Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: sieno »

Dopisanie mamy da ci ale zwyżkę za brak posiadania przez nią prawa jazdy ok. 30-50%, więc nie opłaca się dopisywac.
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: poppy »

Jeśli Twoi rodzice mają OC w Warcie i Ty też tam ubezpieczysz samochód to dostaniesz zniżkę. Nie ma to wpływu na ich ubezpieczenie w razie Twojej wpadki ;) Ja zapłaciłam za OC i jakieś dodatkowe ubezpieczenie dla pasażerów 822 zł :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: clashtorny »

A jeszcze spytam, jak mam ubezpieczenie do 22 stycznia to jak chce ubezpieczyć auto na ten rok to czy jakbym np tydzień wcześniej ubezpieczył to będzie tam data od 23 stycznia czy z datą w dniu w którym przyjdę ubezpieczyć auto?
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: sieno »

Będziesz miał z datą od 23 stycznia.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: clashtorny »

Jak usłyszałem ile mnie wyjdzie w tym roku OC to mało co z krzesła nie spadłem. Wyszło mi 940zł :orany: ,a w przyszłym roku wyjdzie mi 500zł z groszami. Chore to wszystko a do zniżki za wiek brakuje mi 2 miesiące :kwasny: poza tym auto jako 12 latek też zrobił zwyżkę
brzuhu
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, 23:51
Lokalizacja: jasło

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: brzuhu »

clashtorny pisze:Jak usłyszałem ile mnie wyjdzie w tym roku OC to mało co z krzesła nie spadłem. Wyszło mi 940zł :orany: ,a w przyszłym roku wyjdzie mi 500zł z groszami. Chore to wszystko a do zniżki za wiek brakuje mi 2 miesiące :kwasny: poza tym auto jako 12 latek też zrobił zwyżkę
Udaj się do Galerii do Ubezpieczeń tam kiedyś proponował firmę w której nie ma zwyżki na wiek
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: sieno »

brzuhu pisze: Udaj się do Galerii do Ubezpieczeń tam kiedyś proponował firmę w której nie ma zwyżki na wiek
Nie ma takiego ubezpieczyciela który nie miałby zwyżki za wiek.
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: darroman »

To z tą zwyżka za wiek jest naprawdę chore... Ja mam w HDI od początku posiadania samochodu. W tym roku (od września 2010 do września 2011) wyszło mi 640zł. To jest masakra biorąc pod uwagę, że jeżdżę autem z 1993 roku o pojemności 1,0. No masakra normalnie. Tak jak pisali przedmówcy szukałem jakiegoś współwłaściciela ale każdy się bał o swoje zniżki nikt się nie zgodził. Normalnie w tym roku wychodziło mi 35% zniżki to przyładowali mi 30% za wiek i 10% za raty (nie byłem w stanie zapłacić całości). Bilans dla mnie 105%. Hura... W przyszłym roku kończę 25 lat. Dzięki Bogu.
Gdzie macie OC i ile płacicie?
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: mario1562 »

ja za silnik 2.0 diesel samochod z 1997 place place 750 zl na rok:) no ale w tym roku koncze 25 lat:) i bedzie polowe mniej:)))
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: Union »

Ostatnio podnieśli znacznie wszystkie ubezpieczenia. Więc teraz za mniej niż 400 zł ubezpieczyć auto będzie bardzo trudne. Ja się trochę bałem ubezpieczyć bo są kruczki ale jest tanie ubezpieczenie https://www.youcandrive.pl/direct/home.seam . Wychodzą tanie ubezpieczenia ale uważam, że nic nie ma za pół ceny-np. za szkody poniżej 500 zł nie oddają. Pozdrawiam
Wurzel
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 2011, 12:41

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: Wurzel »

I co dał?
krzychoo150
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:11

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: krzychoo150 »

Ja za 1,6 teraz w maju za ubezpieczenie zapłaciłem 296zł w Inter Risku,
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Post autor: Wojtq »

Ja drugi w moim życiu samochód ubezpieczam razem z dziadkiem. Wpisany jestem jako współwłaściciel. Rocznie za silnik 1.8 + ubezpieczenie NW to 400zl w Inter Risk.

Co do towarzystwa ubezpieczeń to różnice nie są wcale takie ogromne. Jest parę firm które wystają poza szereg i mają wyższe składki. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czy jakością usług, pakietem jaki w danej cenie oferują czy dopłacamy za firmę i jej znaczek na umowie.

Co do Was moi drodzy którzy nie mają się do kogo "podpiąć" z ubezpieczeniem. Nie macie ojca, dziadka, wujka, kuzyna czy kogokolwiek kto ma pełne zniżki? Jak dla mnie to jest nie do pojęcia że nie ma się nikogo kto mógłby nam pomóc obniżyć składkę. Piszecie że ludzie nie chcą wam iść na rękę bo się boją o własne zniżki na swój samochód w przypadku spowodowania przez was szkody. Ja też kiedyś szkodę spowodowałem i zniżkę dziadkowi zabrali tylko na 1 rok. To nie jest tak że po szkodzie trzeba pracować na zniżki od nowa. Po roku składkę dziadkowi wyliczyli znów z pełnymi zniżkami.

Biorąc pod uwagę że w ten sposób można zaoszczędzić ok 600zł może jednak warto zaryzykować? Jeśli się wam przytrafi szkoda to możecie zrekompensować dziadkowi czy tam wujkowi odebrane na rok zniżki prawda? A jeśli przejeździcie rok bez stłuczek to dla was plus i dla waszej kieszeni. Nie można z góry zakładać że się rozwali samochód. Jeśli tak myślicie to dajcie sobie spokój z kierowaniem pojazdów mechanicznych i przesiądźcie się na rowery :)

Pozdrawiam trzeźwo myślących i umiejących sobie radzić w życiu kierowców :)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Post autor: nitro »

Ja mam akurat swoje zniżki.... Nie każdy jest skory brać auto na siebie, szczególnie jakaś daleka rodzina. Przy wypadku to tłumaczenie i zniżki polecą ;) Czasem właściciel może powiedzieć:"auto stoi na mnie więc sobie pojadę" chociaż nie wydał na nie złotówki :kwasny:
burbelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 19:50

Re: Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Post autor: burbelka »

Witam,

Zawsze ubezpieczałam samochód w MTU obok Pająka było najtaniej. Teraz zmieniłam samochód i do tego chciałam dokupić AC nawet nie pytajcie ile mi wyliczył składkę- śmiech na sali. Znalazłam tańszego ubezpieczyciela jest to Generali w Galerii Jasło, polecam
ODPOWIEDZ