co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: Akasha »

Jakie horrory najbardziej polecacie do przeczytania?
Kinga, Mastertona, Koontza znam i czytam, ale może ktoś rzuci jakiś nowym nazwiskiem i tytułem godnym zainteresowania? :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

Clive Barker
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: jajaślanin »

William Hallahan "Mnich" , klasyka gatunku czyli Lovecraft oraz gotyckie w klimacie MG Lewis "Mnich" czy Jozo Niznanski "Pani na Czachticach" oraz Reymont( tak tak ! ) "Wampir" i niektóre opowieści Stefana Grabińskiego czytane przy muzyce XIII Stoleti , Bauhaus czy Type O Negative !!!
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: tess »

zdecydowanie saga "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina - rewelacyjna seria powieści fantasy!!!
A jeśli chodzi o powieści kryminalne polecam trylogię Millenium Stiega Larssona. Czyta się z zapartym tchem :)
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rkoh »

dragoness pisze:Clive Barker
Czytałem jedną książkę tego autora i była strasznie drętwa, o ile dobrze pamiętam była to "Historia pana B.". Ładna oprawa, ale kiepawa treść. Jakie książki tego autora polecasz, to dam mu drugą szansę ;)
zdecydowanie saga "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina - rewelacyjna seria powieści fantasy!!!
serial mi się strasznie podobał i postanowiłem zacząć czytać, bo mam dość czekania na nowe odcinki, ale wypożyczenie tego w biblio graniczy z cudem, nawet nie wiem ile części mają, ale nigdy nie ma;) trzeba zainwestować ;)

Ja polecam serię Davida Huntera, autor - Simon Beckett, pierwsza część "Chemia śmierci"
Inny autor to Chuck Palahniuk "Fight Club" , "Rozbitek" i inne, łatwo się czyta, a autor ma fajny styl ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

Czytałem jedną książkę tego autora i była strasznie drętwa, o ile dobrze pamiętam była to "Historia pana B.". Ładna oprawa, ale kiepawa treść. Jakie książki tego autora polecasz, to dam mu drugą szansę
No to spróbuj "Księgi krwi", "Wielkie sekretne widowisko" (polecam miłośnikom Lovecrafta) i "Wąwóz kamiennego serca". Taaa, wszyscy "odkryli" Martina, jak ruszył serial :hyhy:, a książki w bibliotece stały od lat. Becketta czytałam, baaardzo dobre. Polecam Katchy Reichs, na podstawie jej książek nakręcono serial "Kości". Jak lubisz military sf, to spróbuj Resnicka, serię "Starship", no i oczywiście Webera. Niestety autora, na którym się wzorował, C.S.Forrestera, wydano w Polsce bardzo niewiele, ale za to na kanale Filmbox w środy leci o 19 "Horatio Hornblower", więc sobie oglądam.
jajaślanin pisze:William Hallahan "Mnich" , klasyka gatunku czyli Lovecraft oraz gotyckie w klimacie MG Lewis "Mnich" czy Jozo Niznanski "Pani na Czachticach" oraz Reymont( tak tak ! ) "Wampir" i niektóre opowieści Stefana Grabińskiego czytane przy muzyce XIII Stoleti , Bauhaus czy Type O Negative !!!
Jak "Pani na Czachticach" to i "Wlad Palownik". Dla mnie rewelacja!
shift1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 07:25

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: shift1 »

Becketta cała seria jest niezła nie tylko Chemia śmierci jeśli komuś się podobała to polecam pozostałe 3 książki...nie zrazcie się drugą nie pamiętam teraz tytułu bo jest chyba najsłabsza ale ogólnie jako całość warte polecenia :)
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rkoh »

napisałem "polecam serię Davida Huntera" i podałem tytuł pierwszej części ;), nie wiem, gdzie wyczytałeś, że tylko Chemia śmierci jest niezła ;) druga to chyba była "Zapisane w kościach"
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: tess »

rkoh pisze:
dragoness pisze:Clive Barker
Czytałem jedną książkę tego autora i była strasznie drętwa, o ile dobrze pamiętam była to "Historia pana B.". Ładna oprawa, ale kiepawa treść. Jakie książki tego autora polecasz, to dam mu drugą szansę ;)
zdecydowanie saga "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina - rewelacyjna seria powieści fantasy!!!
serial mi się strasznie podobał i postanowiłem zacząć czytać, bo mam dość czekania na nowe odcinki, ale wypożyczenie tego w biblio graniczy z cudem, nawet nie wiem ile części mają, ale nigdy nie ma;) trzeba zainwestować ;)
jak przeczytasz książkę, przestanie Ci się podobać serial. Książka jest o niebo lepsza!!!
Ja polecam serię Davida Huntera, autor - Simon Beckett, pierwsza część "Chemia śmierci"
Inny autor to Chuck Palahniuk "Fight Club" , "Rozbitek" i inne, łatwo się czyta, a autor ma fajny styl ;)
kolejne trzy części Davida Huntera też są fajne, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych i Wołanie grobu. Polecam :)
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rkoh »

jak przeczytasz książkę, przestanie Ci się podobać serial. Książka jest o niebo lepsza!!!
no przecież przeważnie tak jest ;)
Zyjintensywnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 czerwca 2013, 11:48

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: Zyjintensywnie »

http://www.zyjintensywnie.pl/poczytaj-mi-w-lato/ w tej notce polecamy książki, które są idealne na lato i bardzo lekko się je czyta :) Sprawdźcie koniecznie! :ok:
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: martynika »

Polecam "Osiemdziesiąt dni żółtych/niebieskich" fajna lektura z wątkami erotycznymi
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

milla99 pisze:ja przed sięgnięciem po książkę zawsze czytam recenzję, żeby nie marnować czasu na słabe książki, wiadomo jak to jest dzisiaj z tymi reklamami, wydawcy oblepiają się na prawo i lewo, że książka jest genialna, kupujesz i okazuje się, że lipa :/ fajne recenzje mają np. tutaj http://xiegarnia.pl/najnowsze-recenzje/
Gorzej jak recenzję pisze ktoś, kto książki nie czytał. Ponadto, czy wszyscy mają taki sam gust? Jeśli już, wolę opierać się na recenzjach z portali społecznościowych, lubimyczytać, czy parkliteracki Mam tam gwarancję, że książka przynajmniej została przeczytana. A u mnie na tapecie teraz "Doktor Sen" Kinga.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

Ja w ogóle nie czytam recenzji. Jeśli książka jest dobra to zaciekawi już od pierwszych stron a przeczytanie tych kilku stron to kwestia kilku przecież minut więc nawet w sklepie łatwo ocenić czy coś jest warte te 50 zł czy nie :]

Ja ostatnio zaopatruje się w serię "Biblioteka II WŚ", jest w niej kilka ciekawych pozycji np. "Wspomnienia Żołnierza" Guderiana; "Tajemnice Kampanii Wrześniowej" Guza czy też "Drogi Cichociemnych" (uzupełnione wydanie, czwarte chyba). Są też takie wątpliwe pozycje jak "Leningrad" ale mówi się trudno, czasem chęć zysku wydawnictwa robi takie psikusy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

antykieckowy pisze:Ja w ogóle nie czytam recenzji. Jeśli książka jest dobra to zaciekawi już od pierwszych stron a przeczytanie tych kilku stron to kwestia kilku przecież minut więc nawet w sklepie łatwo ocenić czy coś jest warte te 50 zł czy nie :]

Ja ostatnio zaopatruje się w serię "Biblioteka II WŚ", jest w niej kilka ciekawych pozycji np. "Wspomnienia Żołnierza" Guderiana; "Tajemnice Kampanii Wrześniowej" Guza czy też "Drogi Cichociemnych" (uzupełnione wydanie, czwarte chyba). Są też takie wątpliwe pozycje jak "Leningrad" ale mówi się trudno, czasem chęć zysku wydawnictwa robi takie psikusy.
Otóż to, wystarczy przejrzeć w sklepie. Co do "Biblioteki...", nie wiem, czy bedę kupować wszystko, czy tylko wybrane pozycje. Moje półki nie są jednak gumowe :hyhy: Guderian się wybiela maksymalnie, nota bene, ale cóż...
ODPOWIEDZ