Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
zuzka36987
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 16:46

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: zuzka36987 »

Dobre buty do biegania to podstawa. Ja używam butów Nike. Jakoś mi tak pod pasowały:)
Jaki model pulsometru Timex posiadasz?
kriker
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 26 września 2010, 23:07

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: kriker »

Antoni87 pisze:Cześć,
regularnie biegam od dłuższego czasu, ale chyba robię coś nie tak. Ciągle łapie mnie kolka. W związku z tym poszukałem trochę w sieci i na różnych forach sugerują, żeby zainwestować w pulsometr. Ma to ułatwić trening i zapobiec ataków kolki. Wiele dobrego słyszałem o pulsometrach firmy TIMEX. Czy uważacie, że warto w nie inwestować?
Kolka łapie gdy zbyt szybko zaczynamy, podstawa to lekka rozgrzewka w miejscu. Najważniejsze by na poczatku biegac powoli i równym tempem przez jakies 4-5 min, pozniej chwila oddechu i znowu rundka, wazne zeby sie nie forsowac, jesli ktos zaczyna po dluzszej przerwie, ciało musi przywyknąc, z czasem dodajemy jakieś krótkie sprinty po 30 sec i z tygodnia na tydzien powinno być lepiej.
Jak złapie kolka najlepiej sie zatrzymać i zrobić parę głębokich wdechów, az przejdzie (niektórym pomaga wstrzymywanie powietrza i stopniowe uciskanie w bolące miejsce).

A co do sprzętu, to na treningach karate w zimie biega sie na sali bez obuwia, a w lecie po boiskach do piłki nożnej i jak ziemia jest twarda to lepszego masażu dla stup nie ma ;p

Buty dobra rzecz, ale trzeba zwracać uwagę czy są przynajmniej w 90 procentach ze skóry naturalnej, zeby stopa oddychała. Warto poszukać na innych forach butów do parkour, które sa bardzo giętkie, lżejsze, tańsze, ale mniej wytrzymałe, przeważnie z siatką.

Ja preferuje Reebok(nie te z tworzywa sztucznego, tylko starsze modele ze skóry), ale mało kiedy wydaje wiecej jak 150zł - szukam w necie, sprawdzam w sklepie i kupuje jak są tylko promocje ;) (przeważnie wytrzymują 2 lata, ale służą na okrągło, nie tylko do biegania).
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Hejowiec »

But biegowy w zależności od modelu, wagi biegacza i nawierzchni po której się biega wytrzymuje ok 1000 km. Po tym czasie siada amortyzacja, choć but wygląda często wizualnie ok. To jak but był 'zjechany' czuć dopiero jak się założy nową parę...
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Daj linka czy zdjęcie jak wyglądają takie buty.
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

Jak bywam na różnych biegach - maratonach, półmaratonach to często spotykam takiego gościa co nazywa sam siebie "bosy biegacz". W tym roku już przebiegł kilka maratonów i różnych innych krótszych biegów. Wszystkie na boso- a np. jak był Silesia Maraton to był straszny upał i nie wiem jak wytrzymał ten gorący asfalt :)
Ale widziałam też biegaczy w butach które nazywają się bosa noga albo stopa. wyglądają ciekawie- jak stopa:) Zalet podobno wiele:)
JAk ktoś ma ochotę to przypomniam bo już o tym pisałam tutaj- w najbliższą sobotę bieg w Niepołomicach "w pogoni za żubrem "
8 lub 15 km. Zamawiam taką pogodę jak dziś !
A tu link z bosą stopą :) http://www.polskieradio.pl/9/306/Artyku ... osej-stopy
zuzka36987
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 16:46

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: zuzka36987 »

Boso to się nie zdecyduje biegać :) Pan Cejrowski powinien wziąć udział w tym biegu boso.
Ja przeważnie kupuje buty na allegro, tylko trzeba sprawdzić ceny na wszystkich aukcjach bo czasami można sporo przepłacić.
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Mieszko_1985 »

z całym szacunkiem, ale jak dla was podstawą do biegania jest zwymyślane obuwie to mylicie bieganie z golfem lub tenisem
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Hejowiec »

Tu nie chodzi o zwymyślane obuwie z linków (to jest już bajer, uzupełnienie do zwykłego obuwia), tylko o normalne, podstawowe buty dla biegacza.

Bez urazy, ale jak słyszę o trampkach za 60 zl, to od razu przypomina mi się jak sam zaczynałem. Przez niewłaściwe obuwie (sportowe, ale bez jakiejkolwiek amortyzacji) wydałem na leczenie kilka stów. Myślałem już, że bieganie to nie dla mnie, ale po zakupie butów biegowych problem zniknął. Miałem szczęście, że trafiłem do lekarza, który sam trochę biega - zadał mi 3 pytania: ile biegam, po jakiej nawierzchni i w jakich butach.

Jeszcze raz: jeśli ktoś biega 1-2 / tydzień, tylko po wałach, to mogą być trampki. Jeśli zaczyna się 30-40-50 km i więcej tygodniowo (to oznacza już asfalt!), to bez odpowiednich butów skończy się u ortopedy.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: kasiuńcia »

A ja od dziś postanowiłam zacząć biegać. Powracam do tej formy aktywności fizycznej po dwóch latach. Wcześniej całkowita amatorszczyzna, niedaleko domu, teraz atakuję wały :)
W zasadzie nie dla zrzucenia zbędnych kilogramów, ale dla odstresowania się i powrócenia do formy. Szukam jakiś dobrych butów -wybieram się do naszej galerii, ale coś czuję, że mogę się w firmowym sklepie lekko rozczarować. Nie zamierzam kupować czegoś dla profesjonalistów, ale dobre buty dla pań do biegania powinny być?
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

Dobry pomysł, czym więcej ludzi na wałach i nie tylko biegających tym lepiej.
valdii81
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 20:47

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: valdii81 »

dokladnie im wiecej tym lepiej...
Awatar użytkownika
bob4
Guru
Guru
Posty: 132
Rejestracja: 29 maja 2011, 13:02

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: bob4 »

kasiuńcia pisze:A ja od dziś postanowiłam zacząć biegać. Powracam do tej formy aktywności fizycznej po dwóch latach. Wcześniej całkowita amatorszczyzna, niedaleko domu, teraz atakuję wały :)
W zasadzie nie dla zrzucenia zbędnych kilogramów, ale dla odstresowania się i powrócenia do formy. Szukam jakiś dobrych butów -wybieram się do naszej galerii, ale coś czuję, że mogę się w firmowym sklepie lekko rozczarować. Nie zamierzam kupować czegoś dla profesjonalistów, ale dobre buty dla pań do biegania powinny być?

Proponuję ci: SklepBiegacz.pl, zakupiłem ostatnio buty Duramo 4 TR Adidasa, rewelacja. W jaśle szukałem i nic ciekawego, a jeśli już było to cena kosmos.
Nawiasem, to od dzisiaj w Lidlu też w sprzedaży "sprzęt" do biegania, zakupiłem spodenki i koszulkę całkiem całkiem, ale człowieków to przed otwarciem drzwi o 8 rano te ze 20 głów i każdy pobiegł właśnie do tego stoiska, a tam buty do biegania za bodajże 65 zł i z tego co zauważyłem to były całkiem zacne, w sensie wykonanie (wkładki amor i inne bajery)
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

No na gazetce też widziałam jakiś pulsometr. Może nie jakiś wypas ale dla początkujących..... w cenie chyba 59zł.
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: non serviam »

Ja mam ten pulsometr z lidla i działa za ta kasę jest ok
osel
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2012, 21:15

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: osel »

Z takim podejściem to można nawet pić te tanie napoje z biedronki, ale jak już przeczytasz skład to zaczynasz się zastanawiać czy to preparat do mycia okien czy napój gazowany o smaku pomarańczowym. Takie produkty często są produkowane z kiepskich materiałów które mogą wywoływać uczulenia. Ja osobiście wole zaufać kompetentnym firmom i będę pewien, że to co noszę spełnia swoje zadane. Jest taka zasada - "Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", i tak można krótko skomentować założenia dzisiejszych pseudo supermarketów.
ODPOWIEDZ