Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: zielony87 »

grzybel pisze:Skoro znasz historię i naukę Kościoła, to również wiesz, że katolicy nie czczą obrazków czy medalików jako rzeczy. A jedynie osoby, które one przedstawiają. Pełnią funkcje znaku
A ilu z tych ludzi pamięta,że to "tylko znak" ? No właśnie.Tak się składa,że od dzieciństwa kazano mi się modlić w kierunku tych "znaków" a ja się buntowałem,bo przecież "Bóg jest wszędzie". Pocieszam się tylko myślą,że w sumie muzułmanie którzy się czepiają u nas tego "ukrytego pogaństwa" modlą się w kierunku Mekki i można to im wypomnieć.
grzybel pisze:Znam mnóstwo dzieciaków, które na kompie nauczyły się tylko przechodzić kolejne lewelki i nawet z gogiela nie potrafią skorzystać.
A to już prawda,gry może i faktycznie pozwalają wykształcać jakieś umiejętności itd i jest przesadą twierdzenie starych ludzi nie korzystających z komputera, że to one odpowiadają za całą obecną przemoc (tak im się wydaje - a skąd tyle przemocy na przykład w średniowieczu,gdy nie było nawet kalkulatorów) - ale z 1 mają rację. Gry uzależniają.Potwornie uzależniają,niczym alkohol czy papierosy. I jeśli ktoś zamierza dać na komunię komputer powinien oczywiście pomyśleć najpierw czy to dziecko ma rzeczywiście talent do elektroniki i już na tyle odpowiedzialności by nie grać cały dzień - albo rodziców którzy to dziecko powstrzymają przed tym :P

Tyle,że z 2 strony rodzice jak chcą to kontrolować muszą to znać.Moi do dziś mają obsesję i twierdzą z uporem maniaków, że cały czas gram a nie siedzę na internecie, ćwiczę coś w C itd - tylko grę jakoś przed nimi ukryłem,a co 2 normalny program podejrzewają,że jest grą takich głupot się nasłuchali :hyhy: :P :szok:
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: grzybel »

Nie oceniam tu mądrości rodziców, obojętnie moich, Twoich czy kogoś innego. Nie mogę. Czy przkazują, że to znak, symbol, jaki jest sens Komunii Św. czy potrafią zapanować nad prawidłowym rozwojem dziecieka? Nie wiem, dlatego piszę opinię na taki temat. Zwrócić ich uwagę.
Rodzice, rodzice... każdy chce dla swoich pociech jak najlepiej, tylko, że nie każdy bierze to, co powinien pod uwagę, bo właśnie się nasłuchali tego co nie powinni.Znać nie znaczy mieć. A chrzestni (bo tego dotyczy ten wątek) nie mają większych uprawnień do rozpieszczania niż rodzice, jedynie mniejsze co do wychowania, aczkolwiek istotne.
zielony87 pisze:Potwornie uzależniają,niczym alkohol czy papierosy.
Ty chyba jednak nie masz uzależnienia! Do papierosów nie ma co porównywać. Jest dużo gorzej niż Ci się wydaje, ale my nie o tym, jak gry potrafią uzależnić.
zielony87 pisze:powinien oczywiście pomyśleć najpierw czy to dziecko ma rzeczywiście talent do elektroniki i już na tyle odpowiedzialności by nie grać cały dzień - albo rodziców którzy to dziecko powstrzymają przed tym
:super: :TAK:
HIhi. Pomimo uporu Twoich rodziców i Twojego buntu, Twój intelekt jest na poziomie extra. Co prawda nie zawsze się zgadzam z wartościowaniem pewnych wypowiedzi, ale pocieszać się nie musisz. Bóg jest wszędzie. :P :P
Jeszcze jak wspomnę sobie mój bunt... tyłek pamięta ból pasa :rotfl:
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Versal »

Sabina88 pisze:Boże, gdzie te czasy jak dostawało się na komunię górala i zegarek...


za moich czasów dobry zegarek czy rower kosztowal prawie tyle co laptoop

najnizsza krajowa była wtedy po 800 zł mój rower 850
dzis najnizsza 1080 laptop 1200 zł
tak ze porównywalny prezt porównujac wyplata prezent
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: buła »

mnie na szczęście czeka to dopiero za kilka lat, ale kupię młodemu Biblię, piłkę i hantelki :) przynajmniej jakiś pożytek będzie.
The Nun

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: The Nun »

Versal pisze:
Sabina88 pisze:Boże, gdzie te czasy jak dostawało się na komunię górala i zegarek...


za moich czasów dobry zegarek czy rower kosztowal prawie tyle co laptoop

najnizsza krajowa była wtedy po 800 zł mój rower 850
dzis najnizsza 1080 laptop 1200 zł
tak ze porównywalny prezt porównujac wyplata prezent
A dobry rower ile teraz kosztuje? 200zł?
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: buła »

The Nun pisze:
Versal pisze:
Sabina88 pisze:Boże, gdzie te czasy jak dostawało się na komunię górala i zegarek...


za moich czasów dobry zegarek czy rower kosztowal prawie tyle co laptoop

najnizsza krajowa była wtedy po 800 zł mój rower 850
dzis najnizsza 1080 laptop 1200 zł
tak ze porównywalny prezt porównujac wyplata prezent
A dobry rower ile teraz kosztuje? 200zł?
no 200plnów x 10 ;)
x07
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 12:48

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: x07 »

Laptop jest całkiem spoko :)
marley
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:54

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: marley »

wg mnie to beznadziejny pomysl kupowac dziecku laptop nie konsultujac wczesniej z jego rodzicami ,nie kazdy rodzic chcialby aby jego 9 letnie dziecko posiadalo wlasny komputer
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Kudłaty »

No ale co teraz dziecku dać na komunie?
Dasz rower to cie wyśmieje
Telefon jeszcze gorzej
Jak dla mnie laptop jest super
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: michalr607 »

tak tak laptop jest ok jako prezent na komunie.na 18 tke nie zapomnij mu kupic samochodu (niech się chłopak rozwija) no a jak się będzie żenił to kluczyki do mieszkania i chłopak będzie miał jak znalazł
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: mija »

Daj kase do tego jakiś drobny upominek a dziecko wraz z rodzicami zdecyduje co na prawde potrzebuje i na co przeznaczy pieniążki :)
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Wojtq »

Pytanie w temacie - Co sądzimy.
Ja sądzę że światowym korporacjom udaje się doskonale napędzanie biznesu i wymyślanie to coraz nowszych okazji do zakupu wszelkiej maści sprzętów. Dodatkowo ludzie przez swoją pychę nakręcają się i wpierają ten cały proceder.
Ja na komunię dostałem rower, choć mój chrzestny i chrzestna do biednych nie należą. Ale teraz - no przecież to hańba. Najlepiej to od razu dom chrześnikowi wybudować żeby przypadkiem nie mówili że skąpy byłem dając prezent.
Jak dla mnie to okazja PIerwszej Komunii to czas do duchowego przeżycia tego co rodzice i księża wałkują przez 8 lat dziecku. Ale jak ktoś chce dzieciaki od małego przyzwyczajać że "im się należy" - nic mi do tego.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: yorker »

Ja planuje dać encyklopedie religioznawstwa ;-)
Amelia85
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2013, 12:44

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Amelia85 »

Co do laptopa na komunię ja polecam jednak komputer stacjonarny, ponieważ dzieci w tym wieku lubią grać na komputerze, a szczerze mówiąc na laptopie za bardzo nie pograją w te co lepsze gry.
ŚmIaŁeK
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 20 lipca 2011, 20:06

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: ŚmIaŁeK »

Ale dzieci tych lepszych gier i tak nie będą miały..Bd grać online. Bo wątpie ze bd kupować oryginałki a i tak nie wiedzą ile jest warta gra :P
ODPOWIEDZ