atopowe zapalenie skory

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

moje dziecko cierpi na ta chorobe i szukam informacji czy ktos zna dobrego doktora zeby ta chorobe wyleczyc ,bo ja chodze od doktora do doktora i nie ma poprawy.
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: only me »

Hm... chyba nie ma takiego lekarza, który by to wyleczył. W przypadku tej choroby chodzi bardziej o łagodzenie. Choroba ma reemisje, podczas których wykwity na skórze są w bardzo złym stanie, po czym zazwyczaj się wszystko uspokaja, po czym znów pojawia i tak w koło.
Ze swojej strony polecam pielęgnację. Raz na jakiś czas, rzadko, ale to bardzo rzadko, gdy skóra jest już w złym stanie stosuje maść ze sterydem. Należy ją stosować na noc.
Oprócz tego potrzebne są kosmetyki przeznaczone specjalnie dla dzieci ze skórą wrażliwą, atopową. Mówię o kąpieli, ale i o kremie do buzi, czy też o balsamie do ciała. Ze swojej strony powiem, że "przerobiłam" już chyba wszystkie firmy, zauważyłam, że na jakiś czas jest spokój, za jakiś czas skóra się jak by uodparniała i trzeba zmienić. Z doświadczenia powiem, że drogie w przypadku mojego syna nie znaczyło lepsze, no może poza wyjątkiem La Roch Posay, które działa cuda ;)
Potrzebna jest również ochrona buzi na spacerach, najlepiej balsamik zakup z filtrami Uva i Uve, jakiś faktor 50.
Lekarze mówią, że słońce pomaga, ale to wiadomo, że w przypadku maluchów nie ma mowy o zbytniej ekspozycji ich na słońce.
Hm... Co jeszcze? Dieta. Bezbiałkowa totalnie, zero masełek, itp. itp. Trzeba czytać dokładnie etykiety słoiczków - o ile ktoś oczywiście nimi karmi.
Ja często zmieniam pościel, zawsze stosuje dodatkowe płukanie, piorę w Dzidziusiu, bo ten okazał się najlepszy.
Jak byś o coś chciała zapytać - to pytaj. Pozdrawiam
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

only me pisze:Hm... chyba nie ma takiego lekarza, który by to wyleczył. W przypadku tej choroby chodzi bardziej o łagodzenie. Choroba ma reemisje, podczas których wykwity na skórze są w bardzo złym stanie, po czym zazwyczaj się wszystko uspokaja, po czym znów pojawia i tak w koło.
Ze swojej strony polecam pielęgnację. Raz na jakiś czas, rzadko, ale to bardzo rzadko, gdy skóra jest już w złym stanie stosuje maść ze sterydem. Należy ją stosować na noc.
Oprócz tego potrzebne są kosmetyki przeznaczone specjalnie dla dzieci ze skórą wrażliwą, atopową. Mówię o kąpieli, ale i o kremie do buzi, czy też o balsamie do ciała. Ze swojej strony powiem, że "przerobiłam" już chyba wszystkie firmy, zauważyłam, że na jakiś czas jest spokój, za jakiś czas skóra się jak by uodparniała i trzeba zmienić. Z doświadczenia powiem, że drogie w przypadku mojego syna nie znaczyło lepsze, no może poza wyjątkiem La Roch Posay, które działa cuda ;)
Potrzebna jest również ochrona buzi na spacerach, najlepiej balsamik zakup z filtrami Uva i Uve, jakiś faktor 50.
Lekarze mówią, że słońce pomaga, ale to wiadomo, że w przypadku maluchów nie ma mowy o zbytniej ekspozycji ich na słońce.
Hm... Co jeszcze? Dieta. Bezbiałkowa totalnie, zero masełek, itp. itp. Trzeba czytać dokładnie etykiety słoiczków - o ile ktoś oczywiście nimi karmi.
Ja często zmieniam pościel, zawsze stosuje dodatkowe płukanie, piorę w Dzidziusiu, bo ten okazał się najlepszy.
Jak byś o coś chciała zapytać - to pytaj. Pozdrawiam
tylko moje dziecko ma juz prawie 6 lat i cierpi na ta chorobe chyba od urodzenia jak dobrze pamietam ,chodze od doktora do doktora i nie ma rezultatow a jak jest to tylko na pare dni i spowrotem sie drapie az do krwi ,a zwlaszcza w nocy .Szukam dobrej masci co nawilzy dobrze skore ,ktos mi ostatnio powiedzial zeby zawilzyc olejem kuchennym ze to pomoze nawilzyc dobrze skore ale nie probowalam ale chyba sprobuje.A ty jakich lekow uzywasz ,masz jakie antybiotyki czy cos w tym stylu
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: mar7741 »

Dziewczyny moje dziecko ma 6 lat i cierpi na luszczyce :( Od zawsze go wysypywalo rozne byly opinie bo nie mogli rozpoznac.Wkoncu trafilismy do Iwonicza do Prof. Langnera i od razu rozpoznal chorobe,jezdzilismy tam na lampy i od ponad roku mamy spokoj a byl zesypany praktycznie caly nawet w glowie.
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

mar7741 pisze:Dziewczyny moje dziecko ma 6 lat i cierpi na luszczyce :( Od zawsze go wysypywalo rozne byly opinie bo nie mogli rozpoznac.Wkoncu trafilismy do Iwonicza do Prof. Langnera i od razu rozpoznal chorobejezdzilismy tam na lampy i od ponad roku mamy spokoj a byl zesypany praktycznie caly nawet w glowie.
na pierwszej wizycie rozpoznal ta chorobe czy po jakims czasie? ,moge dostac namiary bo bym sie i ja przejechala tam z dzieckiem bo juz wszedzie bylam i nic ,nawet bylam w krosnie u takiej doktorki co leczy wahadelkiem i kazala lekarstwo wykupic w austri,a drugie mi przepisala latopic bo mowila ze trzeba dziecko od srodka wyleczyc zeby leczyc na zewnatrz
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: ZORBA »

W Lesku jest dobry alergolog.Pomaga odczulanie biorezonansem w Jaśle jest pan który robi testy na 100 alergenów i odczula.
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

a odczulal sie ktos tym biorezonansem lub w jasle u tego pana i pomoglo czy nie
Magda S.
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:00

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: Magda S. »

brzostowianka pisze:
mar7741 pisze:Dziewczyny moje dziecko ma 6 lat i cierpi na luszczyce :( Od zawsze go wysypywalo rozne byly opinie bo nie mogli rozpoznac.Wkoncu trafilismy do Iwonicza do Prof. Langnera i od razu rozpoznal chorobejezdzilismy tam na lampy i od ponad roku mamy spokoj a byl zesypany praktycznie caly nawet w glowie.
na pierwszej wizycie rozpoznal ta chorobe czy po jakims czasie? ,moge dostac namiary bo bym sie i ja przejechala tam z dzieckiem bo juz wszedzie bylam i nic ,nawet bylam w krosnie u takiej doktorki co leczy wahadelkiem i kazala lekarstwo wykupic w austri,a drugie mi przepisala latopic bo mowila ze trzeba dziecko od srodka wyleczyc zeby leczyc na zewnatrz
http://www.iwolang.com.pl/
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pm9pm9 »

A testy na alergie zrobiliscie? Mojemu dziecku pomogło dopiero odczulanie a z AZS też meczylismy się przez 6 lat. Lampy pomagają - rezultaty są widoczne juz po paru wizytach. Też jeździliśmy do Iwolangu - polecam. Ale lampy są tez na oddziale dermatologicznym w jasle tylko trzeba mieć skierowanie bo jazda co drugi dzien do Iwonicza jest jednak dla dzieciaka trochę męcząca. Probowaliscie robionej maści z mocznikiem, elobazy albo dermobazy?
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: ZORBA »

Tak biorezonans pomaga i koszty tego odczulania w porównaniu z tymi lekami i kremami co trzeba wykupić są niewielkie.
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: mar7741 »

My do IWOLANGU jezdzilismy 2 razy w tyg kazda lampa 20zl ,my wybralismy 28 ale sa efekty i co najlepsze cala zime jezdzilismy i wogole mi wtedy nie chorowal.ja wiem ze to kawalek drogi ale ludzie z daleka tam jezdza.
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

pm9pm9 pisze:A testy na alergie zrobiliscie? Mojemu dziecku pomogło dopiero odczulanie a z AZS też meczylismy się przez 6 lat. Lampy pomagają - rezultaty są widoczne juz po paru wizytach. Też jeździliśmy do Iwolangu - polecam. Ale lampy są tez na oddziale dermatologicznym w jasle tylko trzeba mieć skierowanie bo jazda co drugi dzien do Iwonicza jest jednak dla dzieciaka trochę męcząca. Probowaliscie robionej maści z mocznikiem, elobazy albo dermobazy?
testy robilam prywatnie bezbolesne te w jasle i wyszukal mi ze jest na bialko,mleko ,kurz,welne uczulona ,a tych masci nie mialam ,sprobuje je wykupic trzeba miec skierowanie ?Do iwolangu mam troche drogi wiec bede tu szukac cos na miejscu ,a te lampy na oddziale dermatologicznym to w szpitalu robia czy gdzie prywatnie?
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pm9pm9 »

Elobaza i dermobaza są bez recept a na maść z mocznikiem musisz mieć receptę bo to maść robiona na miejscu w aptece. Lampy są na oddziale dermatologicznym jasielskiego szpitala z tym że nie uznali nam skierowania od pediatry i musielismy podejść do dr sanockiej po jeszcze jedno skietowanie. Na naswietlania jeździliśmy wieczorami. Nie bardzo rozumiem co to są testy bezbolesne - chodzi ci o te ze dziecko trzyma jakieś płytki i na podstawie tego ktoś twierdzi na co dziecko jest uczulone? Ja osobiscie w to nie wierzę - zdecydowanie radziłabym zrobić dziecku testy z krwi lub skórne to nie jest bolesne nasze dziecko pierwszy raz miało je robione w wieku 3 lat ostatnio rok temu i jedyne co dzieciaka denerwuje to to że musi paręnaście minut leżeć bez poruszania się.
paulisia212121
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:29

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: paulisia212121 »

Ja choruje na AZS i jedyny lekarz który mnie można nawet powiedzieć wyleczył jest prof. Langner, w Jaśle nawet nie ma co robić testów alergicznych w rz robiłam za darmo dwa razy wiecej i co lepsze nie musiałam leżeć tyg w szpitalu, chodziłam sobie swobodnie na uczelnie z nalepionymi paskami na plecach przez 3 dni ( niby 60 km a jaka przepaść)
Na AZS tylko i wyłącznie prof. Langner ja akurat studiuje w Rz więc chodzę do Rz (przyjmuje w przychodni KRUKIEREK).
LEKARZ KTÓRY PODCHODZI DO CZŁOWIEKA TAK JAK POWINIEN, POŚWIĘCA ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ CZASU I CO NAJWAŻNIEJSZE ZNA SIĘ NA TYM !!!!
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: Parasol »

Bardzo polecam prof. Langnera - pasjonata. W moim przypadku wyciągnął wiekową książkę z moim przypadkiem. Kuracja, którą mi polecił (coś innego niż w temacie), pomogła (nie wyleczyła, ale wg profesora i tej starej książki nie można tego wyleczyć). Wcześniejsze diagnozy jasielskich lekarzy - tak musi być, a terapie tylko pogarszały stan skóry.
Do Iwonicza Zdroju z Jasła nie jest daleko!
ODPOWIEDZ