Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzicie

O wszystkim, czyli o niczym...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: piotrek »

johny3050 pisze:Powiedzcie mi lepiej jak można było wydać zgodę na budowę dworca PKS bez zaprojektowanych w nim kibli dla klientów...
Ejże, kibelki są po lewej stronie dworca (w kierunku stacji PKP) - a może już nie ma?
stokrotka:)
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2012, 22:23

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: stokrotka:) »

Pomocy! nie chciałem zakładać nowego tematu.

Jeśli kurs na tablicy przystankowej jest oznaczony literami (godzina i przy niej) 6Ln to będzie jechał w NIEDZIELĘ???

oznaczenia. 6 - kursuje w soboty, L - nie kursuje 25-26.XII,1.I i w oba dni Świąt Wielkanocnych, n - nie kursuje 24 i 31 XII oraz w Wielką Sobotę .-nagła sytuacja ;/
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: dado »

Według mnie nie,gdyż kursuje tylko w soboty,chyba że sobota wypadnie w któryś we wskazanych dni,to wtedy nie jedzie
bobi0072
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 08:30

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: bobi0072 »

Powiem tak i w PKS-ie i ER-Busie największym problemem są kierowcy oczywiście nie wszyscy bo niektórzy potrafią zachować się normalnie i co najważniejsze znają przepisy ruchu drogowego, a niektórzy znają tylko jeden na dodatek ich własny "autobus włączający się do ruchu z przystanku ma zawsze pierwszeństwo". A na koniec dodam że najgorsze zakały to starzy "PKS-iarze".
wbpl
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2012, 20:56

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: wbpl »

Na temat wyglądu i zapachu nie będę się wypowiadał, ale poruszę tutaj inne dwie sprawy. Chodzi mi o to, iż coraz zimniej robi się na polu, człowiek czeka na autobus chwile, wiadomo że zmarznie i myśli sobie: "wsiądę do autobusu to się ogrzeje" a tutaj ni chu chu... nie ma takiej opcji. Większość kierowców jeśli sobie jedzie, to oczywiście ze grzeje w autobusie, ale tylko u siebie w nogi, ale żeby tak był łaskaw włączyć dla pasażerów, to nie ma szansy. Nie wiem czego im szkoda, pewnie tylko tego, ze mniej paliwa pójdzie, a wiadomo że to teraz w cenie, ale w końcu płaci się za to (i to wcale nie mało).

Drugą sprawą, są cudowne, nowoczesne i nikomu niepotrzebne ekarty. Chcieli być fajni, nowocześni i nie wiem co tam jeszcze, a wyszło jak zawsze :) nie wiem co im to usprawniło, dawniej pokazywało się bilet miesięczny kierowcy i o wiele szybciej wchodziło się do autobusu, a teraz na każdego schodzi trochę czasu aż zeskanuje się karta. Jak dla mnie to jest paranoja, żeby podczas kontroli musieć mieć przy sobie jeszcze bilet DOKŁADNIE TAKI SAM JAK WCZEŚNIEJ (papierowy) i kartę. Co to dało? NIC! tylko tyle ze więcej pierdół trzeba mieć przy sobie. Tłumaczą się tym, że to jest niby potwierdzenie zawarcia umowy, a jakoś w Krk dało się to załatwić. podczas kontroli mają czytniki i odczytują sobie sami dane z karty na kogo jest i czy ważna. Widocznie PKS Jasło nie stać na takie cudo :) To lepiej było by, jak by pieniądze które wydali na wdrożenie tych kart (a za pewnie nie mało dali za oprogramowanie do tego) przeznaczyli na remont autobusów.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: warez »

To jest po to, aby wyeliminować oszustwa gów...narzerii - podrabiali miesięczne ile weszło na swoich drukarkach. Teraz jak nie piknie w autobusie, to się nie wejdzie - i bardzo dobrze!!! :ok:
wbpl
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2012, 20:56

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: wbpl »

Ja tam nie mam nic przeciwko ekarcie, w końcu trzeba isć z duchem czasu, tylko dlaczego podczas kontroli trzeba mieć ten papierek? Tego nie rozumie. W innych miastach też są, a nie trzeba mieć tego :)
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: warez »

Ten specyficzny aromat w Autosanach pochodzi od wydalin roztoczy, które rozkładają na siedzeniach wysypujące się cząstki organiczne z majtek, spodni, kaleson... - oczywiście tygodniami, dekadami (licząc pory roku) nie zmieniane. Np. rumunka obraca majtki raz na miesiąc na lewą stronę, żeby robaki mogły się wyrzygać...
epoka
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2012, 15:09

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: epoka »

warez pisze:Ten specyficzny aromat w Autosanach pochodzi od wydalin roztoczy, które rozkładają na siedzeniach wysypujące się cząstki organiczne z majtek, spodni, kaleson... - oczywiście tygodniami, dekadami (licząc pory roku) nie zmieniane. Np. rumunka obraca majtki raz na miesiąc na lewą stronę, żeby robaki mogły się wyrzygać...
dobre:D hahahhahahahhhaa :rotfl:
nie wytrzymam :rotfl: :super:
Awatar użytkownika
prosto
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 18 maja 2009, 16:46

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: prosto »

to chyba nie widzieliscie stanu MKS-ów
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: warez »

prosto pisze:to chyba nie widzieliscie stanu MKS-ów
Tam przynajmniej taborety nie są z materiału, tylko z "eko-skóry" - ze szlaufa pociągnie i git! Mnie ciągnie na wymioty jak poczuję przegnity pot z fekaliami - tak jak w PeKaeSie. :zakrecony:
Awatar użytkownika
Diego Forlan
VIP
VIP
Posty: 605
Rejestracja: 11 lutego 2011, 14:33
Lokalizacja: Jasło

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: Diego Forlan »

Warez-chyba za wiele w Tobie jadu co do omawianego przewoźnika; może masz powody ale przesadzasz chyba troche. Ja na kursach Jasło-Kraków czy Jasło-Rzeszów nie narzekam na żadne estetyczne zaniedbania a do silnika nie zaglądam przecież. Inna sprawa jest na lokalnych połączeniach w wiekowych Autosikach- ale i tak z jasielskimi kierowcami nie mam nigdy żadnych problemów.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: warez »

Ja nie pluję akurat na dalsze trasy. Swoją drogą jak kierowca jasielskiego pekaesu podjeżdża na stanowisko z tablicą Kraków, to odnoszę wrażenie, że czuje się tak jakby pilotował jakiegoś transatlantyka typu Jumbojet. Mówiąc o smrodzie i stanie tech. miałem na myśli ralacje typu Jasło - Hark! lowa. :szok:
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: szara eminencja »

Jakoś rok temu kiedy jechałem PKSem jasielskim z Krakowa do Jasła, kierowca nie zdążył wyhamować i uderzyliśmy w naczepę od tira gdzieś między Brzeskiem a Tarnowem. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ale autobus nie nadawał się już do jazdy. I jaka reakcja ze strony PKS? Przysłali holownik do zabrania autobusu, ale o jakimś zastępczym autobusie do zabrania pasażerów nikt już nie pomyślał. Czekaliśmy na jakiejś stacji benzynowej aż kolejny kursowy autobus z Krakowa nas zabierze...
Innym razem jadąc z Jasła do Krakowa podróż zakończyła się w Brzesku, bo jak poinformował kierowca "siajba wypadła i nigdzie nie pojedziemy". Innych różnych akcji było więcej, teraz każda moja podróż z Jasielskim PKSem na dalszych trasach to spotkanie z przygodą, nigdy nie jestem pewny czego się spodziewać. :)
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Stan techniczny i estetyczny autobusów w PKSie- so sądzi

Post autor: warez »

szara eminencja pisze:"siajba wypadła i nigdzie nie pojedziemy". Innych różnych akcji było więcej, teraz każda moja podróż z Jasielskim PKSem na dalszych trasach to spotkanie z przygodą, nigdy nie jestem pewny czego się spodziewać. :)
Zdzisław Dyrma - zasadniczo! "siajba wypadła" 100/100 :super:
ODPOWIEDZ