złotych i będzie bardzo zdziwiony, gdy kwoty tej parafianie mu nie dadzą.Tak czy owak, księża zrażają do siebie coraz więcej osób wygłaszając z ambony tego typu postulaty.
Lusstrzana
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 18:44

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Lusstrzana »

Właśnie o tym też mówię. Jakby poprosił odpowiednio wcześnie, albo zapytał o zdanie(w przypadku i ogrzewania, i organów), a nie żądał natychmiast, to ludzie inaczej by to odebrali. A tak to w papierkach jako parafianka może i widnieję, ale do świątyni nie uczęszczam.
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: non serviam »

To nie jest obowiązkowa składka! Zależy od wiernych jak chcą mieć organy to dadzą i kupią jak nie chcą mieć to nie dają !
Kościół jest dla wiernych i jak wierni nie chcą to nie dają nawet jak ksiądz żąda ja nie wiem gdzie tu jest problem !
domzet
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:36

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: domzet »

jak można tak krytykować - nasz Proboszcz to człowiek o anielskim sercu, nie woła a prosi i nie wyciąga nikomu z kieszeni.Każdy z nas ma wybór , można złożyć ofiarę lub nie.Ofiara jest rozłożona w ratach na dwa lata.Jeżeli dam pieniądze to z serca i wiem,że jakąś cząsteczką przyczyniłam się do spłaty organów.Każdemu jest ciężko w obecnych czasach ale nie dorobię się niczego będąc taką sknerą.Przecież organy nie są Księdza tylko parafii i będą służyć nam i dla potomnych.Nie wiem czy pisząc takie teksty możecie dobrze spać.
Awatar użytkownika
Fresh
Guru
Guru
Posty: 166
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 16:35

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Fresh »

Hahahah :D Specjalnie założył konto żeby skomentować :D
Ktoś z otoczenia proboszcza? :D
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: oth »

Gosposia :rotfl:
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Proboszcz Dąbrówka-Gamrat po 300zł na organy

Post autor: Emily »

A może jednak nie? hahaha :D
ODPOWIEDZ