PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Odpowiedź poproszę. Na post. Konkretnie.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

A to ja przytoczę odpowiedź harcerzy:
Dziękujemy wszystkim, którzy nie zapominają o systematycznej trosce harcerzy o stan grobów lotników, którym nie dane było zginąć śmiercią żołnierza lecz w wyniku podłego nalotu na lotnisko polowe w Moderówce 1 września 1939r. Młodym ludziom , którym nie pozwolono nawet na włączenie się w walkę o Polskę. Nasza służba jest też wyrazem podziękowania Jaślanom, którzy pomimo ciągłych nalotów 3 września uczestniczyli w uroczystym pogrzebie zmarłych. I Szczep "Orląt" im. Janka Bytnara "Rudego" opiekuje się tym miejscem pamięci stale od 1947 roku. Dla wszystkich zainteresowanych: pierwsze zdjęcie pochodzi z ostatniego tygodnia (tj. sprzed 27 października), ponieważ od ostatniej soboty w wazonie są nowe róże kupione tamtego dnia. Popołudniem, 24.10 harcerki myły groby, dzięki czemu na kolejnych zdjęciach widać znaczną różnicę. Klika razy w roku kilku harcerzy sprząta groby lotników i nie tylko. Pod naszą opieką znajdują się m.in. grób Proniów, zbiorowa mogiła zamordowanych w Nowym Żmigrodzie i zapomniany grób zamordowanego przez hitlerowców inspektora szkolnego i wizytatora tajnego nauczania w czasie okupacji p.Ziarny. Nie piszemy tu tego, żeby chwalić się zwykłą służbą, ale aby oddać sprawiedliwość ludziom, którzy STALE dbają o pamięć zasłużonych. Prosimy o nie obrażania nas twierdzeniem, że groby te są zaniedbane. Cieszymy się, że nie jesteśmy jedynymi, którym miejsca pamięci nie są obojętne. Mamy jednak nadzieję na odrobinę zdrowego rozsądku i uczciwości członków Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle oraz Prezesa jasielskiego Koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej Witolda Świdraka, których akcja była jednorazowa, a sprzątanie czystych grobów nie jest czymś szczególnym.
i tak na deser, z artykułu fragment, który bawi i uczy:
Młodzi byli wdzięczni prezesowi Witoldowi Świdrakowi za współpracę w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.
Widać dla młodzieżówki PiSu zorganizowanie wiaderka, grabi itp to wielki problem?

i to:
- Inicjatywa sprzątania pomników żołnierzy poległych w walce o Wolną Polskę zapewne na trwale wpisze się w kalendarium akcji organizowanych przez Forum Młodych PiS. W ten prosty sposób młodzież może oddać hołd prawdziwym bohaterom i oddać się refleksji nad losami naszej Ojczyzny - powiedział Adrian Biernacki, członek FM PiS.
Wcześniej groby nie zasługiwały na "posprzątanie"?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:Odpowiedź poproszę. Na post. Konkretnie.
Proszę powtórzyć pytanie bo jakoś mam problem z wyłuskaniem.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: yorker »

Jozin, Dragones, proszę Was... poglądowo jesteście bliscy, tylko używacie innych słow na opisanie tego samego zjawiska. Nie warto toczyć tej uszczypilwej dyskusji.

Boguś... Biernacki powinien się wstydzić i tyle.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nie chodziło mi o odpowiedź na ten post, te komentarze czytałam i tak jak mówię przykra jest walka polityczna na grobach bohaterów. Czy to nie mogłaby być wspólna akcja? Czy mało jest zaniedbanych żołnierskich grobów? To usiłuję już chwilę wytłumaczyć, że politycy powinni, jeśli im zależy na Polsce, jak twierdzą, działać razem, nie przeciw sobie i to samo dotyczy nas, tu na dole. @ yorker Dzięki, może ciebie zrozumie, bo mnie nie chce :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

Ta akcja miałaby całkiem inny oddźwięk, gdyby pan Biernacki wraz z kolegami nieco się wysili i uprzątnęli jakieś naprawdę zaniedbane groby a nie przychodzili na gotowe.

Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć reakcję środowiska pisowskiej młodzieżówki gdyby taką akcję jak tamta przeprowadziła młodzieżówka PO. Założę się, że pan Biernacki poświęcił by im sporo miejsca na swoim blogu......
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

yorker pisze:Jozin, Dragones, proszę Was... poglądowo jesteście bliscy, tylko używacie innych słow na opisanie tego samego zjawiska. Nie warto toczyć tej uszczypilwej dyskusji.

Boguś... Biernacki powinien się wstydzić i tyle.
Jak możesz od dumnego polaka prawdziwego patrioty wymagać takich przyziemnych uczuć jak wstyd ? Przecież on jest dumny z tej żałosnej akcji. Yoker, proszę....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A ja też sprzątałam groby, tylko takie, których nikt nie chce. Właściwie nawet nie wiadomo, kto w nich leży. W przyszłym roku was zaproszę do pomocy, strzelimy sobie parę fotek i nazwiemy to "Groby ponad podziałami" Co wy na to?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

A czemu nie poleciałaś z tym do mediów ? Taki byłby lans....
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: yorker »

dragoness pisze:A ja też sprzątałam groby, tylko takie, których nikt nie chce. Właściwie nawet nie wiadomo, kto w nich leży. W przyszłym roku was zaproszę do pomocy, strzelimy sobie parę fotek i nazwiemy to "Groby ponad podziałami" Co wy na to?
Dobrze, pomóc mogę zawsze, ale ja nie będę pozował do zdjęć jak sprzątam groby... nie będę się zniżał do poziomu młodzieżowki PiSu z Biernackim na czele :wstyd:

Ale dośc już Biernackiego, nie zajmujmy się nim. Jarosław jest najważniejszy!

I oto mamy 1 tekst ze znienawidzonej przez PiS Gazety wyborczej:
"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... le=rzeszow
i 1 sonde, która jest już na starcie tendencyjna, ale pogadajmy o niej:
Czy słowa Jarosława Kaczyńskiego o >zamordowaniu 96 osób< obniżą notowania PiS? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... le=rzeszow
Polityką konkretów skończyła się? o był niekontrolowany wybuch Kaczyńskiego, czy rozmyślna zagrywka?
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2012, 20:25 przez yorker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jozin pisze:A czemu nie poleciałaś z tym do mediów ? Taki byłby lans....
Chyba mnie facet nie lubisz, choć wcale nie znasz. Gdyby to wyszło, bezwzględnie bym poleciała. Ale nie ze względu na siebie, tylko na fakt, że to byłoby splunięcie w oko tym, którzy chcieliby skłócić Polaków. To co? Wchodzisz w to w przyszlym roku? Będzie fajnie, zobaczysz ;) @ yorker może być bez fotek :D
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
Jozin pisze:A czemu nie poleciałaś z tym do mediów ? Taki byłby lans....
Chyba mnie facet nie lubisz, choć wcale nie znasz. Gdyby to wyszło, bezwzględnie bym poleciała. Ale nie ze względu na siebie, tylko na fakt, że to byłoby splunięcie w oko tym, którzy chcieliby skłócić Polaków. To co? Wchodzisz w to w przyszlym roku? Będzie fajnie, zobaczysz ;) @ yorker może być bez fotek :D
Jeszcze nie mam powodów by Pani nie lubić,,,,
Co do takich akcji to nie wchodzę w nie bo mnie ktoś namówi czy coś w tym stylu. Wchodzę jak w coś wierzę. A jak zawiozę karmę dla psów z wysypiska to nie lecę z tym do mediów.
Jak mi przyjdzie ochota posprzątać jakiś zapomniany grób to z radością to zrobię a wy nawet nie będziecie o tym wiedzieć.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

yorker pisze:
dragoness pisze:A ja też sprzątałam groby, tylko takie, których nikt nie chce. Właściwie nawet nie wiadomo, kto w nich leży. W przyszłym roku was zaproszę do pomocy, strzelimy sobie parę fotek i nazwiemy to "Groby ponad podziałami" Co wy na to?
Dobrze, pomóc mogę zawsze, ale ja nie będę pozował do zdjęć jak sprzątam groby... nie będę się zniżał do poziomu młodzieżowki PiSu z Biernackim na czele :wstyd:

Ale dośc już Biernackiego, nie zajmujmy się nim. Jarosław jest najważniejszy!

I oto mamy 1 tekst ze znienawidzonej przez PiS Gazety wyborczej:
"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... le=rzeszow
i 1 sonde, która jest już na starcie tendencyjna, ale pogadajmy o niej:
Czy słowa Jarosława Kaczyńskiego o >zamordowaniu 96 osób< obniżą notowania PiS? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... le=rzeszow
Ja jak zawsze liczę na znaczne obniżenie poparcia dla PiS-u i zepchnięcie ich na margines polityki jako ugrupowania oszołoma i jego lizusów :))))
Mam nadzieję, że niedługo bardziej go poniesie i poniesie za to surowe konsekwencje.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

Jozin pisze:Ta akcja miałaby całkiem inny oddźwięk, gdyby pan Biernacki wraz z kolegami nieco się wysili i uprzątnęli jakieś naprawdę zaniedbane groby a nie przychodzili na gotowe.

Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć reakcję środowiska pisowskiej młodzieżówki gdyby taką akcję jak tamta przeprowadziła młodzieżówka PO. Założę się, że pan Biernacki poświęcił by im sporo miejsca na swoim blogu......
np. kirkut (czy jakkolwiek to miejsce się nazywa) koło ronda, na Floriańskiej. Z tego co się orientuję to jest strasznie zaniedbany.

No ale tam Żydzi leżą więc prawdziwemu Polakowi nie pasuje pielęgnować takiego miejsca.
dragoness pisze:A ja też sprzątałam groby, tylko takie, których nikt nie chce. Właściwie nawet nie wiadomo, kto w nich leży. W przyszłym roku was zaproszę do pomocy, strzelimy sobie parę fotek i nazwiemy to "Groby ponad podziałami" Co wy na to?
Chętnie, tylko z fotek zrezygnuje. Mało fotogeniczny jestem. Po co czekać cały rok?
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2012, 20:44 przez antykieckowy, łącznie zmieniany 1 raz.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

@yorker Siedzisz w domu, pierdzisz w stołek i wylewasz jad na ludzi, którzy mają inne priorytety niż pełna micha i browar przed TV. Akcja była organizowana we współpracy z Witoldem Świdrakiem, prezesem Związku Żólnierzy AK w Jaśle i to z nim ustalałem szczegóły, dotyczące tego, którymi nagrobkami możemy się zająć. Harcerze mieli przypisany pomnik AK na ulicy Staszica i dostaliśmy zielone światło na nagrobek Modrzejewskiego. Nikt nikomu nie wpychał się, nie było żadnych problemów, a twoje gadanie jest sianiem zamętu. Każdy Dyzio i inny tego typu element mógł takie coś wstawić i podpisać się w imieniu harcerzy. Wierzysz w to, że przedstawiciele tej organizacji nie zadzwoniłaby najpierw do mnie, bądź do Pana Świdraka tylko ktoś wylewałby żale w głupich komentarzach na portalu? No chyba kolego bardzo nisko cenisz tych ludzi, myśląc, że w taki sposób by reagowali.

Nie oczekuję przeprosin za te kalumnie ani od Ciebie, ani od antykieckowego, bo pewnie nie macie na tyle honoru i potwarzą byłoby dla was przepraszanie wstrętnego pisowca, ale pozostawiam wam pod rozwagę wasze zachowanie, bo o ile od Jozina, Winetou i innych anonimowych szczekaczy nie oczekuję kultury to akurat wy pomimo różnic światopoglądowych między nami trzymaliście jako taki poziom. Zawiodłem się.

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do prawdziwości mojej wersji to z miłą chęcią na PW wyślę wam nr telefonu do Pana Świdraka i będziecie mogli go o to spytać.
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2012, 20:47 przez juve_fan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ