JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Forum o Jasielskich szkołach
mateozPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2014, 18:31

JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: mateozPL »

Jako że jest już kwiecień a do końca roku szkolnego niedaleko zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej :)
Egzamin gimnazjalny chcę napisać na ok 70% ( próbny 58 % :zly: ).
Interesuje mnie:
- technik cyfrowych procesów graficznych ( Ekonom )
- mat-fiz ( II LO )
- mat-inf ( Ekonom ).
Wydaje mi się że ten rok szkolny ukończę z wyróżnieniem na świadectwie :)
Jaką szkołe mi doradzacie i jakie były dotychczas progi punktowe ???
Będę bardzo wdzięczny za odp :)))
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: Fps »

zaplanuj sobie dobrze, co chcesz robic po szkole bo jak chcesz za granice jechac po szkole to lepiej zawodowke 2 letnia i pa pa, jesli wybierasz sie na studia idz do szkoły ktora Cie w pewnej mierze przygotuje do studiow
kamcio8080
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:19

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: kamcio8080 »

Ja osobiście polecam mat-inf w Ekonomie. Matematyka na wysokim poziomie i jeśli się przyłożysz to raczej dobrze napiszesz maturę rozszerzoną z matematyki. Jeśli chodzi o informatykę, to raczej nie liczyłbym na jakiś rozszerzony kurs. Tak naprawdę to bardziej skupiają się na nauce matematyki. Do tego atmosfera w szkole jest super;) No ale wszystko zależy od tego co chcesz i czy w ogóle chcesz studiować. Dla mnie osobiście matematyka w połączeniu z fizyką to już za dużo, choć zdanie dobrze matury z tych przedmiotów otwiera już drogę do naprawdę elitarnych, ale też bardzo trudnych kierunków studiów np. na AGH, czy Politechnice Wrocławskiej itp. Jeśli chcesz iść później na studia to na pewno nie wybierałbym technikum, co prawda jakiś zawód po tym jest, ale perspektywy dostania się na DOBRĄ uczelnię prawie żadne, gdyż raczej nie przygotują Cię dobrze do matury.
NinjaBlender
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwietnia 2014, 23:01

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: NinjaBlender »

Ja polecę ci ekonomik, dobra szkołą, wysoki poziom. Matematyka stoi na naprawę wysokim poziomie więc trzeba się uczyć, ale po to się idzie do szkoły wiec tu nie widzę problemu. Jeśli chodzi o progi to na grafika ostatnio jeśli się nie mylę to był chyba 114pkt. Pamiętaj że to czy masz wyróżnienie na świadectwie to połowa sukcesu. Wierz mi spotkałem się już z osobami które z gim wyszły z paskami a potem lecieli na o wiele gorszych ocenach ode mnie (miałem chyba 4.3-4.2) Ale jeśli jesteś inteligentny to spokojnie dasz radę. Pozdro i życzę dobrego wyboru!
tomaszek2
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 2 czerwca 2014, 15:45

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: tomaszek2 »

ja polecam szczepanik w krosnie, bardzo duzo profili mozna wybrac cos ciekawego, i takze dobre przygotowanie do matur!
lukaszN
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 11 czerwca 2014, 11:19

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: lukaszN »

Gdybym ja mogła jeszcze cofnąc czas to chyba nie poszłabym do ogólniaka tylko do jakiegos technikum-masz zawód to masz fach w rękach, kiedyś tendencje były inne i wszyscy szli do ogólniaków teraz jest odwrotnie.
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: czarna30 »

Gdybym mogła cofnąć czas to znów bez zastanowienia wybrałabym Ekonomik....polecam :)
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: agnetta »

Czarna30, ja też wybrałabym technikum. Kto w wieku 16 lat wie, co będzie robił w życiu?
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: krolik »

Ekonomik nie polecam,. Wysoki poziom ale nie dla wszystkich, chodzi z moja kuzynka uczen ktory ma problemy z matematyka wsumie z wszystkimi przedmiotami i przechodzi z klasy do klasy. Pchaja go. Ma w programie tylko jeden jezyk obcy.
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: karoluch25 »

Pchają, bo nie chcą zmarnować mu życia tym że nie skończy szkoły. Tak przynajmniej zdobędzie średnie wykształcenie i będzie mu łatwiej w przyszłości. Osobiście skończyłem 1LO i jakoś nie wspominam go źle, ale obecnie wybrałbym ekonomik.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: dragoness »

karoluch25 pisze:Pchają, bo nie chcą zmarnować mu życia tym że nie skończy szkoły. Tak przynajmniej zdobędzie średnie wykształcenie i będzie mu łatwiej w przyszłości. Osobiście skończyłem 1LO i jakoś nie wspominam go źle, ale obecnie wybrałbym ekonomik.
Są inne szkoły, np. zawodowe, gdzie poziom nauczania ogólnego jest niższy. Jeśli tak robią, jest to niewychowawcze po prostu. Albo to "krewny i znajomy królika" ;)
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: krolik »

To nie moja kuzynka ma problemy tylko jeden uczen z jej klasy. On porostu ma jakis papierek ktory zwalnia go z jednego jez obcego i ma ogolnie luz. Tez uwazam ze tacy uczniowie ktorzy sobie nie radza skobczyli inna szkołę.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: nitro »

Został solą w oku "piątkowych" uczniów :dobani:
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: krolik »

Czyli idzie skonczyc ekonomik choc jest sie matolkiem, slabym uczniem.
skoro tacy przechodza. Ale tam jest chyba taka klasa dla slabszych uczniow integracyjna.
Byle chodzic i byc grzecznym..
dziki12
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 listopada 2010, 11:24

Re: JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ ???

Post autor: dziki12 »

Polecam
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ