Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Juve fan pisze:stary - leki. [...] psychodeliczny umysł. [...] Czytając twoje posty naprawdę nie dziwi mnie to, że byłeś przez długi czas bezrobotny. Napisze więcej, dziwi mnie to, że ktoś Cię teraz w ogóle zatrudnia.
Nie będę się wykłócał z tym wszystkim powyżej,bo mi się zwyczajnie nie chce,staram się być kulturalny itd. a popierając pacyfikowanie przez "nowy rząd" Ukrainy całych miast i określając "Ruskimi najemnikami" również cywili i dzieci które zginęły w wyniku bombardowania @Juve fan sam sobie wystawia świadectwo.

Nie zamierzam też tłumaczyć faktu,że nie ma nawet znaczenia czy teraz w zajmowanych miastach władze Ukraińskie "zrobią kuku" cywilom czy nie - do przekonania Rosjan do walki czy nawet wybicia w pień puczystów wystarczą późniejsze dowody ludobójstwa - czy do niego dojdzie czy nie - jeśli zostaną zastosowane mogą dać w sferze morale ogromnego "kopa do przodu" Rosjanom.Póki co jednak Rosja jak na razie zachowuje wręcz niepokojąco stoicki spokój,ostrzał jej terytorium i punktów granicznych był już dziesiątki razy powodem dla którego mogliby wejść,ofiary w ludziach tak samo... a nadal nie weszli. Mnie to wręcz zdumiewa.To chyba świadczy o słabości,albo chęci uniknięcia zbrojnej konfrontacji z USA za wszelką cenę,co bez woli UE i USA jest niemożliwe do powstrzymania na dłuższą metę.Wygląda to tak,jakby faktycznie Rosja nie chciała eskalacji tego konfliktu.A może, to tylko zyskiwanie czasu :?: Wcale bym się nie zdziwił,gdyby ISIS tak naprawdę została nawet wsparta przez Rosję,pomimo interesów z Assadem.Wróg mojego wroga... - a nic tak później nie jednoczy jak wspólny cel nie :?: Problem w tym,że jeśli USA postawią jednak na Ukrainę i nie wróci do Iraku to w perspektywie wszyscy mamy poważny problem.Już jest poważniejszy niż ktokolwiek chciałby: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... 14-r/0zfr4 - "brudna bomba" w rękach islamistów to koszmar,którego urzeczywistnienie od dziś jest w zasięgu ręki...

Tymczasem jednak odejdźmy od tłumaczenia tego co się dzieje na Ukrainie itd. Jutro ważny dzień:
http://www.klubgp.tychy.pl/node/72002

11 lipca = Dzień pamięci ofiar ludobójstwa UPA.

Obrazek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_ni ... %C5%82yniu. 11 lipca 1943 roku UPA zamordowało tysiące naszych rodaków.

Kto ma - niech wywiesza biało-czerwoną flagę z kirem.Media,Rząd i zwłaszcza wspierający dziś neobanderowców PiSowcy, w obecnej sytuacji chcą,byśmy nie pamiętali.Obecne władze Ukrainy negują to LUDOBÓJSTWO i nie przyznają się do niego (a nawet Rosjanie przyznali się do zbrodni Katyńskiej której ofiarą padło kilka razy mniej ludzi) Lecz my jesteśmy winni naszym pomordowanym rodakom pamięć,bez względu na układy polityczne i robienie laski Ukraińskim neofaszystom i USA.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18419
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

http://www.prawy.pl/felieton/6281-11-li ... ge-z-kirem można wybaczyć, ale nie zapomnieć.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: antykieckowy »

zielony87 pisze:11 lipca dzień pamięci ofiar ludobójstwa UPA.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_ni ... %C5%82yniu. 11 lipca 1943 roku UPA zamordowało tysiące naszych rodaków.

Kto ma - niech wywiesza biało-czerwoną flagę z kirem.Media,Rząd i zwłaszcza wspierający dziś neobanderowców PiSowcy, w obecnej sytuacji chcą,byśmy nie pamiętali.Obecne władze Ukrainy negują to LUDOBÓJSTWO i nie przyznają się do niego (a nawet Rosjanie przyznali się do zbrodni Katyńskiej której ofiarą padło kilka razy mniej ludzi) Lecz my jesteśmy winni naszym pomordowanym rodakom pamięć,bez względu na układy polityczne i robienie laski Ukraińskim neofaszystom i USA.
Ukraińcy negują ludobójstwo a Polacy negują swoje "zasługi" w tym wydarzeniu. Gdyby nie ignorancja dowódców AK, którzy byli kompletnie głusi na żądania wołyńskich (w ogóle wschodnich) oddziałów AK domagających się natychmiastowego wsparcia i powiększenia na stałe ich oddziałów z uwagi na niepokoje między obiema nacjami to być może w ogóle nie doszłoby to tej tragedii. Niestety, jak to często bywa, "biurokraci" wiedzą lepiej od ludzi "w terenie" i wsparcie znalazło się dopiero po fakcie gdy generalnie nie było już kogo bronić i ratować. Oczywiście mimo wielu raportów o sytuacji na terenach wschodnich i wspomnianych żądaniach o wsparcie, dowództwo AK było wielce zaskoczone. Ot, Polak mądry po szkodzie.

I nie, nie bronię Ukraińców. Uważam jednak, że wybielanie się i celowe pomijanie niewygodnych dla nas faktów historycznych poskutkuje jedynie szkodą w przyszłości. A w tym przypadku mamy wszystko jak na dłoni - 70 lat temu polskie elity zza biurka nie sądziły, że Ukraińcy mogą się posunąć do takich czynów więc obawy ludzi "w terenie" były odbierane jako histeria. Dzisiaj jest to samo - całkowite ignorowanie, przez polskie elity polityczne, historycznej mentalności Ukraińców i ich stosunku do Polaków jako okupanta i morderców. Wykrzykiwanie przez Kaczyńskiego "Slawa Ukraini" i wysyłane pieniądze przez Tuska i Komorowskiego odbiją się nam kiedyś poważną zgagą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18419
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Ot, ciekawe... znowu dajemy się wypuścić jak dzieci http://prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsk ... nderowcami Oczywiście tytuł ździebko tendencyjny, ale analogia z Irakiem jednoznaczna. Nic na tym nie zyskamy, możemy jedynie stracić. Szkoda, że nie ma już zwyczaju, że przywódcy szli do walki razem z żołnierzami. Rozwiązałoby to wiele problemów.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18419
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Zaraz przeczytam, że to "pożyteczna idiotka", niemniej jednak sensownie mówi. Jak dla mnie oczywiście http://www.prawy.pl/z-kraju/6369-ideolo ... dzi-upiory
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,tit ... omosc.html - załóżmy nawet,że separatyści,czego nie jestem pewien bo trudno mi wierzyć naszym mediom na słowo w czymkolwiek co mówią na temat wydarzeń na Ukrainie.Mam 2 pytania:
1.Kto kazał lecieć przez strefę walk samolotowi pasażerskiemu
2.Skąd ten przypadek,że w marcu znika Boeing 777 Malezyjskich linii lotniczych a dziś na Ukrainie rozbija się Boeing 777 Malezyjskich linii lotniczych ?
Teoretycznie jakieś szczątki znaleziono,ale w praktyce,to nie wiadomo dotąd czy to był ten zatem ta moja "teoria spiskowa" jest bardzo uprawniona.
https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysia_ ... Flight_370
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2014, 19:39 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

Ty to jednak głupi jesteś.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Juve Fan pisze:Ty to jednak głupi jesteś.
Jakoś ja nie pisze wprost,że jesteście głupi jak snujecie te swoje teorie dotyczące Smoleńska.

To,że to zostanie uznane za teorię spiskową raczej uwzględniłem zanim to napisałem.Ale fakt jest faktem: Zaginął Malezyjski Boeing 777,zniszczony: Malezyjski Boeing 777. Korelacja podejrzana jest.Co za problem puścić w strefę wojny samolot na autopilocie wypełniony paliwem i ciałami ? Oczywiście nie przeczę,że Separatyści mogli zestrzelić zupełnie inny samolot z przypadkowymi ludźmi,ale korelacja dziwna jest i tyle.Jeśli będzie to pretekst do zaczęcia wojny z Rosją albo wkroczenia NATO na Ukrainę (nie oszukujmy się - pewnie będzie) to sprawa jest na tyle podejrzana,by móc stawiać takie pytania.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze:
Juve Fan pisze:Ty to jednak głupi jesteś.
Jakoś ja nie pisze wprost,że jesteście głupi jak snujecie te swoje teorie dotyczące Smoleńska.

To,że to zostanie uznane za teorię spiskową raczej uwzględniłem zanim to napisałem.Ale fakt jest faktem: Zaginął Malezyjski Boeing 777,zniszczony: Malezyjski Boeing 777. Korelacja podejrzana jest.Co za problem puścić w strefę wojny samolot na autopilocie wypełniony paliwem i ciałami ? Oczywiście nie przeczę,że Separatyści mogli zestrzelić zupełnie inny samolot z przypadkowymi ludźmi,ale korelacja dziwna jest i tyle.Jeśli będzie to pretekst do zaczęcia wojny z Rosją albo wkroczenia NATO na Ukrainę (nie oszukujmy się - pewnie będzie) to sprawa jest na tyle podejrzana,by móc stawiać takie pytania.
Po co pieprzysz jak potłuczony, skoro w to nie wierzysz? Rozumiem, że masz #butthurt po tym jak pisałeś brednie na temat separatystów, ale dzisiaj jest dla Ciebie najlepszy moment by zamilknąć. Weź się chłopie w końcu ogarnij.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18419
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Dobra taka teoria jak każda inna ;) Można też z założenia wierzyć w winę Rosjan, Ukraińców, czy nawet obcych. A złośliwości i inwektywy są niepotrzebne.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:Dobra taka teoria jak każda inna ;) Można też z założenia wierzyć w winę Rosjan, Ukraińców, czy nawet obcych. A złośliwości i inwektywy są niepotrzebne.
To, że separatyści przyznali się do zamachu nic nie zmienia. no nie?
Igor Stelkov na vk.com: "Message from the militia:
"In the district of Torez an An-26 was just shot down. It crashed somewhere near the Progress mine. We warned them not to fly in "our skies". Here is video confirmation of the latest "fallen bird". The bird landed outside the residential zone, no peaceful civilians were injured."

A tutaj triumfalne posty separatystów, że są już w posiadaniu BUK-ów
Obrazek
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Niby przyznali się - przynajmniej tak podają "nasze" media (po tym co wyprawiają w sprawie Ukrainy miałbym podejrzenia nawet gdyby podawały,że niebo jest niebieskie), ale pozostaje pytanie - powtórzę - dlaczego akurat Boeing 777 linii Malezyjskich czyli ten sam model i ta sama linia co ten,który zaginął w marcu ? I dlaczego samolot leci nad obszarem gdzie strzelają pomimo np. tych doniesień o posiadaniu przez separatystów systemu "Buk" (też nie wiem,czy w nie wierzyć) Co ciekawe już wiadomo: na pokładzie 23 Amerykanów.Dlaczego to mnie absolutnie nie dziwi :?: Obawiam się,że prędzej czy później będziemy mieć wojnę na pełną skalę.
Juve Fan pisze:Po co pieprzysz jak potłuczony, skoro w to nie wierzysz?
Wręcz przeciwnie - wierzę,że to mogło być możliwe,nie wierzę za bardzo zaś w takie "przypadki",ale wiem,że zostanę natychmiast zbesztany przez tych którzy nie wierzą i nie dopuszczają takiej możliwości.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3940
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh »

Nie wiem po co te spekulacje..
Jeżeli nie została wypowiedziana umowa, to MAK powinien badać tę katastrofę” - powiedział w TVP Info Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Maciej Lasek PKBWL
http://wpolityce.pl/swiat/205502-maciej ... katastrofe

MAK zbada tę katastrofę i dowiemy się o wszystkim,
kto wie może piloci postanowili uderzyć w ziemie? Trzeba koniecznie wsiąść to pod uwagę.

<taki smutny żart>
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Grzeh,linka przeoczyłeś,a taka propagandowa gratka dla ciebie: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html ;)
Władimir Putin mówił, że odpowiedzialność za tragedię ponosi kraj, na terenie którego doszło do zdarzenia.
Fakty z tym samolotem dzisiaj jednak wyglądają tak: Może i separatyści zestrzelili (choć skasowany później wpis na który powołuje się Euromajdan PR ? I pomylenie takiego samolotu z An-26 ? Jak można pomylić takie samoloty* ?) ale akurat Malezyjski Boeing 777 z 23 Amerykanami na pokładzie 4 miesiące po zaginięciu identycznego... To śmierdzi nawet bardziej,niż upchnięcie tylu najważniejszych w państwie osób do 1 Tupolewa. Tamto w Smoleńsku jeszcze można było tłumaczyć nieudolnością urzędników itd...

*Dlaczego to piszę:
Tak wygląda An-26:
Obrazek
A tak Boeing 777:
Obrazek
Jak można zatem pomylić całkem inny samolot mający ponad 70 metrów z takim który ma zaledwie ponad 20 :?: :!: Rosyjskie Grady chyba aż tak kiepsko wyposażone by nie odróżnić takich wielkości i pułapu lotu (7500 metrów a 10.000 metrów) nie są... 2500 metrów to jednak 2500 metrów (zresztą byle kto też ich nie obsłuży)...
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2014, 00:41 przez zielony87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3940
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh »

zielony87 pisze:ale akurat Malezyjski Boeing 777 z 23 Amerykanami na pokładzie 4 miesiące po zaginięciu identycznego... To śmierdzi nawet bardziej,niż upchnięcie tylu najważniejszych w państwie osób do 1 Tupolewa. Tamto w Smoleńsku jeszcze można było tłumaczyć nieudolnością urzędników itd...
zielony87 pisze:Jeśli będzie to pretekst do zaczęcia wojny z Rosją albo wkroczenia NATO na Ukrainę
zielony87
powiem szczerze że Twoja teoria spiskowa ma jeszcze pewne niedociągnięcia,
powinno nastąpić szereg dziwnych i niewyjaśnionych zdarzeń

muszą zniknąć nagrania z monitoringu (port lotniczy)
nie powinno być sekcji zwłok i potwierdzonej tożsamości
nie powinno być badań wraku

NATO może zapewnić brak monitoringu, Rosja sekcje zwłok i badanie wraku.
Jeśli NATO nie pokaże monitoringu a Rosja będzie chciała aby przyjechali zagraniczni przedstawiciele i badali katastrofę - możesz mieć racje
Jeśli Rosja nie będzie chciała wspólnego badania katastrofy przez inne państwa - to to prostu nie masz racji
Zablokowany