weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: Szeherezada »

Mam pytanie do osób, które już sterylizowały swoje suczki - czy były jakieś komplikacje? Moja suczka ma mieć zabieg za kilka dni i strasznie panikuję, że coś może pójść nie tak.
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: houseMd »

lena pisze: Od razu za telefon do Pana Urzędowskiego . PRZECIEŻ PROWADZI POGOTOWIE CZYNNE 24 h na dobę.I co i nic. Była godz ok . 8-mej. Jeden telefon, drugi telefon, dziesiąty i nic (jak ja żałuję że nie pojechałam do kogo innego) wreszcie o godz. 11.30 (w tym czasie kicia sobie spała) Pan Urzędowski odebrał.
z tym pogotowiem 24godzinnym to sie zgodze. to jakis pic na wode jest. tak samo jak TY probowalam sie dodzwonic do p. Urzędowskiego od godziny 8 rano. odebral jak u Ciebie o 11.30!!! ale oczywiscie prowadzi pogodowie 24h/dobe. taaa
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: Parasol »

Szeherezada pisze:Mam pytanie do osób, które już sterylizowały swoje suczki - czy były jakieś komplikacje? Moja suczka ma mieć zabieg za kilka dni i strasznie panikuję, że coś może pójść nie tak.
Moja suczka przez 2 dni cierpiała jak załatwiała swoje potrzeby. Lekarz stwierdził, że jest przewrażliwiona (co jest prawdą, bo była przez kogoś porzucona) i nie zalecił żadnych środków przeciwbólowych poza tymi, jakie otrzymała podczas operacji. Po 2 dniach jej przeszło - żadnych więcej kłopotów. Teraz (2 lata po) jest szczęśliwa, bawi się do woli z pieskami, nie przytyła (owszem, nie przekarmiamy jej), nie straciła wigoru.
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: Szeherezada »

Parasol: A miała robione jakieś badania przed operacją? Chodzi mi o sprawdzenie serca, krew? Bo moja żadnych badań nie ma zleconych i troszkę mnie to niepokoi, bo w końcu pasuje sprawdzić serce.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: Parasol »

Przed sterylizacją był tylko wywiad i ważenie w celu dobrania dawki usypiacza. Moja 3 miesiące wcześniej rodziła, wiek szacunkowy około 1-2 lata. Lekarz upewniał się tylko, czy pies nam ufa (jak wspomniałem wcześniej - jest to znajdka).
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: Szeherezada »

Parasol pisze:Przed sterylizacją był tylko wywiad i ważenie w celu dobrania dawki usypiacza. Moja 3 miesiące wcześniej rodziła, wiek szacunkowy około 1-2 lata. Lekarz upewniał się tylko, czy pies nam ufa (jak wspomniałem wcześniej - jest to znajdka).
Właśnie jak byłam z moją u weterynarza, to tez był tylko wywiad. Na różnych stronach czytałam, że powinno robić się EKG, żeby sprawdzić, czy pies przetrzyma narkozę. No nic, dopytam jeszcze lekarza co i jak, żeby się uspokoić:)
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: paulo06 »

a jaka jest cena za odrobaczenie psa ?
guana
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2010, 11:46

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: guana »

Ja kastrowałam kotka u Pana Potempy na Czackiego. Jestem bardzo zadowolona. wszystko przebiegało dokładnie tak jak powiedział. Moją kotkę też mam tam zamiar wysterylizować ale to dopiero za 3 miesiące. Z psem tez tam chodziłam i nigdy nie było problemów a nawet uzyskałam wiele cennych porad odnośnie odżywiania zwierzaków :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: makatka »

Ja leczyłam kota u Renaty Potempy i odradzam innym. Może wykastrować kota potrafi ale wyleczyć chyba nie każdego, dlatego zwykłe zapalenie pęcherza skończyło się dla niego tragicznie.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2013, 11:30 przez makatka, łącznie zmieniany 1 raz.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: makatka »

do witka: nikt nie podważa kompetencji pani doktor, ani tego że ma serce do zwierzaków, ale to nie znaczy ze jest nieomylna.
werdita
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 14 marca 2019, 12:14

Re: weterynarz, gdzie wysterylizować suczkę?

Post autor: werdita »

Myślę, że zawod lekarza weterynarii pozostaje nadal niedoceniany. Studia weterynaryjne sa uwazane za najtrudniejszy kierunek, a i tak po nic trzeba ciagle sie doksztalcac, chodzic na kursy i w pierwszej kolejnosci nabyc doswiadczenia, by móc samodzielnie wykonywac zawód. Poza tym zakres obowiazkow w tej pracy jest bardzo szeroki, poczawszy od leczenia zwierzat roznych gatunkow, na kontrolowaniu zywnosci odzwierzecej skonczywszy.
ODPOWIEDZ