nauki przedmałżeńskie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: dragoness »

Wojtq pisze:Napiszę tak - musiałem to "odbębnić" żeby mi klecha ślub dał ze swej łaski. Ale do ciężkiej cholery co ma ksiądz do tego kiedy ja sobie mogę żonę pukać? Albo czy na pieska czy na wznak? No wybaczcie...co jak co ale mnie facet w kiecce ustawiał nie będzie w łóżku.
No to przecież możesz ją "pukać", swoją drogą, ciekawe określenie, bez ślubu. Po co się było tak męczyć? Aaa, zapomniałam. Co ludzie powiedzą na pukanie bez autoryzacji. Swoją drogą, nie przypominam sobie, abyśmy na naukach przedmałżeńskich przerabiali Kamasutrę. :rotfl:
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: aisza1990 »

Jedz do ks. Gerarda Stanuli do Błażkowej i załatwisz sobie od ręki nauki i poradnie. Od nas wziął 100 zł i po tygodniu mieliśmy papier w ręce. A ksiądz jest prze miły. Normalnie z tobą pogada i w ogóle oby więcej takich księży. Chyba że ktoś chce chodzić na spotkania to do Dębowca tez podobno fajne spotkania
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: wilhelm »

aisza1990 pisze:Jedz do ks. Gerarda Stanuli do Błażkowej i załatwisz sobie od ręki nauki i poradnie. Od nas wziął 100 zł i po tygodniu mieliśmy papier w ręce. A ksiądz jest prze miły. Normalnie z tobą pogada i w ogóle oby więcej takich księży. Chyba że ktoś chce chodzić na spotkania to do Dębowca tez podobno fajne spotkania
kobito, nawet nie wiesz jak kolo d... robisz teraz ksiedzu - az zal czytac jacy wy ludzie jestescie :rotfl:
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: aisza1990 »

Kolego a co ty myślisz że ludzie nie wiedzą-przecież ten ksiądz jest tylko z tego znany że wszystko załatwi :D A po za tym nie jestem pierwszą osoba która o nim piszę... :krzeslem:
medvedik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 201
Rejestracja: 17 grudnia 2010, 08:13

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: medvedik »

A ja zapłaciłem w Dębowcu 50 zł. Są 4 spotkania przez 4 kolejne tygodnie fajnie ksiądz mówi można posłuchać
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: dragoness »

aisza1990 pisze:Kolego a co ty myślisz że ludzie nie wiedzą-przecież ten ksiądz jest tylko z tego znany że wszystko załatwi :D A po za tym nie jestem pierwszą osoba która o nim piszę... :krzeslem:
Nie wszystko ;) Chciał uczniowi załatwić ocenę pozytywną na koniec roku i się nie udało :rotfl: Swoją drogą, przemiły staruszek.
Rainbow
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2012, 20:01

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: Rainbow »

Ja również uczęszczałam na nauki do Dębowca-4 tyg.(4 spotkania). Szybko i sprawnie. Polecam :)
ewulcia.b536
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 5 lutego 2013, 14:27

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: ewulcia.b536 »

CZy ten ksiadz o którym mowa dalej załatwia te nauki
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: aisza1990 »

Tak załatwia dalej
Awatar użytkownika
lustro
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 14:45

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: lustro »

Może i załatwia dalej, ale słyszałam, że niektórzy księża (nawet Ci z Jasła) pierwsze co, to patrzą na pieczątkę.. jeśli jest podbita przez ks. Gerarda każą jeszcze raz przechodzić nauki, chyba że ślub będzie w Rzeszowie czy Krośnie, to tam raczej wspomnianego księdza jeszcze nie znają. Znam dwa przypadki jak ksiądz widząc pieczątkę ks. Gerarda, kazał nowożeńcom zrobić od nowa nauki :P
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: CYNGIEL »

To musi być ksiądz ze specjalnymi uprawnieniami? ;)
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: aisza1990 »

do lustro..... nauki robione przez ks. Stanule nie są podbijane jego pieczątka ... byłam u niego miesiąc temu i pieczątkę mam że robiłam nauki w Rzeszowie(on nauki załatwia przez innych księży)- podobnie jak moi znajomi- żaden z nich nie miał pieczątek Stanuli. Także śmiało można do niego iść
fiołek20
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 11:16

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: fiołek20 »

aisza1990 pisze:do lustro..... nauki robione przez ks. Stanule nie są podbijane jego pieczątka ... byłam u niego miesiąc temu i pieczątkę mam że robiłam nauki w Rzeszowie(on nauki załatwia przez innych księży)- podobnie jak moi znajomi- żaden z nich nie miał pieczątek Stanuli. Także śmiało można do niego iść
Ludzie, o takich rzeczach, to piszcie w prywatnych wiadomościach, a nie na forum, które czyta tyle ludzi!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: dragoness »

fiołek20 pisze:
aisza1990 pisze:do lustro..... nauki robione przez ks. Stanule nie są podbijane jego pieczątka ... byłam u niego miesiąc temu i pieczątkę mam że robiłam nauki w Rzeszowie(on nauki załatwia przez innych księży)- podobnie jak moi znajomi- żaden z nich nie miał pieczątek Stanuli. Także śmiało można do niego iść
Ludzie, o takich rzeczach, to piszcie w prywatnych wiadomościach, a nie na forum, które czyta tyle ludzi!
A dlaczego, niech wszyscy wiedzą jak to hucpa :krzeslem:
Awatar użytkownika
lustro
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 14:45

Re: nauki przedmałżeńskie

Post autor: lustro »

Nie wiem jak księża z Jasła orientują się, że nowożeńcy są od ks. Gerarda, ale jak wspomniałam wyżej znam przypadki gdzie młodzi musieli od nowa uczęszczać na nauki
ODPOWIEDZ