zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
kryzeb123
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 28 lutego 2011, 15:54

zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: kryzeb123 »

zastanawiam się czy instalować zmywarką do naczyń czy nie, jakie są Wasze opinie na temat tego urządzenia, mając ją jak często z niej korzystacie? czy 1lub 2razy dziennie czy może tylko okazyjnie? Jakie są rezultaty mycia - czy nie potrzeba wcześniej bardziej zabrudzone rzeczy odmaczać itp.?
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: COCONUT »

bardzo przydatna rzecz szczegolnie po wiekszej imprezie rodzinnej;P ale na codzien jak sie uzbiera wieksze mycie to tez sie przydaje;)
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: martunialla »

Bez zmywarki ani rusz :) normalnie skarb w domu. Wrzucasz brudne rzeczy, zamykasz i wychodzą czyste:):)bez godzinnego stania przy zlewie i mordowania się:) Rzeczy w większości można wkładać takie, jakie są, pod warunkiem że nie ma na nich mnóstwa resztek jedzenia, które trzeba spłukać, bądź zeskrobać do kosza. Ale przecież ręcznie też nikt nie myłby rzeczy w wodzie pełnej odpadków. Na pewno dużo oszczędza się na wodzie no i na czasie oczywiście. Jedyny problem to taki, że tabletki do zmywarki do najtańszych nie należą. Na dwuosobową rodzinę zmywarkę włączamy średnio raz dziennie, jak się już uzbiera wystarczająco naczyń. Rzeczy wychodzą w 95% czyste, chyba że są jakieś naprawdę mocno zabrudzone i przypalone garnki, to warto je wcześniej namoczyć. Gorąco polecam. Chociaż pewnie na forum zaraz mnie oskarżą, że jestem producentem zmywarek :)
ala
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 11 października 2011, 10:06

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: ala »

="kryzeb123"]zastanawiam się czy instalować zmywarką do naczyń czy nie, jakie są Wasze opinie na temat tego urządzenia, mając ją jak często z niej korzystacie? czy 1lub 2razy dziennie czy może tylko okazyjnie? Jakie są rezultaty mycia - czy nie potrzeba wcześniej bardziej zabrudzone rzeczy odmaczać itp.?[/quote] jak najbardziej instalować zmywarka to świetna rzecz :)
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: czarna1966 »

Zmywarka po dużej imprezie ok ,ale niech nikt nie mówi ,że używanie zmywarki przy 2-3 osobach jest opłacalne .
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: krolik »

Na 4 osobową rodzinę wystarczy raz dziennie włączyć. Super zakup.
modelka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 października 2012, 21:57

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: modelka12 »

zmywarka super sprawa nawet przy 3 osobowej rodzinie, zbierasz naczynia i włączasz raz na dzien, oszczędność wody bardzo duża polecam szczególnie jesli kupisz zmywarkę z funkcją szybkiego mycia gdzie po 40 min masz naczynia umyte.polecam
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: Jaślanka11 »

czarna1966 pisze:Zmywarka po dużej imprezie ok ,ale niech nikt nie mówi ,że używanie zmywarki przy 2-3 osobach jest opłacalne .
Pojemność zmywarki można dostosować do potrzeb rodziny( możesz kupić mniejszą), a że jest to opłacalne, to mój "domowy księgowy" już dawno obliczył. Dlatego będę Ci mówić, że jest opłacalne( i na wodzie i na energii), bo mam od ponad 10 lat doświadczeń i nawet teraz kiedy jesteśmy tylko we dwoje załączam ją co 2 dni i po problemie. Gdyby tak nie było, to czy tylu pozwalałoby sobie na takie fanaberie? :mur:
kluczowa1
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 05:55

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: kluczowa1 »

jaka to oszczędność? gary trzeba umyć ręcznie ,zaschłe resztki z talerza umyć ręcznie to po co czyste wkładać do maszyny?a co do prądu to mam wątpliwośći że oszczędność,taki sam numer jest z pralką automatyczną 100l wody wypompuje jak nic.
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: czarna1966 »

To ja dziękuję za te niby oszczędności jak gary mam składać 2-3 dni ,żeby było co włożyć do mycia:) i sadze ,ze dla 2-3osob to jest bez sensu:) Jak jest wieksza rodzina to owszem lub codzienne imprezy ,no albo totalne nie liczenie się z kasą za prąd i wodę i włanczanie nawet 2-3 talerzy:)
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: wieśniak »

czarna1966 pisze:To ja dziękuję za te niby oszczędności jak gary mam składać 2-3 dni ,żeby było co włożyć do mycia:) i sadze ,ze dla 2-3osob to jest bez sensu:) Jak jest wieksza rodzina to owszem lub codzienne imprezy ,no albo totalne nie liczenie się z kasą za prąd i wodę i włanczanie nawet 2-3 talerzy:)
Powiem tak, mam i korzystam raz na tydzień ,kiedy naprawdę nikomu nie chce się pomyć garów(przeważnie w niedziele) Co do oszczędności hahaha jakie? Wypisują tu głupoty że oszczędność na energi hahaha w jaki sposób ? Myjąc ręcznie nie używam energi ,więc na czym polega to jej oszczędzanie ? Co do wody,to myślę że pobór taki sam jak przy ręcznym myciu .Dodam jeszcze jak ktoś już tu zauważył ,nie wszytko zmywarka umyje ,np . brytwanke po przypalonym mięsie :P więc tak czy owak ręcznie musi myć.
Jest jeszcze jeden minus, jeśli studnia wyschnie ,zmywarka idzie w odstawkę :hyhy:
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: marynia76 »

Uwielbiam moją zmywarkę i nie wyobrażam sobie życia bez niej :) Tyle w temacie :)
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: wieśniak »

marynia76 pisze:Uwielbiam moją zmywarkę i nie wyobrażam sobie życia bez niej :) Tyle w temacie :)
Ha ha dobre :ok: ale nie każdy facet lubi myć naczynia :hyhy:
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: Laura Diaz »

Tu już nie chodzi tylko o oszczędność wody czy energii, ale o czas, jaki poświęca się na umycie naczyć ręcznie i stanie przy zlewie. Odkąd mam zmywarkę, mam więcej czasu dla siebie i dla rodziny. Mam 4 osobową rodzinę (niedługo 5 osób), i włączam co 2gi dzień przeważnie, mam największą, 60 cm. Wszystko jest super umyte, nie szkodzi że zaschnięte, talerze, szklanki, kubki, gary, butelki dla dziecka i cała reszta. Jedynie drewniane rzeczy i jakieś super drobne, tzw "nierdzewki" myję ręcznie, ale to okazjonalnie :D Nie wiem, jak wcześniej mogłam bez zmywarki funkcjonować. A tabletki są bardzo dobre W5 z Lidla, jakością nie ustępują Finishowi czy Somatowi (a i te można często kupić w promocji) :chytry: Tak więc na pytanie, czy instalowac - ja się podpisuję rękami i nogami, że tak, no chyba że ktoś jest sadomasochistą i kręci go taplanie się w zlewie razem z brudnymi garami :]
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: zmywarka do naczyń- instalować czy nie

Post autor: Laura Diaz »

Hehe, jak dobra, to wszystko umyje :D Ja ostatnio myłam w zmywarce szufladkę z pralki, tam gdzie się wsypuje proszek do prania, poradziła sobie pięknie z tymi wszystkimi zaklejonymi proszkiem zakamarkami :rotfl:
ODPOWIEDZ