Jaki prezent na ślub?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Jaki prezent na ślub?

Post autor: Nana »

Tak jak w tytule
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: _WHISKEY_ »

Żaden.
Daj pieniądze do koperty, ładnie się podpisz, młodzi będą bardziej zadowoleni niż z kolejnej partii pościeli, nakryć, duperszwanców.
Zawsze mnie dziwiła tendencja do kupowania prezentów. Chodzi chyba tylko o to, że taniej. Sknery kupują prezenty, normalni goście dają pieniądze, Młodzi sami zadecydują, czy potrzeba im pościeli, sztućców, dupereli czy może mają nieco szlachetniejsze cele na wydanie "startu na życie"...
Po grzyba się wysilać, skoro można dobrze zrobić sobie i młodym.
KASĘ DAJ ! Ucieszą się.
basia_85
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 lutego 2013, 19:31

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: basia_85 »

Jestem tego samego zdania. Młodym kasa zawsze się przyda i najlepiej wiedzą na co ją przeznaczyć. Może potrzebują dopłacić do wesela, a może chcą gdzieś wyjechać. Sztućcami za to nie zapłacą... Poza tym, z doświadczenia wiem, że rodzina, znajomi, nie dogadują się między sobą co kupują i tak później mamy po 2 komplety sztućcy na 12 osób...pościele we wzorki, które nam się nie podobają, statuetki "Młoda Para" i masę innych rzeczy...
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: tess »

tylko pieniążki :) kupią sobie co będzie im potrzebne... nie ma co ludzi uszczęśliwiać na siłę ;)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: nitro »

Powinno to być na zasadzie urodzin, robię impreze za swoją kase. :P Drobny prezent i tyle. Nie wiem dlaczego trzeba oddawać komuś za JEGO impreze?
Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 18:00

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: Gabusia »

teraz wlasnie duzo ludzi patrzy pod tym wzgledem, ze dadza mniej wiecej tyle kasy ile wyniesie za jedna osobe na weselu. No ale w sumie glupio by bylo isc na wesele z jakims drobiazgiem, w koncu to nie jest 8nastka na kilkanascie osob, tylko wieksza impreza czesto na ponad setke ludzi, wiec automatycznie koszty za wszystko sie podnosza. Najlepszym prezentem na pewno bedzie kasa, bo mlodzi sami uznaja co moga z nia zrobic. A co im np z odkurzacza, skoro w domu juz maja?:) zawsze ewentualnie mozna sie z nimi porozumiec i zapytac czego by potrzebowali, no i wtedy okreslony prezent kupic, ale jesli nic takiego nie wchodzi w gre, to pieniadze sa najlepszym rozwiazaniem :)
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: aleczka »

moim zdaniem też tylko pieniądze na mój ślub dostałam 2 komplety serweisu obiadowego i leżą do dzisiaj na strychu więc za pieniądze kupią sobie co będą chcieć a po co im bezuzyteczny prezent by tylko miejsce na strychu zajmnował :/
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: nitro »

Komunia to quady i skutery. Wesele-pieniądze... Niech się nakarmią "miłością", nie prezentami :P Nie stać kogoś na wesele, niech zrobi małe albo wcale! Zapraszam Cię na wesele*

*-musisz oddać za siebie (daj więcej ,żebym coś zarobił) haha
Han_na
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 1 sierpnia 2012, 21:12

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: Han_na »

Jak się da pieniądze, to przynajmniej młodzi wydadzą je na to czego faktycznie potrzebują.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: Architekt »

Niezły pomysł:
zaprosić 75 par, niech każda da 1000zł a rodzice młodych kolejne 75tyś zł na kredyt i już młodzi mają mieszkanie.
Oczywiście to rozwiązanie dla majętnych bo wesele na 150 osób kosztuje nie mało.
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: paulo06 »

zazwyczaj mlodzi jak dostaja kase w kopertach oplacaja pozniej za to wesele ;)
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: mija »

Na wesele to już tylko kase młodzi z pewnością będą wiedzieć co z nimi zrobić :)
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: aleczka »

Architekt pisze:Niezły pomysł:
zaprosić 75 par, niech każda da 1000zł a rodzice młodych kolejne 75tyś zł na kredyt i już młodzi mają mieszkanie.
Oczywiście to rozwiązanie dla majętnych bo wesele na 150 osób kosztuje nie mało.
nie wiem kto z gości daje do koperty 1000 zł chyba chrzestni i rodzice reszta to jak da 500 zł będzie dobrze zresztą w kraju co na wypłate dostaje się tysiaka dać tyle na wesele a reszta miesiąca co??- ręce do bozi ???, i nigdy nie liczy się wesela w ten sposób żeby się zwróciło, bo raczej się to nie zdarza.
Mati T
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2013, 19:01

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: Mati T »

ja uważam, że jedym z najbardziej uniwersalnych prezentów, jeśli już nie decydujemy się na kopertę, jest np. zegarek na rękę. Wiadomo, że nie są to tanie rzeczy dlatego też nie oczekuję, że ktoś podaruje nam rolexa - ale jest sporo różnych firm firm, które produkują luksusowe zegarki po przystępnych cenach. Ja akurat jestem 3 miesiące przed ślubem i szczerze mówiać marzy mi się jakiś zegarek typu IWC. Może znajomi się zrzucą?:)
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Jaki prezent na ślub?

Post autor: mija »

Jeśli już ktoś decyduje się na prezent to ma to być coś wspólnego dla dwojga a nie zegarek dla jednej osoby , kpl naczyń czy garnków jak najbardziej bo nie każdy sobie pozwoli na taki zakup ale polecała bym jednak koperte bo póżniej się okaże , że jednak wydaliśmy kase , a prezent był nie trafiony jak już ktoś wcześniej pisał :)
ODPOWIEDZ