Opinie na temat leków

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 00:27

Opinie na temat leków

Post autor: antylopa »

Korzystacie z opinii innych osób o lekach czy zdajecie się na to, co poleci pani w aptece? Pytam, bo ostatnio poprosiłam w aptece o jakiś skuteczny środek na ból zęba, bo zwykłe tabletki przeciwbólowe nie dawały rady. Wzięłam jeden z droższych, tak jak mi polecono, ale i ten okazał się kompletną porażką. Dopiero koleżanka poradziła mi pewne tabletki, dosłownie za grosze,a ból jak ręką odjął. Przydałoby się jakieś miejsce w sieci, gdzie można by dzielić się opiniami o różnych lekach, wtedy łatwiej byłoby o trafny wybór. Myślicie, że to dobry pomysł?
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Opinie na temat leków

Post autor: mija »

Z lekami to różnie bywa i zależy od stopnia bólu .Jednym pomaga Apap a innym Ibuprom Nurofen czy jeszcze inne środki a jest ich bardzo du żo i nie zawsze na każdego działają tak samo a jak ból nie do wytrzymania to czasami nawet tabsy do końca nie pomogą chyba że ketonal ale to na recepte ;)
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Opinie na temat leków

Post autor: Pemek94 »

Dokładnie, każdy organizm inaczej reaguje na różne leki xD Są w Internecie strony takie jak np.: http://www.leki-informacje.pl/forum.html czy http://commed.pl/ i tam można poczytać opinii różnych ludzi na temat różnych leków :) Ale nikt nigdy nie przewidzi jak zachowa się organizm na dany lek.
Awatar użytkownika
IceQueeen
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2012, 19:34

Re: Opinie na temat leków

Post autor: IceQueeen »

antylopa pisze:Korzystacie z opinii innych osób o lekach czy zdajecie się na to, co poleci pani w aptece? Pytam, bo ostatnio poprosiłam w aptece o jakiś skuteczny środek na ból zęba, bo zwykłe tabletki przeciwbólowe nie dawały rady. Wzięłam jeden z droższych, tak jak mi polecono, ale i ten okazał się kompletną porażką. Dopiero koleżanka poradziła mi pewne tabletki, dosłownie za grosze,a ból jak ręką odjął. Przydałoby się jakieś miejsce w sieci, gdzie można by dzielić się opiniami o różnych lekach, wtedy łatwiej byłoby o trafny wybór. Myślicie, że to dobry pomysł?
Tak jak i Ty, parę razy już "przejechałam" się na opiniach farmaceutów :zalamany: Mimo, że każdy organizm reaguje inaczej, to czasem pytam znajomych np. o suplementy diety na skórę, włosy i paznokcie itp.
Miałam też taką sytuację, że co miesiąc męczyły mnie kobiece bóle :znudzony: Brałam prawie wszystko, nawet przepisany Ketonal nie działał. W końcu, w akcie desperacji, zażyłam najpopularniejszy ( i jak mi się wydawało- najsłabszy) Apap. I po 30 minutach ból całkowicie zniknął! :rotfl: Więc teraz, zanim wezmę coś mocniejszego, sięgam po łatwo dostępne środki.
cup
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 24 września 2012, 11:39

Re: Opinie na temat leków

Post autor: cup »

ja polecam aptekę na ul. Szkolnej. Tam panie bardzo miłe zawsze mi doradzą. przykładowo,gdy na przeziębienie chciałam sobie kupić Gripex od razu zaproponowały mi Grypolek- działanie takie samo,lecz Tańszy prawie dwukrotnie! i działa! od tej pory tylko tam się zaopatruję w leki. Dodam jeszcze,że ceny też mają przystępne.:)
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Opinie na temat leków

Post autor: beti »

ja natomiast polecam mediq w strasznym dworze,tam akurat mam upatrzone panie,ktore znam tylko z tej apteki i doradzaja super,na temat lekow,i ceny oczywiscie,a dla mnie to wazne bo lekow mam sterte(,doslownie) i nieraz nie musialam kupowac zbednych lekow,gdyz podobne dzialanie mial inny lek wypisany na tej samej recepcie,a lekarz to lekarz cos zawsze musi wypisac,zeby nie bylo ze za nic bierze kase,natomiast na szkolnej kilka razy bylam w ostatecznosci i wcale mi nikt dobrze nie doradzil,zwlaszcza ostatnio chcialam cos na przeziebienie,powiedzialam co szczegolnie mi dolega,to chlopaczek doradzil mi owszem cos,ale okazalo sie ze nie to co potrzebowalam i w dodatku po terminie,i zaraz mu zwrocilam uwage,to buraka zlapal i moze z promocji pani cos dam i znowu to samo,bo termin konczyl sie w tym miesiacu,inna dziewczyna zas nie wiedziala czy moge dac dziecku dany lek i jakis probiotyk,bezsens naprawde,tak czy inaczej ja polecam ta ktora sprawdzilam,ale ktos inny zadowolony jest ze swojej i kazdy musi sam sie przekonac,duzo zdrowia nam potrzeba,zeby omijac kazda apteka...........
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: Opinie na temat leków

Post autor: Mała_Miczitanka »

A ja zapytam trochę z innej beczki. Orientuje się ktoś może, w której aptece można otrzymać próbki kremów ? Bo dostałam parę nazw od dermatologa, a chciałabym wypróbować sobie który krem będzie dla mnie najlepszy.
Maja321
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 22:16

Re: Opinie na temat leków

Post autor: Maja321 »

Najlepszy lek na ból zęba? Dentysta a nie żadne trutki hehe :D
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Opinie na temat leków

Post autor: mija »

W aptece to nie wiem ale ostatnio u pani doktor Biesiadowskiej dostałam dużo różnych próbek , w aptece to tylko raz dostałam w rynku :)
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Opinie na temat leków

Post autor: julia1978 »

Mała_Miczitanka pisze:A ja zapytam trochę z innej beczki. Orientuje się ktoś może, w której aptece można otrzymać próbki kremów ? Bo dostałam parę nazw od dermatologa, a chciałabym wypróbować sobie który krem będzie dla mnie najlepszy.
Oj będzie ciężko, jeżeli nie masz w aptece nikogo znajomego. Koleżanka jest alergiczką i dermatolog kazał jej ostatnio zmienić krem. Schodziła wszystkie apteki, aby dostać próbkę i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na krem, który ją uczuli. W każdej aptece powiedzieli, że nie mają... :dobani: A ja myślę, że mają ale dla znajomych klientek. Wiem z doświadczenia, że wszystkie firmy do swoich kosmetyków dołączają przy dostawach próbki...
Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 00:27

Re: Opinie na temat leków

Post autor: antylopa »

Maja321 pisze:Najlepszy lek na ból zęba? Dentysta a nie żadne trutki hehe :D
Ósemka mi wychodziła, stąd ten ból ;), jak chore, to leczę oczywiście.
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Opinie na temat leków

Post autor: Szeherezada »

Mała_Miczitanka pisze:A ja zapytam trochę z innej beczki. Orientuje się ktoś może, w której aptece można otrzymać próbki kremów ? Bo dostałam parę nazw od dermatologa, a chciałabym wypróbować sobie który krem będzie dla mnie najlepszy.
Obawiam się, że nie dostaniesz zbyt wielu próbek. Ja kilka tygodni temu byłam w większości aptek i dostałam 2 próbki. Farmaceuci mówili, że nie za często je dostają.
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Opinie na temat leków

Post autor: COCONUT »

z reguły to jest tak ze lekarze sie teraz wycwanili i wypisuja te leki za ktore dostaja najlepsze prezenty od przedstawicieli.... 3 razy trzeba recepte sprawdzic bo z tego co wypisza to na 5 rzeczy 2 sa potrzebne a reszta to jakies gowna
kelly
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 21:27

Re: Opinie na temat leków

Post autor: kelly »

Często lekarze polecają konkretne leki dla swojego zysku, a coś takiego nie powinno mieć miejsca.
Myślę, że ten ranking jest wiarygodny - krople Euphorbium są wysoko oceniane a z własnego doświadczenia wiem że są na prawdę dobre, stanowią nieodłączny element mojej apteczki.
Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 00:27

Re: Opinie na temat leków

Post autor: antylopa »

A słyszeliście o tym, że na stronie lekroku.pl ma być jakiś nowy fajny konkurs z nagrodami? Nie znam jeszcze szczegółów, dlatego warto zaglądać tam na bieżąco.
ODPOWIEDZ