2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Już 7 listopada br. w Zajeździe Pod Skałą rozpoczynamy nowy sezon spotkań z ludźmi dla których przygoda jest sposobem na życie.

Pierwszym naszym gościem będzie Dominik Szmajda – laureat nagrody publiczności za najlepszą prezentację podczas największego w Polsce festiwalu podróżniczego „Kolosy” w Gdyni.

Dominik mówi, że nie tylko sama wyprawa na Ural Polarny była samotna, ale także wiele innych rzeczy dookoła niej zrobiłem sam. I tak, sam sobie robiłem zdjęcia, sam się filmowałem, potem sam zmontowałem film i sam złożyłem własną książkę z wyprawy.

Polecamy również lekturę książki napisanej przez Dominika „Rower góral i na Ural”.

Kolejne spotkanie z cyklu Jasielskie Spotkania z Podróżnikami zaplanowaliśmy na 21 listopada br.

Gościem będzie Łukasz Supergan, który opowie o drodze do Shangri-La – czyli w dwa lata dookoła Azji.

Bilety już można kupić w Centrum Ubezpieczeń WEKAR w Galerii Jasło.
Cena biletu - 10zł. Każdy zakupiony bilet to wsparcie dla chorego Kubusia w walce z nieuleczalną chorobą - mukowizcydozą

Zapraszamy serdecznie!
http://www.facebook.com/JasielskieSpotk ... droznikami

PS W związku z żenującymi komentarzami, które zarówno my – organizatorzy, jak również zaproszeni przez nas goście, mieliśmy wątpliwą przyjemność czytać przy okazji poprzednich Spotkań z Podróżnikami. W tym sezonie komentujemy tylko na naszym facebook-owym profilu. Brak anonimowości pozwoli zachować większą kulturę wypowiedzi.

Obrazek
wladyslawbal
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 15:55

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: wladyslawbal »

Kiedy następne takie spotkaniae.
zientek.junior
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 18:45

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: zientek.junior »

podbijam ja też chce się dowiedzieć kiedy będize znów takie spotaknie.
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Obrazek
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: weronikoslawa »

Jak ja się cieszę, że tego typu spotkania mają w końcu miejsce także w Jaśle.
Ktoś mi jeszcze powie, że w Jaśle jest nudno, nic się nie dzieje i jedynym rozrywkowym zajęciem jest sączenie Amareny za wałem przeciwpowodziowym, to osobiście potrząsnę tym kimś z siłą niemałą i wtedy jeszcze raz zapytam "czy aby na pewno?" ;)
W każdym razie, spotkania polecam. Można posłuchać naprawdę ciekawych ludzi; pooglądać masę ciekawych, świetnie zrobionych zdjęć; pofantazjować o podróżach... No takie spotkania dają kopa do działania, motywują do złapania za notes, długopis i sporządzenia swojej własnej podróżnej mapy marzeń ;)
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

SZYBKI KONKURS!

Pierwszy facebookowy konkurs portalu www.miastojaslo.pl w 2014 roku!

Do wygrania podwójne wejściówki na cztery kolejne spotkania z cyklu Jasielskie Spotkania z Podróżnikami. Mamy ich 10 sztuk - bileciki są dwuosobowe

Pytanie konkursowe: BRAK

Wystarczy, że polubisz ten post i w komentarzu do niego napiszesz: Chcę bilet!

Wygrywa 10 pierwszych odpowiedzi zamieszczonych w komentarzu do tego posta.
Najbliższe spotkanie 9 stycznia 2014 roku w restauracji ,,u Schabińskiej” o godz. 19.00

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Jeszcze można wygrać bilety!

Chcecie je otrzymać? Nic prostszego!
Napiszcie w komentarzu pod tym postem, jakie miejsce na Ziemi wybralibyście na PODRÓŻ swoich marzeń i uzasadnijcie swój wybór!
Autorów najciekawszych wypowiedzi docenimy podwójnymi zaproszeniami o wartości 80 PLN!
Na Wasze komentarze czekamy do 7-go stycznia godz. 22:00!

https://www.facebook.com/twojejaslopl?fref=ts
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Już jest!
Kolejny plakat na kolejne Jasielskie Spotkania z Podróżnikami!!!
Naszymi gośćmi będą: Rafał Sierecki i Adam Fidot Członkowie „Grupy Wyprawowej Horyzont”, którzy od dwunastu lat w różny sposób podróżują po Azji. Często podczas wyprawy zbaczają z utartych szlaków i tam właśnie trafiają na autentycznych ludzi ich kulturę, wierzenia i religię. Na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń przeniosą nas w nieznany świat buddystów, szamanów, hindusów. Dowiemy się również, która religia uważa Marię Skłodowską-Curie za świętą.

Obrazek
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Spotkanie odbędzie się już dziś, tj. 23 stycznia w Restauracji u Schabińskiej o godzinie 19:00!
Gościć będziemy Rafała Siereckiego i Adama Fidota, którzy opowiedzą nam o religiach Azji.

Serdecznie zapraszamy!
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Już jutro - czwartek! Godzina 19:00. Restauracja u Schabińskiej! Zapraszamy!!!

60 lat temu, gdy oficjalna wojna dobiegała końca, codziennie setki osób znikało z domów, za konspiracyjną walkę. Walkę za ojczyznę. Janka ma 18 lat, roczne dziecko i męża ma, a przynajmniej miała, gdzieś w obozie pracy w głębi ZSSR. Pakuje się więc i jedzie go szukać bo przecież ten ZSSR nie może być tak wielki, żeby męża własnego nie znaleźć. Janka nie wie nic o geografii – skończyła 4 klasy podstawowe, a potem zaczęła się wojna...

Wilno – Moskwa – Krasnojarsk – Kansk ­ Makrusza – Tomsk – Irkuck – Petersburg – Karaganda.... Trasa została zaplanowana przez towarzysza Stalina. Głód, wojna, mróz, katorżnicza praca, tęsknota i miłość.
60 lat po tych wydarzeniach jadę tą samą trasą którą jechała Janka, moja babcia. Jadę w sentymentalna podróż do wioski, której nie ma na mapie, by spotkać ludzi, którzy jeszcze pamiętają...

Obrazek
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Autostop, to nie tylko jeden ze sposobów na podróżowanie. To jeden ze sposobów na życie. Kiedy już się zacznie, ciężko wcisnąć hamulce. Uzależnienie, prowadzące do poznania, odkrywania, zrozumienia, świata i jego mieszkańców. Przede wszystkim mieszkańców, bo to ludzie pozostawiają niezatarte ślady we wspomnieniach. Tym razem, tłem dla nich, zostały Stany Zjednoczone, kraj imigrantów, kontrastów, możliwości. Dwa miesiące, tysiące kilometrów, kciuk, głowa pełna marzeń i uśmiech w nieznane, a raczej W Cztery Strony Stanów!

www.facebook.com/events/590507041031452/

Obrazek
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Mamy dla Was kolejną niespodziankę!
Już w najbliższy czwartek kolejne Jasielskie Spotkanie z Podróżnikami.

Mamy dla Was DARMOWE wejściówki na hasło SIGMA - Mój dostawca Internetu!

Spotkanie odbędzie się 20 lutego w Restauracji u Schabińskiej o godzinie 19:00!
Gościem będzie Patrycja Szcześniak, która zabierze nas do Stanów Zjednoczonych.
Zapraszamy!

www.facebook.com/events/590507041031452
p790901
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 18 września 2008, 10:36

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: p790901 »

Już 6 marca kolejne spotkanie z Podróżnikiem. Tym razem naszym gościem będzie Andrzej Ziółkowski, który zabierze nas do Papui Zachodniej, na Irian Jaya!

WSTĘP DARMOWY!!!

Tutaj strona wydarzenia! Zabierzcie znajomych!
www.facebook.com/events/1409140169339814/

Obrazek
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: 2. Jasielskie Spotkania z Podróżnikami

Post autor: LESSER »

nie żebym się czepiał ale później się nie da o tym powiedzieć.... :/
ODPOWIEDZ