Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

dokładnie mat-inf-ang, ale oni i tak mają fizykę rozszerzoną.
taalaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 19:56

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: taalaa »

A ktoś wybiera się do Ekonoma, do technikum? Jak z punktami? Ile potrzeba? :D
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

taalaa pisze:A ktoś wybiera się do Ekonoma, do technikum? Jak z punktami? Ile potrzeba? :D
Paru moich znajomych zmierza w tamte strony ;p Tylko z tego co wiem to raczej do liceum ;p A co do punktów to nie powiem, bo nie wiem ;p
kisia13
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2013, 14:57

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: kisia13 »

A do ZST pod stacją do technikum ktoś sie wybiera też?
LadyMusic
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2011, 15:19

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: LadyMusic »

jestem załamana :(
według moich obliczeń, z egzaminu mam 107 punktów ( nie liczę angielskiego rozszerzonego). Chyba nie mam szans dostać się do I LO na biol chema? :(
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

LadyMusic pisze:jestem załamana :(
według moich obliczeń, z egzaminu mam 107 punktów ( nie liczę angielskiego rozszerzonego). Chyba nie mam szans dostać się do I LO na biol chema? :(


Punkty liczy się inaczej ;p z tego co się orientuje za sam egzamin można mieć 100 punktów.
Liczy sie bodajże tak, że liczysz procent z ilości uzyskanych punktów z poszczególnych testów i mnożysz razy 0.2
A więc wyjdzie ci z testów o dużo mniej niż 107.
Mi podliczając tak normalnie punkty wyszło 118, a tak prawidłowo to 73.
Z biol-chemem będzie ciężko, no ale dochodzą jeszcze punkty za oceny i wg.
No a w ostateczności można złożyć odwołanie i może sie dostaniesz :D
Trzymam kciuki ;D
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

hahaha pisze:
LadyMusic pisze:jestem załamana :(
według moich obliczeń, z egzaminu mam 107 punktów ( nie liczę angielskiego rozszerzonego). Chyba nie mam szans dostać się do I LO na biol chema? :(


Punkty liczy się inaczej ;p z tego co się orientuje za sam egzamin można mieć 100 punktów.
Liczy sie bodajże tak, że liczysz procent z ilości uzyskanych punktów z poszczególnych testów i mnożysz razy 0.2
A więc wyjdzie ci z testów o dużo mniej niż 107.
Mi podliczając tak normalnie punkty wyszło 118, a tak prawidłowo to 73.
Z biol-chemem będzie ciężko, no ale dochodzą jeszcze punkty za oceny i wg.
No a w ostateczności można złożyć odwołanie i może sie dostaniesz :D
Trzymam kciuki ;D
W tej sytuacji, gdzie jest tylko jeden profil to ciężko będzie się z odwołania dostać. Jeżeli jednak na biol-chemie jest do wyboru język francuski to jest większa szansa. Na moim roczniku zrobili trzy biol-chemy, gdzie na jednym próg był coś lekko ponad 90 pkt. za pierwszym razem. Wszystko zależy od chętnych. W tamtym roku było naprawdę sporo ludzi.
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

A nie orentujecie się jaki był dokładnie próg na mat-geow 1LO w zeszłym roku? Tu ktoś pisał, że 140. Ostatnio słyszałam, że 125. Macie jakieś wiarygodne źródła? ;p
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

Chyba widziałam listę z pierwszego naboru. A z odwołania to może i tyle można było mieć.
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

Emily pisze:Chyba widziałam listę z pierwszego naboru. A z odwołania to może i tyle można było mieć.
Aha, to dzięki :D
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

A tak wgl to jak Wam poszły egzaminy?
RaSSta_97
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 19:58

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: RaSSta_97 »

Przyrodnicze słabo, reszta w miare ok ;)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: zielony87 »

LadyMusic pisze:według moich obliczeń, z egzaminu mam 107 punktów ( nie liczę angielskiego rozszerzonego). Chyba nie mam szans dostać się do I LO na biol chema? :(
No i z tego powodu masz co rozpaczać ;) :P Dziewczyno,na medycynę będzie się i tak ciężko dostać (już nie mówiąc o przetrwaniu jej),a na wszystko pozostałe - wbrew pozorom nie jest tak fajnie też. Biotechnologia w Polsce właściwie leży i kwiczy (pojedyncze przyjęcia do firm bo w Kraju nie ma praktycznie nic takiego,raczej zachód jak już albo uczelnia) Kosmetologia - może jak się uprzesz ale sporo chemii, cała reszta z Chemią też nie jest miła i przyjemna - uwierz,może nie studiowałem chemii,ale miałem z nią wiele jako student wspólnego i powiem tyle,że urody ona pracującym w przemyśle chemicznym nie poprawia,a niemiłych zapachów trochę jest. Zresztą nawet jeśli by ci testy poszły naprawdę źle - jest jeszcze rekrutacja uzupełniająca :)

Do wszystkich młodziaków, dziewczyn i chłopaków: Naprawdę to się aż tak nie będzie liczyło jaka szkoła.Liczyć się będzie jak napiszecie maturę (+ może trochę końcowe oceny) i na jakie studia pójdziecie i do jakiej potem pracy. O ile chcecie pracować w tym kraju,bo z pracą jest kiepsko aktualnie i nie wygląda by za te 8-9 lat miało być dużo lepiej,nie będę was czarował jak nauczyciele, profesorowie na studiach,okoliczni politykierzy czy rodzice - fajnie to to nie jest.Na razie jeszcze macie trochę czasu do dorosłości,nie wszyscy może z was rozumieją ale powiem wam to wprost jako wasz starszy o jakieś 10 lat kolega:

Szkoła to tylko szkoła,macie ją skończyć w miarę dobrze.Ale pieniądze na dorosłe życie zapewni wam wyższe wykształcenie (choć ciężko będzie i z nim w tym kraju) bądź umiejętności (te talenty które rozwiniecie sami lub te umiejętności które byście pozyskali w technikum). Pomyślcie poważnie o życiu już teraz to potem będzie wam lżej. Ale kwalifikacje do szkół potraktujcie na luzie, i po technikum w razie czego można pójść na studia.Szkoła was wszystkiego tak czy owak nie nauczy,to samo nawet uczelnia musicie samodzielnie też pogłówkować.Oczywiście bez olewania znowu szkoły ! Ale trochę dystansu do tego co robią nauczyciele i wasi rodzice wam karzą też się przyda.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: Emily »

Niestety muszę się podpisać pod komentarzem kolegi. Tylko na niektóre, znikome kierunki ważne są oceny, ale toteż z danych przedmiotów. Dzisiaj liczy się tylko matura. Poza tym, nie rozumiem ostatniego naboru na biol-chemy, chętnych tyle, jakby medycyna też otwierała drzwi na nie wiadomo jaką liczbę studentów. Rozumiem, że jest niż demograficzny. Rozumiem, że ktoś może mieć takie zainteresowania, a nie inne. Mam tylko nadzieję, że z kierunków przyrodniczych nie stanie się coś takiego, jak z humanistycznymi. A szkoła szkołą. Jeżeli chcesz się uczyć to możesz iść wszędzie.
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2013/2014

Post autor: hahaha »

LadyMusic pisze:jestem załamana :(
według moich obliczeń, z egzaminu mam 107 punktów ( nie liczę angielskiego rozszerzonego). Chyba nie mam szans dostać się do I LO na biol chema? :(

Pier*ol biol-chema, idź na mat-geo :D
ODPOWIEDZ