co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

Na początku listopada ma wyjść nowy "Wiedźmin" :hurra:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

morian pisze:antykieckowy - nie zgodzę się... mnie juz parę razy zwiodło właśnie streszczenie na okładce, zgrabnie napisany wstęp... a później [...], kicha i ogólna beznadzieja, napisana przez grafomana. Wydawnictwa się zachowują teraz jakby sprzedawały buraki, nie ważne, że w połowie zgnite, ważne, że ich czerwieńsze ;/ puszcza się do druku rzeczy, których się nie powinno, a papieru jakoś ludziom nie żal.
Akurat xsiegarnia jest fajna pod tym względem, bo recenzentów mają solidnych i pretendują do bycia porzadnym portalem, nie maja sprzedazy, wiec sa w miare obiektywni
Nie pisałem o czytaniu streszczenia na tyle książki tylko początku książki (pierwszego rozdziału). Ja z kolei nie ufam recenzentom bo wiele razy już ich opinie nie pokrywały się z rzeczywistością (kwestia gustu). Być może mam ułatwione zadanie bo 99% książek jakie czytam od dobrych kilku lat to "literatura faktu" a w jej przypadku przeczytanie nawet "nudnej" czy "złej" książki "coś" wnosi.
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: jajaślanin »

Koniec października "obrodził w nowości ( czyt. dał mi po kieszeni ) " : Marek Krajewski , Mariusz Zielke , Arturo Perez Reverte , dwie nowe książki Mariana Zacharskiego , Jaxa-Maderski - dla tych co przeczytali "Legion" lektura obowiązkowa ! Póki co koniec szaleństw ... choć są jeszcze biografie Wałęsy autorstwa Piotra Semki i Sławomira Cenckiewicza , a i jeszcze "Smoleńsk" Teresy Torańskiej ... Więcej grzechów nie pamiętam !
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: martynika »

jak podoba się Wam Inferno?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

martynika pisze:jak podoba się Wam Inferno?
Każda kolejna książka Browna jest grubsza i nudniejsza. Po probach przebicia się przez "Zaginiony symbol", nie wiem, czy w ogóle zrobię podejście do "Inferno".
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: martynika »

Mnie "Kod.." podobał się najbardziej, ale z ciekawości sięgam po jego kolejne książki
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

martynika pisze:Mnie "Kod.." podobał się najbardziej, ale z ciekawości sięgam po jego kolejne książki
No to niech już będzie "Cyfrowa Twierdza".
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: avicularia »

A ja tak lubię morderstwa :D intrygi :D psychopatów :D Chętnie poczytam co polecicie :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

avicularia pisze:A ja tak lubię morderstwa :D intrygi :D psychopatów :D Chętnie poczytam co polecicie :hyhy:
No to wszystko Karin Slaughter polecam. Najlepiej zacząć od "Zaślepienia".
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: jajaślanin »

avicularia pisze:A ja tak lubię morderstwa :D intrygi :D psychopatów :D Chętnie poczytam co polecicie :hyhy:
A z mojej strony polecam Marka Krajewskiego i cykl o Komisarzu Maciejewskim Marcina Wrońskiego ...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

Nie wiem czy ktoś już wspominał o książce "Obłęd '44", która mimo, że autorem jest człowiek kojarzony z "prawicą" to dosyć dosadnie i bez ogródek rozprawia się z paranoją i obłudnym unoszeniem się honorem polskich włodarzy na uchodźstwie, którzy kompletnie oderwani od rzeczywistości przy każdej swojej decyzji skazywali polski naród na anihilację. Myślę, że dla pasjonatów historii ta książka to lektura obowiązkowa bo takich pozycji wciąż brak w naszych bibliotekach :]
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: juve_fan »

antykieckowy pisze: Myślę, że dla pasjonatów historii ta książka to lektura obowiązkowa bo takich pozycji wciąż brak w naszych bibliotekach :]
Ale o co chodzi? Wiesz o czym dyskutujesz, czy tak po prostu sobie piszesz jak na facebookowym profilu "zlikwidować SM"? Jakich książek brakuje w bibliotekach (chyba, że mowa o jasielskiej)?

Pytanie zasadnicze: Jakie nowe tezy postawił w tej książce, bo według mnie każda z nich była wałkowana już setki razy.
Podaj kilka, bo jestem ciekaw.

Pytanie pomocnicze: Czytałeś w ogóle tą lekturkę?
ilum
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 4 marca 2013, 18:24

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: ilum »

Lepiej film obejrzec ;)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: rjarek »

"Biec lub umrzeć" Kilian Jornet - dla fanów tego sportu i pokrewnych.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

juve_fan pisze:
antykieckowy pisze: Myślę, że dla pasjonatów historii ta książka to lektura obowiązkowa bo takich pozycji wciąż brak w naszych bibliotekach :]
Ale o co chodzi? Wiesz o czym dyskutujesz, czy tak po prostu sobie piszesz jak na facebookowym profilu "zlikwidować SM"? Jakich książek brakuje w bibliotekach (chyba, że mowa o jasielskiej)?

Pytanie zasadnicze: Jakie nowe tezy postawił w tej książce, bo według mnie każda z nich była wałkowana już setki razy.
Podaj kilka, bo jestem ciekaw.

Pytanie pomocnicze: Czytałeś w ogóle tą lekturkę?
Aduś, czytaj i cytuj moje pełne posty jeśli chcesz ze mną dyskutować. Fragment, który ci umknął:
Nie wiem czy ktoś już wspominał o książce "Obłęd '44", która mimo, że autorem jest człowiek kojarzony z "prawicą" to dosyć dosadnie i bez ogródek rozprawia się z paranoją i obłudnym unoszeniem się honorem polskich włodarzy na uchodźstwie, którzy kompletnie oderwani od rzeczywistości przy każdej swojej decyzji skazywali polski naród na anihilację.
ODPOWIEDZ