Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: edaa10 »

obiektywnyObserwator pisze:To jednak prawda co piszą, że biegacze są pozytywnie nastawieni do świata, mają lepsze humory.
dokładnie ;) jak mam przerwę jakąś dwudniową bo naprawdę nie mam czasu, to czuję się strasznie fatalnie :p już się tak przyzwyczaiłam do biegania, że parę razy biegałam na Błoniach o 5 , myślałam że nikogo nie będzie, a tu jakiś Marokańczyk śmiga :D.

Jak Wam Jaślanie bieganko idzie? coś ucichło tu, a lubię Was czytać:)
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Biegam dalej, trasę o której wcześniej pisałem (Floriańska, Graniczna, Grunwaldzka) czyli jakieś pięć
kilometrów z okładem, robię już bez żadnego odpoczynku, zajmuje mi to jakieś 35 minut. Zastanawiam
się nad jej wydłużeniem, chciałbym dojść do biegania przez godzinę bez przerwy trzy razy w tygodniu.
Faktycznie coś ucichło, pochwalcie się jak tam Wasze wyniki :D
Chyba, że słomiany zapał u każdego i już po bieganiu... ;)
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: edaa10 »

obiektywny: a od jakiego czasu już biegasz? :) ja biegam jakoś 9 km, cały czas takim samym tempem w miarę możliwości staram się codziennie choć zdarzy się czasem jakaś przerwa- dzień czy dwa, ale to już wtedy muszę być totalnie zmarnowana :)
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

A jakoś w marcu się zawziąłem ale już nie wiem kiedy dokładnie ;) Na codzienne bieganie
to faktycznie nie mam czasu, może kiedyś... Biegam co drugi dzień, także jednostajnym
tempem, po kilku razach złapałem swoje tempo i najlepiej się mi swoim rytmem biega.
Zero zadyszki a i zmęczenie minimalne.
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

Ja byłam wczoraj na biegu Inter Run w Krakowie. Było chyba ok 3tys. biegaczy. Można było biec 5 albo 10 km. Ja biegłam 10km. Ale potem żałowałam bo było gorąco i ledwo dobiegłam. Chciałam mieć czas poniżej 1h ale nie udało się- biegłam 1:03 :). Ale bieg był ładną trasą - start z Rynku wraz z hejnałem o 12.00. potem planty, okolice Wawelu i wzdłuż Wisły.
Pod koniec czerwca będzie w Niepołomicach fajny bieg "W pogoni za żubrem" 8km lub 15km. Można się już zapisywać i czym wczesniej tym taniej.
I co w tym jest że człowiek sie męczy i jeszcze za to płaci??? :)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Podaj namiary(link) gdzie można się zapisywać na ten bieg w Niepołomicach.
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

Link http://www.online.datasport.com.pl/zapi ... zawody=488
A na stronie www.maratonypolskie.pl są wszystkie większe biegi z całej polski. Można podglądać i czasem sie gdzieś wybrać!
W tamtym roku w Niepołomicach były bardzo ładne medale dla wszystkich którzy ukończyli bieg :)
Maciej Banasiewicz
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 czerwca 2012, 20:51

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Maciej Banasiewicz »

Witam serdecznie wszystkich biegających.

Zapraszam do zapoznania się z suplementem diety Stavin® , który pomoże Państwu zadbać o dobrą kondycję stawów, które podczas biegu ciężko pracują i ciągle narażane są na kontuzje czy urazy.
Stavin® Syrop zawiera 3 kluczowe składniki : siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Ponadto preparat zawiera dawkę witaminy C. Dzięki swej unikalnej postaci, preparat jest łatwy do przełknięcia i szybko się wchłania.

Z chęcią rozwinę swoją wypowiedź, odpowiadając na Państwa pytania.

Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz
_____________________________
eRzecznik suplementu Stavin® Syrop
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: oth »

Kluczowe siarczany to ja przyjmuję w formie taniego wina. A witamina C jest w jabłkach za płotem. Chętnie rozwinę swoją wypowiedz, odpowiadając na Pana pytania.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: dragoness »

marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

Jeszcze przyjdzie czas na bieg rzeźnika :) Zdjęcia fajne!
A co do lekarstw - "do apteki idź po zdrowie" :) - to tutaj zebrani chyba po to biegają żeby czuć sie lepiej a nie po to żeby karmić sie kolejnymi suplementami diety na wszystko!
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Wszystko zależy od Ciebie, skoro biegasz i widzisz efekty to robisz to zapewne dobrze.
Więc czy jest sens niepotrzebnie wydawać kasę skoro kondycja i figura coraz lepsza?
Ja nie odczuwam potrzeby kupowania tego. Może kiedyś, jako taki gadżet do zabrania
ze sobą od czasu do czasu.
zuzka36987
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 16:46

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: zuzka36987 »

ja zaczynałam od krótkich dystansów. Powoli ale systematycznie. Taki gadżet jak pulsometr jest przydatny- ja zainwestowałam w pulsometr timexa i nie żałuję.
valdii81
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 20:47

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: valdii81 »

Także polecam pulsometr do biegania.
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: matrix »

Bikila Abebe jako pierwszy zdobył dwukrotnie złoty medal olimpijski w maratonie. Podczas olimpiady w Rzymie 1960 biegł boso. W Tokio 1964 wygrał bieg sześć tygodni po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Możecie mi wierzyć, że o pulsometrach w tamtych czasach nikt nie słyszał. Owszem ja też początkowo mieżyłem sobie puls "ręcznie" jednak po krótkim czasie stała się ta czynność zbędna. Musicie zadać sobie pytanie rekreacja czy wyczyn ?
ODPOWIEDZ