Bajkowe Przedszkole.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
motyl1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 4 listopada 2013, 19:00

Bajkowe Przedszkole.

Post autor: motyl1 »

Witam. Proszę Rodziców, których Dzieciaczki uczęszczały bądź uczęszczają do Bajkowego Przedszkola o opinię na temat tej placówki, opieki nad Maluchami, atmosfery itp., ogólnie o wszystkim, pozdrawiam i z góry dziękuję.
penny
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, 09:14

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: penny »

Bajkowe to najlepsze przedszkole w naszym mieście. Niewielkie grupy dzieciaki dopilnowane, duże zaangażowanie pań, świetna integracja bo dzieci często bawią się razem a nie pozamykane w swoich grupach, dużo zajęć dodatkowych, wyjść, imprez, świetny kontakt z paniami - jak dla mnie to dziękuję losowi, że mi dziecka nie przyjęli do państwowego. Obecnie jest w pierwszej klasie, radzi sobie doskonale i bardzo dobrze wspomina przedszkole
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Będąc pacholęciem w podstawówce pisałem wypracowanie pt. "Kto jest najlepszym przyjacielem dzieci i dlaczego towarzysz Stalin?". Tak mi się to jakoś przypomniało, gdym przeczytał rozpisaną na głosy reklamę placówki...
glaca
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 października 2011, 21:46

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: glaca »

Sun tzu nie pierdziel. Mam tam dwójkę dzieci i była to bardzo dobra decyzja. Tanio nie jest, ale szczerze to płacił bym wiecej gdyby było trzeba. Penny akurat nie przesadza, mam podobne odczucia. Wystarczy popytać rodziców którzy tam wysłali dzieciaki.
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: asia77 »

Ja też zgadzam się z penny. Moje dziecko chodzi do bajkowego i jest super. A jak chodzi o reklamę to bajkowe jako jedyne w Jaśle jej nie potrzebuje bo każdy słyszał o tym przedszkolu i każdy wie, że to najlepsza placówka w Jaśle. Jakby coś konkretnie cię interesowało to pytaj. W skrócie to tak. Świetne dyrektorki tzn. babki waleczne co to wiedzą gdzie zapukać, jak coś załatwić i jak drzwiami wyrzucą to przez okno wejdą. Po drugie dobrze dobiorą kadrę albo odpowiednio "przeszkolą" tzn nie ma w pracy nic "nierobienia" tylko panie zajmują się dziećmi. Małe grupy, świetnie zintegrowane, dobry kontakt kadry z rodzicami.Jak dla mnie super. Oczywiście jest to jedno z droższych przedszkoli w Jaśle (chyba tylko chatka puchatka jest droższa) ale warte jest tych pieniędzy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: Sun Tzu »

każdy wie, że to najlepsza placówka w Jaśle.
Taaak... Widocznie na należę do kategorii "każdy", bo ja tego nie wiem. Rozumiem jednak, że ty prowadziłaś badania wśród mieszkańców Jasła i poznałaś opinię każdego mieszkańca Jasła? Bo jeżeli tego nie nie robiłaś takich to robisz z siebie idiotkę używając w dyskusji kwantyfikatorów generalnych (uczą o tym w podstawówce, więc powinnaś wiedzić, co i zacz). Swoją drogą, skoro to najlepsze przedszkole w Jaśle, to dlaczego już pod koniec roku rozpoczyna się jego nachalna (nazywając rzecz po imieniu i używając właściwych słów) reklama. Przecież do takiej najlepszej placówki w Jaśle to rodzice powinni już stać w kolejkach, by zapisać dziecko nie na 2014 ale już na 2017 rok. Wytłumaczysz mi tę sprzeczność?

p.s.
Dlaczego nie reklamują się przedszkola prowadzone przez samorząd? Czyżby dlatego, że nie są w stanie przyjąć więcej dzieci, bo nie mają wolnych miejsc?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: dragoness »

Dlaczego nie reklamują się przedszkola prowadzone przez samorząd? Czyżby dlatego, że nie są w stanie przyjąć więcej dzieci, bo nie mają wolnych miejsc?
nie mają, ale zastanowiłeś się, dlaczego? Z powodu ceny, relatywnie niższej niż w prywatnych. Gros ludzi patrzy przede wszystkim na to, jakość opieki mniej ich obchodzi. Prywatne przedszkola źle zarządzane padają, czego przykładem jest Jaś i Małgosia, Bajkowe miewa się swietnie, pomimo problemów piętrzonych na jego drodze przeż urząd Miasta. O czymś to świadczy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: Sun Tzu »

jakość opieki mniej ich obchodzi
Sugerujesz - jak widzę - że jakość kadry pedagogicznej w przedszkolach samorządowych jest na niższym poziomie, niż w Bajkowym... Jakieś badania na poparcie tej tezy czy tylko "tak mi się widzi"? Bo mnie się widzi, że pleciesz bzdury...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
jakość opieki mniej ich obchodzi
Sugerujesz - jak widzę - że jakość kadry pedagogicznej w przedszkolach samorządowych jest na niższym poziomie, niż w Bajkowym... Jakieś badania na poparcie tej tezy czy tylko "tak mi się widzi"? Bo mnie się widzi, że pleciesz bzdury...
Mam wrażenie, że albo czepiasz się dla samego czepiania, albo po prostu w jakiś sposób związany jesteś z przedsięwzięciami samorządowymi w postaci przedszkoli. Jakość kadry, a podejście do obowiązków to dwie różne rzeczy. Niestety, z doświadczenia wiem, jak zachowuje się czasem kadra w placówkach państwowych, gdzie jest "nie do ruszenia". Przypominam, że nauczyciel w przedszkolu także podlega pod Kartę Nauczyciela, a w przypadku przedszkoli prywatnych to normalna umowa o pracę według KP. A może odniesiesz się do reszty postu, gdzie uzasadniam wybory rodziców? I do metod zarządzania przedszkolami?
motyl1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 4 listopada 2013, 19:00

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: motyl1 »

Dziękuję za budujące odpowiedzi, na pierwszy rzut oka jestem pod wrażeniem, mam nadzieję, że nie rozczaruję się, moja Mała strasznie chce iść do Przedszkolka, czas pokaże, czy wybór był trafny ale mam nadzieję, że tak, pozdrawiam wszystkich.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: Sun Tzu »

Mam wrażenie, że albo czepiasz się dla samego czepiania, albo po prostu w jakiś sposób związany jesteś z przedsięwzięciami samorządowymi w postaci przedszkoli.
Taaak... Odbierałem przez parę miesięcy siostrzeńca z jednego z jasielskich przedszkoli, więc miałem zarówno kontakt z dyrekcją, kadrą pedagogiczną, mamami (z niektórymi nawet całkiem bliski) oraz dziećmi. Mam też oczy do patrzenia i uszy do słuchania. Czasami też wyciągam wnioski z tego co słyszę i widzę. I z tego co czytam.
Niestety, z doświadczenia wiem, jak zachowuje się czasem kadra w placówkach państwowych, gdzie jest "nie do ruszenia".
To jest generalizowanie pod przyjętą tezę.
Przypominam, że nauczyciel w przedszkolu także podlega pod Kartę Nauczyciela, a w przypadku przedszkoli prywatnych to normalna umowa o pracę według KP.
Co ma do rzeczy podstawa zatrudnienia? Chcesz mi powiedzieć, że nauczyciel zatrudniony na podstawie Kodeksu pracy jest lepszy od tego, który jest zatrudniony na podstawie Karty nauczyciela?
A może odniesiesz się do reszty postu, gdzie uzasadniam wybory rodziców?
Dla każdej z mam, którą pytałem pierwszym wyborem było przedszkole samorządowe, a dopiero w braku możliwości przyjęcia dziecka zastanawiały się nad przedszkolem Bajkowym! I żeby było śmieszniej decydująca nie była cena, ale zaufanie do placówki: chodziłam tu ja, mój brat, teraz chodzi moje dziecko! To zdaje nazywa się renoma nad którą pracuje się latami. I jedni ją już mają, a drudzy sobie muszą robić reklamę na forum. Taka forma reklamy zdaje się nazywa się "reklamą szeptaną"?
I do metod zarządzania przedszkolami?
Przedszkole miejskie nie jest instytucją nastawioną na osiąganie zysku, a przedszkole prywatne jest normalną firmą, której celem jest zysk. Stąd się biorą wyższe opłaty i niższe płace personelu. Myślałem, że dla przeciętnie inteligentnych ludzi taka zależność jest rzeczą oczywistą... Ale, jeżeli niektórzy uważają, że wyższe opłaty = wyższy poziom to ich sprawa. Mój znajomy w jednej z jasielskich knajp za wino "Carlo Rossi" zapłacił 65 zł za butelkę, a ja w "Biedronce" za to samo wino 19 zł... I to jest podsumowanie!
atheena38
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 19:36

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: atheena38 »

Nie mam co prawda żadnego zdania na temat Bajkowego Przedszkola, bo moje dziecko chodziło na Floriańską. Panie rewelacyjne, oddane całym sercem swojej pracy i dzieciom, o czym świadczyło chociażby to, że nie bardzo chciały wracać do domów. Poza tym właśnie dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej przez pierwsze trzy lata szkoły podstawowej moje dziecko nie musiało się specjalnie wysilać, a szkołę traktowało jako przedłużenie przedszkola. Do dziś zresztą dziecko mi tłumaczy, że dzięki temu co nauczyło się w przedszkolu mogło sobie pozwolić na luz w szkole.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: dragoness »

Co ma do rzeczy podstawa zatrudnienia? Chcesz mi powiedzieć, że nauczyciel zatrudniony na podstawie Kodeksu pracy jest lepszy od tego, który jest zatrudniony na podstawie Karty nauczyciela?
Co to znaczy lepszy według Ciebie? Lepiej pracujący, w wielu przypadkach tak. Niestety.
To jest generalizowanie pod przyjętą tezę.
Nie, to obserwacja i wyciąganie wniosków. Ja natomiast znam wiele i coraz więcej mam, dla których główny kryterium jest cena. To smutne, lecz prawdziwe. Nota bene, wiesz, ile lat istnieje Bajkowe Przedszkole? To nie jest pierwszy rok jego działalności, więc oskarżenie o kryptoreklamę jest po prostu śmieszne.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: Sun Tzu »

Lepiej pracujący, w wielu przypadkach tak. Niestety.
Sposób wykonywania pracy uzależniony od podstawy prawnej umowy o pracę? Taaak... A rude są lepszymi kochankami, blondynki więcej potafią wypić, a brunetki szybciej czytają...
Nota bene, wiesz, ile lat istnieje Bajkowe Przedszkole? To nie jest pierwszy rok jego działalności, więc oskarżenie o kryptoreklamę jest po prostu śmieszne.
A jakoś mnie to nie interesuje, ile istnieje to przedszkole. Ale, jeżeli Ty w dwóch pierwszych postach nie widzisz "szeptanej reklamy" to dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Bajkowe Przedszkole.

Post autor: paulo06 »

a jaka jest cena tego przedszkola?
ODPOWIEDZ