Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: after »

Drogi roczniku 97, uczniowie trzecich klas gimnazjum!
Na forum zaczał się ostatnio robić bałagan związany z tegoroczną rekrutacją do szkół średnich.
Pytacie, która szkola jest dobra, porównujecie szkoły, zakładając niepotrzebnie kilka podobnych tematów.
Swoje pytania, uwagi, spostrzeżenia piszcie w tym temacie, bez zbędnego zaśmiecania forum.
kisia13
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2013, 14:57

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: kisia13 »

Kto sie wybiera albo wie kto idzie na Technik pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle??
RaSSta_97
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 19:58

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: RaSSta_97 »

Mam pytanie co do 2lo. Od ilu punktów przyjmowali w tamtym roku i czy ogólnie polecacie tą szkołę?
darkside
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2013, 17:54

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: darkside »

Witam , mam dylemat nad złożeniem podania jako pierwsza wybraną szkołe .
Myślałem nad budowlanka (Technik Budownictwa) lub "Pod stacje" na Technik Mechanik (obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie) .
Ktora szkołe lepiej wybrać a raczej kierunek ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

darkside pisze:Witam , mam dylemat nad złożeniem podania jako pierwsza wybraną szkołe .
Myślałem nad budowlanka (Technik Budownictwa) lub "Pod stacje" na Technik Mechanik (obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie) .
Ktora szkołe lepiej wybrać a raczej kierunek ?
Pytanie pierwsze i najważniejsze: Co Cię bardziej interesuje? Jeśli nie masz jakiś ściśle określonych preferencji, to obrabiarki sterowane numerycznie to przyszłość przemysłu, więc pracę znaleźć łatwiej.
darkside
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2013, 17:54

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: darkside »

myslałem bardziej nad Budowlanka , jeszcze interesuje mnie gdzie jest lepsza atmosfera w szkole gdzie bardziej wymagają i gdzie fajniejsi uczniowie chodza :)
kisia13
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2013, 14:57

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: kisia13 »

Po budowlance(oczywiscie technikum) łatwiej znaleść pracę w Polsce,jak i za granicą.Ostatnio mówili o tym w TVP1(jakies 2dni temu).Więc jak ja miałbym wybierać między budowlanką a mechanikiem to wybrałbym zdecydowanie budowlankę.Ale niestety interesuje mnie coś innego,więc kieruje się sercem;)Pomyśl dokładnie,co cie najbardziej interesuje,przeszukaj ofery pracy i powodzenia:)
darkside
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2013, 17:54

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: darkside »

no własnie jedni mówia że po budowlance jest praca drudzy że po obrabiarkach oredzej się znajdzie prace ja jednak chyba jestem za Budowlanka :))
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

darkside pisze:myslałem bardziej nad Budowlanka , jeszcze interesuje mnie gdzie jest lepsza atmosfera w szkole gdzie bardziej wymagają i gdzie fajniejsi uczniowie chodza :)
Znaczy, gdzie bardziej wymagają, czy mniej? I co to znaczy fajniejsi?
darkside
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2013, 17:54

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: darkside »

tzn gdzie sie wiecej trzeba uczyć i poprostu gdzie bardziej ogarnieci ludzie chodzą
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: mateusz2566 »

wszędzie się trzeba uczyć żeby mieć jakaś pracę. Nie ma tak łatwo.Bez nauki co będziesz potrafił robić? A ja polecam ZST!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

darkside pisze:tzn gdzie sie wiecej trzeba uczyć i poprostu gdzie bardziej ogarnieci ludzie chodzą
Aaa, to miłe zaskoczenie. W takim razie ZST! ;)
Bran
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 3 marca 2012, 10:47

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Bran »

dragoness pisze:
darkside pisze:tzn gdzie sie wiecej trzeba uczyć i poprostu gdzie bardziej ogarnieci ludzie chodzą
Aaa, to miłe zaskoczenie. W takim razie ZST! ;)
Sugerujesz, że w "budowlance" nie trzeba się uczyć i nie ma "ogarniętych" ludzi? Bo tak wnioskuje po twojej wypowiedzi.

Wracając do tematu to polecam Ci budownictwo, jak wiadomo dobrzy budowlańcy są poszukiwani obecnie na rynku pracy (jak to się mówi, "ciągle coś się buduje"). Także myślę, że przez kilka następnych lat tak będzie i wątpię by to się zmieniło. Jeśli chodzi o nauczanie przedmiotów zawodowych, nasza Jasielska "budowlanka" jest jedną z najlepszych szkół w Polsce (szkół o profilu technik budownictwa/Geodeta) z tego co mi wiadomo. (Dwa lata temu albo w tamtym roku mieli 100% zdawalnośc egzaminów zawodowych, nie wiem jak było w poprzednich latach, ale chyba poniżej 70% nie spadają). Są dobrzy nauczyciele od przedmiotów zawodowych którzy sporo wymagają. Więc raczej trzeba się coś uczyć, bo bez wiedzy ani rusz. Matematyka teraz tam jest rozszerzona to nie wiem jaki jest poziom, zapewne też idzie przez to przebrnąć. Ale jeśli się nie umie matematyki (choć na średnim poziomie) to raczej będziesz miał/a ciężko. Wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: dragoness »

Nic nie sugeruję, po prostu wiem jak jest w ZST. :)
kisia13
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2013, 14:57

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: kisia13 »

a jaki kierunek w ZST?
ODPOWIEDZ