Porodówka w Jaśle

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Michalina87
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 12 lipca 2014, 09:55

Porodówka w Jaśle

Post autor: Michalina87 »

Cześć Dziewczyny,
Możecie mi opisac Wasze doswiadczenia z porodowki w Jasle w ostatnim czasie.Jak teraz wygladaja sale, polozne?Jak przezycia? Mam wybrac pomiedzy Krosnem i Jaslem i nie mam pojecia co zrobic :(
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: wiolka666 »

ja sobie chwalę jasło mam porównanie z krosnem tylko na podstawie opowiesci kolezanka rodziła w jaśle i krośnie mówiła ze w jasle super zaopikują się toba i wogóle a w krosnie przy porodzie nie było nikogo kazali wołać jak sie bedzie cos działo a jak krzyczała że rodzi nie było przy niej nikogo nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy rzeczywiscie pomoc ich jest marna..w jasle zajeli się mną bardzo dobrze ból po porodzie był okropny pomogli mi lekami sam poród był ok moze dlatego ze szybki bardzo... :) :) :)
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: mnk »

Wybierz Jasło. Rodzisz w oddzielnej sali, w której jest łazienka z prysznicem tylko dla ciebie, są piłki. Położna przychodzi co chwile, jest miła stara się pomóc. Interesuje się tym, co się z tobą dzieje. Jak dla mnie opieka i warunki naprawdę bardzo dobre. Przynajmniej ja to tak wspominam;)
goja
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 15:37

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: goja »

Z tego co pamiętam, kiedy jeszcze czytałam dość obszerny wątek na tym forum:
forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=110&t=1953&p=216928&hilit=poród#p216928
to porodówka w Krośnie zdecydowanie nie była chwalona. Natomiast moje wspomnienia z porodówki jasielskiej są jak najbardziej pozytywne.
kaskada
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 25 czerwca 2014, 16:20

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: kaskada »

połozne bardzo miłe , gorzej z pielegniarkami na połoznictwie ;bywaja wredne przypadki
:hurra:
cynamonowy
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 19 września 2013, 12:11

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: cynamonowy »

Tak zgadzam się, na porodówce położne są miłe i chętne do pomocy.Sale są oddzielne, naprawdę komfortowe warunki.Ale pielęgniarki na noworodkach pozostawiają wiele do życzenia.Mimo że po remontach są godne warunki dla matek to niestety personel do wymiany.Jest naprawdę garstka pielęgniarek które są ludzkie i ci pomogą a reszta chyba jest tam za karę
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: makatka »

Z tego co słyszałam od mam, które rodziły w Krośnie, to niby nie jest tak strasznie, ale Jasło ma zdecydowanie lepsze warunki. Oddzielne sale do rodzenia, wszystko nowoczesne, łazienka w pokoju i możesz do woli korzystać z prysznica a uwierz to bardzo bardzo pomaga! Poród sam w sobie też był w porządku, doktorka co prawda była bardziej przerażona ode mnie ale podjęła słuszne decyzje i dzięki temu nie męczyłam się kolejne godziny i moja dzidzia zdrowa :) Opieka po porodzie też w porządku, chociaż tak jak ktoś napisał czasem wydaje się, że niektóre panie są tam za karę ;) Ogólne wrażenia na tak i drugi poród tylko w Jaśle ;)
Michalina87
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 12 lipca 2014, 09:55

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: Michalina87 »

Dzieki dziewczyny. Dalo mi to do myslenia. Lekarza mam z Krosna, ale prawda jest taka, ze podczas porodu i tak najbardziej licza sie polozne a nie lekarz. No chyba, ze bedzie cesarka :/
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: Lady_P »

Rodziłam w Krośnie (2010) i w Jaśle (2014). Powiem tylko tyle, że plusem Jasła jest fakt iż rodzisz w osobnej sali i właściwie masz wszystko pod ręką tz. łazienkę, piłkę, prysznic... innych plusów niestety nie widzę! Podczas gdy trafiłam na porodówkę 3 razy odbyła się 'zmiana' personelu i chyba przez ten czas trafiłam na jedną normalną położną...szkoda gadać. W Krośnie rodzisz na porodówce na której znajdują się cztery 'stanowiska' oddzielone od siebie ściankami nikogo nie widzisz ale słyszysz- zresztą w Jaśle też słychać bardzo dobrze inne rodzące. Minusem tego jest to że ciągle ktoś chodzi itd. W Krośnie lekarze, położne, pielęgniarki są o wiele milsi i bardziej przystępni.
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: ZORBA »

w Krośnie po urodzeniu na oddziale noworotkowym to tragedia,w ogóle nie interesują się dzieckiem.Polecam rodzić w Jaśle bo lepsze warunki.
lubisia
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 18 lipca 2014, 11:08

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: lubisia »

To oczywiste ze porodówka w Jasle bedzie dobrze oceniana przez radzące z Jasla i na odwrot Krosno przez Krosnianki i z okolic Krosna.Najwazniejsze zeby nie urodzic pod plotem,co nie ktore to krolewny wymagajace 4 gwiazdek w szpitalach jak w hotelu,chcecie luksusów Profamilia w Rzeszowie czeka ;).

Pisze sie noworodkowym a nie noworoTkowym ;P
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: ZORBA »

Nie chodzi o luksusy ,nikt krową nie jest ,żeby rodzić pod płotem.W Krośnie dziecko z żółtaczką po 2 dniach na lampy wzięli.Polonistka z Ciebie ,że HEJ!
kasiek
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2006, 16:08
Lokalizacja: JASLO

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: kasiek »

Rodziłam w Krośnie w maju tego roku, a przyjęta byłam w Jaśle ... Mogę powiedzieć na szczęście rodziłam w Krośnie bo w Jaśle mimo skurczy co piec minut dawali pompy na wstrzymanie wiec polecam Krosno, nie mówiąc o tym , ze w haśle nie mieli pojęcia o chorobie dziecka a tam od razu zaczęli dzialania
ważna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 14:08

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: ważna »

A ja właśnie rodziłam w ProFamilii. Gorąco polecam, świetna opieka, o warunkach nie wspomnę. Nie żałuję wyboru. No i "cztery gwiazdki" też miałam, jak to kto któraś napisała, a co! :-) Można? Można!
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Porodówka w Jaśle

Post autor: walentyna »

Ja też rodziłam w Profamilii -także polecam opieka nad matką i nad dzieckiem super ( a miałam dużo problemów) .super naprawdę warto .
ODPOWIEDZ