co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

The Nun pisze:
dragoness pisze:TUDOROWIE Prawdziwa historia niesławnej dynastii
Dragoness, podejrzewam, że skoro proponujesz ową pozycję do przeczytania, to interesujesz się poniekąd tą dynastią. Ze swojej strony mogę dodać, że ja również i zamierzam sięgnąć po tą książkę. Tobie z kolei proponuję obejrzeć serial "Dynastia Tudorów". Faktem jest, że jest kilka sprzeczności z historią, jednak serial został przeze mnie bardzo dobrze odebrany i osobiście żałuję, że tak szybko obejrzałam wszystkie odcinki. Dzisiaj o 23.05 na TVP1 będzie emitowany 7 odcinek 1 sezonu :)

Wracając do tematu, polecam zapoznać się z dziełami autorstwa P. Gregory "Kochanice Króla" oraz "Dwie Królowe".
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/72467/kochanice-krola
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/115253/dwie-krolowe
Posiadane, przeczytane, obejrzane ;) . Dodatkowo książka obalająca stereotypy na temat poszczególnych żon Henryka "Sześć żon Henryka VII" Antonii Fraser, a na deser obowiązkowo Bidwell "Rubaszny król Hal" i "Najcenniejszy klejnot".
The Nun

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: The Nun »

Dzięki za propozycje, na pewno przeczytam :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

No to ja zaproponuję jeszcze Davida Starkeya "Elżbieta I Walka o tron", "Cnotliwy książę Zanim Henryk VII został królem" tegoż i dla kontrastu "Żony i kochanki Henryka VII" Kelly Hart.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: zielony87 »

dragoness pisze: cykl Honor Harrington
Ja też uważam cykl Honor za dosyć dobry (choć początkowo nie byłem do niego zbyt przekonany,bo czytywałem też lepsze rzeczy),w sumie do tego należy dołożyć cykl Schronienie.Choć u Webera ciężko spamiętać wszystkie postaci,a sam schemat jest powtarzalny - to mimo wszystko w miarę dobre (i należycie długie) książki. Do tego muszę dodać obowiązkowo książki Reynoldsa Alistaira, konkretnie cykl "Przestrzeń Objawienia".Zakręcone jak to Hard SF,ale świetne. A osobom poniżej 18 roku życia to mogę polecić "Trylogię Kosmiczną" Borunia i Trepki czy "Prawdę o planecie Ksi" - oraz wszystkie pozostałe książki Zajdla.Oczywiście klasykę to jest Lema też polecam :)
Co do Fantasy: Książki Trudi Canavan mogą być.Trochę irytujące są obecności wątków romansowych pod koniec każdej serii,zwłaszcza przy nadmiernej ekspozycji również obecności środowisk takich ludzi jacy są u Palikota :P - no ale dobrze się czyta.Co do "Zwiadowców" Flangana - to raczej dla młodszych czytelników.Z tego co podczytywałem w empikach (żeby mnie było stać gdy byłem studentem na każdą książkę... ) - całkiem w porządku,albo i lepiej,zero kontrowersji,nawet czarów praktycznie nie ma - ale i tak jest wciągające. No.Myślę że żadnych spoilerów nie było i nikomu nie zepsuje przyjemności czytania.

Aha: I taka prośba do moderatora: jak napisane cyrylicą i nie panimajesz pa ruski to wrzuć do google tłumacz.Booty reklamowe się tu logują :!:
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rrthc82 »

sie loguja i robia smietnik.
ja tam wracam do klasyki. King Koontz Masterton Cussler a z polskich Dukaj Ziemkiewicz...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

rrthc82 pisze:sie loguja i robia smietnik.
ja tam wracam do klasyki. King Koontz Masterton Cussler a z polskich Dukaj Ziemkiewicz...
Klasyka może być, więc cykl o planecie Pern Anne MacCaffrey, ciekawe połączenie fantasy i sf, plus stworzenie uniwersum od podstaw. Dla miłośników sensacji klasycznie Alistair MacLean - wszystko.
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: CZ_1910 »

Czesław Kempisty -"Przeżyć dzień". Autor opowiada o swojej historii od 41roku w którym został aresztowany wraz z najbliższymi, trafił na pawiak, a następnie do obozu zagłady w Oświęcimiu. POLECAM
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rrthc82 »

No i jescze jest Sapkowski i niesmiertelny Wiedzmin.
Ciekawie pisze tez Lysiak,zwlaszcza jego ksiazki o Napoleonie.Bardzo bardzo ciekawa lektura
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

rrthc82 pisze:No i jescze jest Sapkowski i niesmiertelny Wiedzmin.
Ciekawie pisze tez Lysiak,zwlaszcza jego ksiazki o Napoleonie.Bardzo bardzo ciekawa lektura
Jak również trylogia husycka Sapka i "Ostatnia kohorta", "Statek" i "Kielich" Łysiaka.
marley
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: marley »

Polecam ksiazke ,,Niewolnica,, oparta na faktach autentycznych ,poruszająca
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rrthc82 »

Z Lysiaka to polecam "Milczace Psy" dla mnie po prostu rewelacja
majeczka5_
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 6 listopada 2011, 19:12

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: majeczka5_ »

Łysiak - "Szachista", "Cesarski poker"
Ziemkiewicz - "Polactwo", "Michnikowszczyzna. Zapis choroby", "Myśli nowoczesnego endeka" (tę ostatnią pozycję właśnie pochłaniam, bolesna, acz prawdziwa lektura...)
Z książek czysto rozrywkowych polecam powieści Harlana Cobena - łatwa, przyjemna, a przy tym nie pozbawiona humoru literatura.
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rrthc82 »

majeczka5_ pisze:Łysiak - "Szachista", "Cesarski poker"
Ziemkiewicz - "Polactwo", "Michnikowszczyzna. Zapis choroby", "Myśli nowoczesnego endeka" (tę ostatnią pozycję właśnie pochłaniam, bolesna, acz prawdziwa lektura...)
Z książek czysto rozrywkowych polecam powieści Harlana Cobena - łatwa, przyjemna, a przy tym nie pozbawiona humoru literatura.
Szachista to dla mnie jak biblia czytalem ja juz chyba 30 razy i znow sie przymiezam :)
vipo29
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 6 marca 2013, 08:24

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: vipo29 »

horrory tylko czytam, nic innego mnie nie jara
kotek27
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 marca 2013, 11:10

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: kotek27 »

sensacyjne opowiadania, przygody rozne tytulow nie podam bo nie pamietam
ODPOWIEDZ