W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

Dziś Walentynki.
więc...
Warto zacząć dyskusję na temat wyborów rady miasta i rady powiatu.
"Dokonania" obecnie rządzonych Jasłem i Powiatem Jasielskim.
Jakie to są te owe dokonania. I czy warto ponownie głosować na tych samych ludzi którzy rządzą tą ziemią od wielu lat.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji , do wyborów zostało kilka miesięcy. :cwaniak:
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: ajaks1 »

Etatowy członek zarządu powiatu Tadeusz to kandyduje czy on ma to stanowisko z urzędu przyznane niezależnie od tego, która partia wygra wybory?? :hyhy: :rotfl:
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

osobiście sympatyzuje Partii Janusza Korwin Mikkie-go jednak zdaje sobie sprawę, że nie ma szans na jasielskiej ziemi.
Wygląda na to, że PiS wróci do władzy. Jesli przyjąć taki scenariusz to kto z PiS mógłby zostać Burmistrzem, a kto Starostą.?
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: yorker »

Zubrówka pisze:Dziś Walentynki.
więc...
Warto zacząć dyskusję na temat wyborów rady miasta i rady powiatu.
"Dokonania" obecnie rządzonych Jasłem i Powiatem Jasielskim.
Jakie to są te owe dokonania. I czy warto ponownie głosować na tych samych ludzi którzy rządzą tą ziemią od wielu lat.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji , do wyborów zostało kilka miesięcy. :cwaniak:
Dzień dobry, jak każdy inny...

Budżet miasta to też kwota ponad 100 mln. I... rada miasta...skład prawie ten sam od wielu lat; nauczyciele, lekarze, emeryci, 'najmłodszy' radny ma coś koło 40 lat. Układ niemal niezmienny od wielu lat i być może taki nadal pozostanie chyba, że wreszcie kilku młodych się odważy i spróbuje pokazać to co juz robią i może się któremu uda, bo... ordynacja się zmieniła! Nie ma już wieloosobowych list komitetów wyborczych! Mamy 28 jednomandatowych okręgów wyborczych, zdaje sie że nie ma progu, więc... każdy obywatel może założyć swój KW i wystartować. Wygra ta osoba, która zdobędzie najwięcej głosów w danym okręgu. Ja bym zachęcał wszystkich do spróbowania swoich sił. W razie co służe radą.
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

Trzeba coś zrobić bo jak dalej tak będzie to Jasło i Powiat zmienią się w jakiś obraz nędzy i rozpaczy. :zly:
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

yorker pisze:
Zubrówka pisze:Dziś Walentynki.
więc...
Warto zacząć dyskusję na temat wyborów rady miasta i rady powiatu.
"Dokonania" obecnie rządzonych Jasłem i Powiatem Jasielskim.
Jakie to są te owe dokonania. I czy warto ponownie głosować na tych samych ludzi którzy rządzą tą ziemią od wielu lat.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji , do wyborów zostało kilka miesięcy. :cwaniak:
Dzień dobry, jak każdy inny...

Budżet miasta to też kwota ponad 100 mln. I... rada miasta...skład prawie ten sam od wielu lat; nauczyciele, lekarze, emeryci, 'najmłodszy' radny ma coś koło 40 lat. Układ niemal niezmienny od wielu lat i być może taki nadal pozostanie chyba, że wreszcie kilku młodych się odważy i spróbuje pokazać to co juz robią i może się któremu uda, bo... ordynacja się zmieniła! Nie ma już wieloosobowych list komitetów wyborczych! Mamy 28 jednomandatowych okręgów wyborczych, zdaje sie że nie ma progu, więc... każdy obywatel może założyć swój KW i wystartować. Wygra ta osoba, która zdobędzie najwięcej głosów w danym okręgu. Ja bym zachęcał wszystkich do spróbowania swoich sił. W razie co służe radą.
bardzo dobra i konkretna opinia, proponuje zatem też coś konkretnego :
założyć stronę www ( to biorę na siebie ) przez nią zacząć zbierać deklaracje ludzi (formularz ) którzy mają DOŚĆ obecnego stanu rzeczy i deklarują chęć zmian poprzez wyrażanie swoich opinii i pomysłów na temat funkcjonowania Miasta i Powiatu !
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: yorker »

Coś musisz soba reprezentować w życiu, coś musisz robić dla innych, aby ludzie chcieli na Cb głosować, Strona Ci raczej nie pomoże..chociaż ludzi już różne rzeczy potrafili kupić...więc..kto wie... :rotfl:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: antykieckowy »

yorker pisze:W razie co służe radą.
Taaaa... ty i twoje rady. Daj spokój :rotfl:
yorker pisze:Coś musisz soba reprezentować w życiu, coś musisz robić dla innych, aby ludzie chcieli na Cb głosować, Strona Ci raczej nie pomoże..chociaż ludzi już różne rzeczy potrafili kupić...więc..kto wie... :rotfl:
Doświadczenie przemawia.
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: walentyna »

Bardzo chętnie się przyłącze do jakiejkolwiek zmiany w składzie WŁADZ naszego miasta, bo naprawdę tak źle jak jest to chyba tutaj jeszcze nie było.
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Zubrówka »

yorker pisze:Coś musisz soba reprezentować w życiu, coś musisz robić dla innych, aby ludzie chcieli na Cb głosować, Strona Ci raczej nie pomoże..chociaż ludzi już różne rzeczy potrafili kupić...więc..kto wie... :rotfl:
Źle zrozumiałeś, ja osobiście nie chcę nigdzie kandydować, nie pozwala mi na to czas i obowiązki . Chcę natomiast aby to miasto i powiat całkiem się nie zapadły pewnie jak spora część jego mieszkańców. Zdaje sobie sprawę, że jest wiele osób bardziej predysponowanych i same zapewne się wyłonią. Nie jestem związany z żadną partią to, że sympatyzuje JKM to oznacza tylko tyle, że więcej jego postulatów ma dla mnie sens niż pozostałych ugrupowań i tyle.
Jestem zwykłym mieszkańcem tego grodu mam firmę, zatrudniam ludzi staram się wiązać koniec z końcem jak większość ludzi.Tyle o sobie.

Chcę po prostu cokolwiek zrobić i pobudzić ludzi do dyskusji i działania. Skoro mówimy wspólnym głosem, że jest źle spróbujmy działać.
Dlatego proponuje na początek www ( a na początek to może być To forum i TEN wątek ), zebrać się do "kupy" spróbować skonstruować na bazie opinii ludzi konkretne postulaty , te najlepsze wyłonią również liderów, bo postulat to jedno, a plan działania i realizacja to następne kroki.
Wszyscy rzucają dużo słów, każdy ma swoją opinie zbudujmy na tej bazie podstawy, zacznijmy rozmawiać. Co jest źle, co wymaga zmian, bo że wymaga to pewne na 100%.
Może już są jacyś dobrzy kandydaci i tylko potrzebują wsparcia ?
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: yorker »

To może na fb załóż fanpejdza? Bedzie wiadomo kto kim jest i co mówi, bo tak przez net gadać anonimowo, to można...bardzo długo.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: juve_fan »

Zarówno Burmistrz jak i Starosta wzorcowo wywiązali się ze swoich obietnic. Wreszcie Jasło i powiat ruszyły z kopyta, zapewniając obywatelom egzystencję w lepszych warunkach gospodarczych, infrastrukturalnych, nie zapominając przy tym o wzbogacaniu życia kulturalnego oraz sportowego mieszkańców. Sędziwy wiek wybrańców lokalnej społeczności jest atutem a nie wadą, bowiem swoje bogate życiowe doświadczenie przekładają na pracę w samorządzie. Taki model gwarantuje nam podejmowanie decyzji o wysokich standardach i właściwą realizację ważnych projektów. Myślę, że Urząd Miasta na czele z Panem Burmistrzem Czerneckim oraz motorami rozwojowym w Radzie takimi jak Krzysztof Czeluśniak odwalili kawał solidnej roboty. Równie dobrze (a może nawet lepiej) jest w sąsiedzkim starostwie. Adam Kmiecik wraz z Panem Tadeuszem Górczykiem oraz kolegami z Polskiego Stronnictwa Ludowego mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że stery tego wspaniałego okrętu pod nazwą "Powiat Jasielski" wejdą w niepowołane i niekompetentne łapy politycznych przeciwników.

Przyznaję, że w ostatnich wyborach nie stawiałem na tych ludzi, ale jakością swoich działań, a także profesjonalizmem na najwyższym poziomie przekonali mnie do siebie. Żałuję, że nie będę mógł uczestniczyć w wyborach na obszarze miasta Jasła, ale do powiatu z czystym sumieniem oddam głos na obecnych reprezentantów naszego regionu, którzy godnie sprawują swoją służbę.

http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: Mars1024 »

Widze że wszystkich WYCHWALASZ !
TO POWIEDZ DLACZEGO NIE POWSTAŁ CHOĆ BY JEDEN NORMALNY ZAKŁAD PRACY ?????????
NATOMIAST TO CO POWSTAŁO >>>> TO DOROBEK PARU POKOLEŃ >>>> I SIĘ SPRZEDAJE za przysłowiowa czapke gruszek )
TO TAK MA WYGLĄDAĆ !!!!!!!!
Jasło dla młodych >>>> NIE ISTNIEJE :zly:
Obecnie na rynku postawione drewniane >>>>>> BUBY >>>>>> wygląd OCHYDNY !!!!!!
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: juve_fan »

Mars1024 pisze:Widze że wszystkich WYCHWALASZ !
TO POWIEDZ DLACZEGO NIE POWSTAŁ CHOĆ BY JEDEN NORMALNY ZAKŁAD PRACY ?????????
NATOMIAST TO CO POWSTAŁO >>>> TO DOROBEK PARU POKOLEŃ >>>> I SIĘ SPRZEDAJE za przysłowiowa czapke gruszek )
TO TAK MA WYGLĄDAĆ !!!!!!!!
Jasło dla młodych >>>> NIE ISTNIEJE :zly:
Obecnie na rynku postawione drewniane >>>>>> BUBY >>>>>> wygląd OCHYDNY !!!!!!

To nie starota i burmistrz są od nowych miejsc pracy. Jeden taki założył tutaj temat o sprzedaży Gamratu za czapkę gruszek to mocą argumentów i merytorycznych wypowiedzi został stłamszony.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: W tym roku wybory na Starostę i Burmistrza Jasła

Post autor: yorker »

juve_fan pisze:Zarówno Burmistrz jak i Starosta wzorcowo wywiązali się ze swoich obietnic. Wreszcie Jasło i powiat ruszyły z kopyta, zapewniając obywatelom egzystencję w lepszych warunkach gospodarczych, infrastrukturalnych, nie zapominając przy tym o wzbogacaniu życia kulturalnego oraz sportowego mieszkańców. Sędziwy wiek wybrańców lokalnej społeczności jest atutem a nie wadą, bowiem swoje bogate życiowe doświadczenie przekładają na pracę w samorządzie. Taki model gwarantuje nam podejmowanie decyzji o wysokich standardach i właściwą realizację ważnych projektów. Myślę, że Urząd Miasta na czele z Panem Burmistrzem Czerneckim oraz motorami rozwojowym w Radzie takimi jak Krzysztof Czeluśniak odwalili kawał solidnej roboty. Równie dobrze (a może nawet lepiej) jest w sąsiedzkim starostwie. Adam Kmiecik wraz z Panem Tadeuszem Górczykiem oraz kolegami z Polskiego Stronnictwa Ludowego mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że stery tego wspaniałego okrętu pod nazwą "Powiat Jasielski" wejdą w niepowołane i niekompetentne łapy politycznych przeciwników.

Przyznaję, że w ostatnich wyborach nie stawiałem na tych ludzi, ale jakością swoich działań, a także profesjonalizmem na najwyższym poziomie przekonali mnie do siebie. Żałuję, że nie będę mógł uczestniczyć w wyborach na obszarze miasta Jasła, ale do powiatu z czystym sumieniem oddam głos na obecnych reprezentantów naszego regionu, którzy godnie sprawują swoją służbę.

http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40
:szok:
Jak to czas zmienia ludzi... :rotfl:
ODPOWIEDZ