Nowe światła na przejściach w Rynku

Wydarzenia i komentarze z Jasła
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: CYNGIEL »

Wariaci wszędzie się trafjają,ale tak ogulnie to jest o wiele lepiej.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: Kudłaty »

PiOtreCk pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć kto był taki "mądry" żeby wpaść na pomysł budowy dwóch sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych w centrum miasta? Przecież teraz przejazd przez miasto w godzinach szczytu będzie graniczył z cudem. Gratuluję "udanego" pomysłu!!! :cenzura:
I Jak tam kolego ??
Może teraz się wypowiesz ???
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: _WHISKEY_ »

dragoness pisze:
kelizan33 pisze:Nie zachwycaja mnie one.
A mnie bardzo. Wreszcie można przejść i przejechać normalnie.
Nie wiem gdzie Ty normalność widziałaś, ale z pewnością nie był to układ komunikacyjny wokół jasielskiego Rynku.
To, ze niektórym może sie wydawać, ze ruch w tym miejscu jest mniejszy wynika z prostego faktu. Każdy kierowca z Jasla i okolic wie, ze należy to miejsce omijać szerokim łukiem dlatego nakładamy drogi, szukamy skrótów, omijamy ten francowaty Rynek i równie świetna "zielona fale".
Dzięki fantastom mającym wpływ na układ komunikacyjny w mieście CAŁE Jasło jest do jazdy tragicznie beznadziejne, wszędzie sie stoi i klnie.
Kończcie Wasci z Białego Domu, niech przyjdzie ktoś rozsądny i poukłada ten burdel komunikacyjny !
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: dragoness »

I super. Człowiek ma od tego mózg, żeby myśleć ;) Wszystko co ma na celu zmniejszenia obłożenia ruchem centrum miasta jest dobre.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: _WHISKEY_ »

dragoness pisze:I super. Człowiek ma od tego mózg, żeby myśleć ;) Wszystko co ma na celu zmniejszenia obłożenia ruchem centrum miasta jest dobre.
No właśnie, człowiek ma mózg żeby myślec. Zakładanie świateł w sercu miasta, miasteczka, kurwidolka, gdzie pieszy i kierowca ma równo 40 sekund na szarże, jest skrajnym dowodem braku kompetencji.
UM urodził potwora komunikacyjnego i nie ma możliwości żeby sie do błędu przyznał, wszak wyrzucili kilka baniek na to badziewo francowate....
Władza sie zmieni to i światła wyłącza, mam k***a jego m*c taka nadzieje.
Tylko nasze pieniądze poszły w piz...
kaczor33
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 marca 2014, 22:10

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: kaczor33 »

Na początku uważałem to za klęskę komunikacyjną z czasem przywykłem i jest mi to bez różnicy czy były światła czy ich nie było. Człowiek do wszystkiego idzie się przyzwyczaić
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: ser_dziurawiec »

Niech skrócą zielone dla pieszych w godzinach zwiększonego natężenia ruchu i przejazd będzie znacznie płynniejszy. Wielokrotnie widziałem jak piesi przechodzili przez 15 sekund a później 20 sekund nikogo. Przez ten czas przejechałoby kilka aut.
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: Kentucky »

Problem jest taki, że cykle świateł muszą być identyczne na wszystkich trzech sygnalizatorach i skracając zielone na przejściach, automatycznie skracasz zielone dla samochodów jadących na krzyżówce z ul. Szajnochy (od Panoramy i placu targowego). Tak więc cykle świateł zależą właśnie od tego skrzyżowania, a pozostałe światła są po prostu do tego dopasowane.
W wypadku ustawienia świateł niezależnie od siebie, sens "zielonej fali" na głównej ulicy przestaje istnieć.
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: ser_dziurawiec »

Wystarczy skrócić zielone dla pieszych koło Play. A koło ZUS zostawić bez zmian. Wówczas jadący od mostu spokojnie przejadą. Zwolni się miejsce i będą mogli wyjechać w lewo spod starostwa oraz wyjazd z parkingu kolo ZUS. Z naprzeciwka będą mogli skręcić w Koralewskiego.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Nowe światła na przejściach w Rynku

Post autor: piotrek »

albo bez świateł na przejściu, zrobić to dużo taniej :)

Obrazek
ODPOWIEDZ