Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: JackyX »

Zaponiałem dodać, naczczo bez BCAA biegać nie wolno a mięśnie są chronione :)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: andrzej_ar »

ja z innej beczki

z racji tego, że ostatnio mocno mnie przewiało po bieganiu na świeżym powietrzu co skończyło się przeziębieniem mocnym przeniosłem się z bieganiem na bieżnię.
Dotychczas pokonywałem dystans codziennie ok 4km
Na bieżni ciężko mi w podobnym czasie tyle przebiec - jak sądzicie czym to może być podyktowane? Faktycznie na bieżni "ciężej" się biega? Czy to możę jakieś subiektywne odczucia - że gapię się w lustro, że cyferki na wyświetlaczu odmierzają czas który wolno płynie czy to bzdury może i moje "ciężkie" bieganie i spore zmęczenie tym idące wynika może z niezupełnie wyleczonego przeziębienia? (jakiś lekki katarek jeszcze mam..)

Jakieś opinie sugestie co do biegania na świeżym powietrzu vs bieżni w zamkniętym pomieszczeniu?
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: oth »

Wg mnie chodzi o to że w zamknietych pomieszczeniach jest mniej tlenu, też to zauważyłem u siebie, gdy ćwicze na tarasie a w domu, jest różnica.
Noi też przy bieganiu dochodzi znużenie jeśli jesteś na bieżni, ale ja bym bardziej powiedział że chodzi o tlen.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: andrzej_ar »

O tym nie pomyślałem ale po zastanowieniu myślę że masz rację.

Miejsce w którym ćwiczę ma ok. 3-3,2m wysokości, wentylację mechaniczną wywiewną ale na pewno nie przewidzianą na tego rodzaju wysiłek, szczególnie jeśli na sali jest więcej osób no i jak to w naszym kochanym kraju jest - niewielu rozumie, że do działania wentylacji niezbędne jest dostarczanie ciągłe świeżego powietrza...
Myślę, że nawet zwiększenie wymiany powietrza niewiele pomoże - dalej jest to "stojące" powietrze o temperaturze stosunkowo wysokiej.. No cóż, na pocieszenie - jak organizm się przyzwyczai to na wiosnę same "rekordy" będzie się biło jak dostanie na świeżym powietrzu kopa z dodatkowej dawki tlenu :)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek »

matrix pisze:ha ha ja Ci mam coś udowadniać !? biegałem maratony, mój najlepszy wynik to 320 km. non stop w 4 oso. sztafecie, 28 lat temu !
wyobraź sobie że, korzystasz z intensywnych kąpieli słonecznych bez filtrów uv, "opalenizna" natychmiastowa......i ho ho jakie skutki, dlatego ja tam korzystam z filtrów i pewnie dlatego wolniej się opalam. Tak samo jest z biegami
No widzisz skoro biegałeś maratony to można powiedzieć że uprawiałeś sport wyczynowo, a każdy sport wyczynowy prowadzi do jakiś kontuzji(każdy sport jest dobry byle nie wyczynowy-nie mówię o pieniądzach).
My mówimy o spalaniu tłuszczu jak ktoś ma go w nadmiarze, podsumowując bo nie ma się co kłócić, każdy zrobi jak uważa a i każdy ma choć trochę racji :).
Najważniejsze to biegać i mieć z tego frajdę.
marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 11:38

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: marynia76 »

Informacja dla biegających- w sobotę najbliższą w Lipinkach będzie bieg uliczny. Można zapisać się przez internet lub też w dniu biegu. Lepiej wcześniej na stronie http://www.ulkslipinki.pl/ Mężczyźni- 10km, kobiety 5km. Wcześniej też będą biegi dla dzieci. Dla wszystkich ,którzy ukończą bieg będzie pamiątkowy medal i miska bigosu :) Zachęcam :)
fil13
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 22:56
Lokalizacja: jasło

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: fil13 »

mam takie pytanie może ktoś z was ma jakieś trasy w Jaśle tak trochę pod "Kros - bieg w terenie urozmaiconym"
Zdegustowany
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwietnia 2013, 03:40

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Zdegustowany »

Marchew12 pisze:Nie powiem Ci jakie są najlepsze, ale mogę polecić Ci te, co ja mam. Od miesiąca biegam w takich bucikach: http://air-max.pl/index.php?route=produ ... uct_id=149 I według mnie biega się bardzo dobrze. Wcześniej biegałam w innych, które miały cieńszą podeszwę, to czułam czasem dyskomfort związany z podłożem, teraz nic takiego nie ma miejsca.
Coż za wspaniały "wykop". Myślę, że od 1 grudnia sam coś znalazł. I mam pytanie. Fil13 pytał o trasy wiec czemu polecasz mu buty? Myślę ze nie biega boso.
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: Lelum »

A nie widzisz, że to tylko ordynarny spam? Zgłoszony do moderacji, ale oni mają to w zadkach
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rkoh »

ja zgłaszam takie spamy kilka razy w tygodniu i nigdy nic nie zostało z tym zrobione... nie wiem, kto wybierał moderatorów, ale kompletnie nie wywiązują się ze swoich obowiązków, o ile w ogóle coś robią
ilum
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 4 marca 2013, 18:24

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: ilum »

Na zewnatrz jednak przyjemniej biegac.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: obiektywnyObserwator »

Pięć postów na twoim koncie i wszystkie to reklamy.
Już byście się choć trochę postarali i nie pisali w jednym poście "kupiłem" a w innym "biegałam".
Mało to wiarygodne a mnie to wręcz śmieszy :rotfl:
Ostatnią rzeczą gdy idę biegać jest dobór kolorystyczny ubrań. Co ma do tematu to, że buty
które tak polecacie pasują Wam kolorystycznie do dresu. Ani się od tego szybciej nie biega, ani kalorii
więcej nie spala i wydolności też tym nie poprawisz. Złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
Jak się ma słomiany zapał to ani dres od Aramniego ani buty za 500zł. nie wystarczą do tego żeby
zacząć biegać i pozostać w tym postanowieniu.
Ja mam stary podarty dres, jedynie do butów przykładam większą wagę i biegam już drugi rok.
I moje buty to niestety nie air-max'y a po tak głupiej reklamie będą to ostanie buty za jakimi będę się
oglądał.
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: matrix »

Śmieszna ta reklama, ponieważ te buty absolutnie nie nadają się do biegania no .....może na podbiegnięcie do autobusu.
markusx
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 29 października 2013, 15:58

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: markusx »

Uwielbiam bieganie, biegam od 20 lat, w pracy w domu, za granicą i w kraju. Pomaga mi trzymać się psychicznie i fizycznie, do tego dobra muza i mogę gnić przed siebie w siną dal ...

Mark
Preferuje zdrowe odżywianie, ćwiczenia na masę i dietę makrobiotyczną
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: juve_fan »

Odświeżając nieco temat. Czy ktoś może polecić jakąś ciekawą aplikację na Androida, bo Endemondo już parę razy poleciało sobie ze mną w kulki.
ODPOWIEDZ