Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3938
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh »

zielony87 pisze:Na miłośników banderowców i podżegaczy wojennych żadne nie są dość obraźliwe.Co najwyżej zakazane przez prawo.Faktycznie,można zweryfikować.Kto chce znać prawdę powinien dokładnie zweryfikować.Przydałyby się też zapisy z Ukraińskiej wieży itd a sprawą powinna się wreszcie zająć międzynarodowa komisja a nie prorządowe Ukraińskie kukiełki CIA pokrzykujące do spółki z naszymi PiSowcami i POwcami (ot widać,jaka to opozycja),że samolot zestrzelił Putin i że trzeba rozpocząć "świętą krucjatę" przeciw Rosji.
zielony87

katastrofa smoleńska wniosła bardzo wiele do nauki, udowodniła ze nie trzeba posiadać czarnych skrzynek,
nie trzeba mieć dostępu do wraku, nie trzeba robić sekcji zwłok. Wystarczy mieć zespół Millera i zdjęcia z internetu od fotoreportera Specnazu.
Proponuję powołać Millera@Laska na nowo, oni katastrofę wyjaśnią ;)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

grzeh pisze: zielony87

katastrofa smoleńska wniosła bardzo wiele do nauki, udowodniła ze nie trzeba posiadać czarnych skrzynek,
nie trzeba mieć dostępu do wraku, nie trzeba robić sekcji zwłok. Wystarczy mieć zespół Millera i zdjęcia z internetu od fotoreportera Specnazu.
Proponuję powołać Millera@Laska na nowo, oni katastrofę wyjaśnią ;)
Mam wrażenie,że ta komisja udzieliła właśnie już natychmiastowej pomocy Ukraińskiej "władzy",bo już "wyjaśnili",bez jakiegokolwiek badania wraku itd,że to Putin zestrzelił :P Donald Tusk,Michnik,cała ta zgraja już twierdzą takie rzeczy.Tylko dziwne (no byłoby gdyby to nie była Rosja i szansa na rozpętanie wojny z nią) że PiS akceptuje takie metody "śledcze".Powtarzam jeszcze raz - a g... mnie obchodzi co jest dla kogo korzystne - konieczne jest śledztwo z którego (to minimum) powinni być wykluczeni co najmniej separatyści i "rząd" Kijowski.I w tej komisji powinni być specjaliści naprawdę bezstronni,najlepiej by było ok 50:50 z obu bloków które mogą być skonfrontowane:

A Hoffman to już wogóle niezdrowy na umyśle. http://wiadomosci.wp.pl/kat,110754,titl ... omosc.html - dobra,na Smoleńsku mógł zyskać,ale jak zyskał na tym że Malezyjczyk spadł ? Gdyby nie ta afera Donieccy mogliby walczyć jeszcze tygodniami,czas działa na korzyść Rosji,póki nie wkraczali - nic nie można im było zrobić,a Ukraina niedługo w perspektywie roku,a może miesięcy miałaby nową rewolucję - tym razem oddolną i prorosyjską zapewne.Taki ciekawy Rosyjski filmik (och wiem,że to propagandówka) na który trafiłem przy okazji szukania informacji na temat stosunku sił na Ukrainie (m.in: http://www.youtube.com/watch?v=jxtkdtcA2Pc): http://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4

http://finanse.wp.pl/kat,1033737,title, ... omosc.html - więc kilku Chińczyków/Hindusów w komisji mogłoby być np.Jak dla mnie bowiem jest oczywiste,że nie chodzi o Rosję.Chodzi o przyszły kształt świata i przyszłość dolara jako waluty światowej.Do tej pory koszty amerykańskiej inflacji bowiem spłacał cały świat.Saddam się próbował wyłamać - najechali go i zabili.Kaddafi spróbował - to samo.Iran - szykowano inwazję,Rosja zatrzymała.Teraz Rosja i Chiny oraz inne kraje kroczą ku zmianie która może pogrążyć USA i "eskimoską" finansjerę.Jedynym sposobem na jej powstrzymanie jest wojna...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: piotrek »

inaczej chyba nie da się wytłumaczyć idiotycznej POlityki naszych wybrańców ... odwrócenie się od USD $ jako światowej waluty może być tylko karane śmiercią - powód jest dowolny można sobie wybrać
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6295
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Gdyby nie ta afera Donieccy mogliby walczyć jeszcze tygodniami,czas działa na korzyść Rosji,póki nie wkraczali - nic nie można im było zrobić,a Ukraina niedługo w perspektywie roku,a może miesięcy miałaby nową rewolucję - tym razem oddolną i prorosyjską zapewne.
Taaak... A w czerwcu 1941 roku Armia Czerwona tłukła Niemców wszędzie gdzie ich tylko dorwała...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18418
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Tak sobie wrzucę, bo uwielbiam czytać potem insynuację, kim ja to nie jestem :D http://kefir2010.wordpress.com/2014/07/ ... o-boeinga/ Niestety w pewnym momencie forma wypowiedzi idealnie pasuje do retoryki forum.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6295
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Zamierzasz wklejać linki do wszystkich stron internetowych, których autorzy twierdzą, że samolot zestrzelili Ukraińcy?
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: kociamberek »

też jestem przekonany że ukraincy maczali paluszki w tej sprawie, niestety społeczeństwo jest tak nakręcane przez media przeciw Rosji że zapomina kim są ukraincy a wśród nich banderowcy, mordercy wołyńscy i inne kozaczyny
Najśmieszniejsze jest to że kilka chwil po zestrzeleniu media już dysponowały nagraniami separatystów, ciekawe kto ich nagrał ? może kelner z sowa i przyjaciele, biały domek syczał że zginęło kilku amerykanów - jaki był tego cel? no i jeszcze mam pytanie gdzie jest ten co rozkręcił cały ten konflikt na majdanie - kliczko ? gdzie siedzi gdzie się schował ?
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

A w czerwcu 1941 roku Armia Czerwona tłukła Niemców wszędzie gdzie ich tylko dorwała
Pod warunkiem,że nie przeszkadzało to w "wycofywaniu się na z góry upatrzone pozycje". ;) No "niestety" tu sytuacja jest inna.Odwrót ze Słowiańska był udany,a kontrola nad wzgórzem/górą Saur-Mogiła gwarantowała znaczne przedłużenie obrony,bo póki separatyści mają tam ciężki sprzęt to nie da się go łatwo zająć. http://www.mysl-polska.pl/node/147 No ale samolot spadł i teraz wszystko się zmieniło.Teraz powolutku,powolutku,zamiast międzynarodowej misji ekspertów jest podżeganie do wojny z Rosją.Kerry oficjalnie twierdzi,że Rosja - bez dochodzenia, bez niczego.Obawiam się,że śledztwa nie będzie,a my zostaniemy wciągnięci w tą syjonistyczno-(h)amerykańską drakę.
kociamberek pisze: no i jeszcze mam pytanie gdzie jest ten co rozkręcił cały ten konflikt na majdanie - kliczko ? gdzie siedzi gdzie się schował ?
Kliczko schował się na stanowisku mera Kijowa,bo choć to żyd z matki czyli taki oficjalnie akceptowany - za dużo był bity po łbie,poza tym to płotka.Faktycznie rządzeniem tam zajmują się Walcman (tzw.Poroszenko) jako figurant i Julka Kapitelman ("Tymoszenko), która steruje tzw. "Jaceniukiem".Oczywiście,że to ta nacja.Myślisz,że to przypadek że 17 wkroczyli do Gazy,tego samego dnia co spadł Boeing 777 :?: http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/izra ... t_id=17451 - tak szybko to nie da się zareagować tylko z medialnych informacji.A zasłona dymna idealna,nikt nie zwróci uwagi na tłumienie (nieoficjalnej) 3 intifady...
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2014, 21:06 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6295
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... To teraz utrata Słowiańska, odwrót i obrona jest dowodem na inicjatywę taktyczną? To III Rzesza od bitwy pod Kurskiem miała cały czas inicjatywę strategiczną... Ileż to książek historycznych trzeba będzie zmienić....
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Cóż,jeśli wybuchnie wojna,to mam nadzieję,że będą oddziały tworzone z samych PiSowców,bo inaczej trzeba będzie dezerterować. Naprawdę nie chciałbym być zmobilizowany do oddziału dowodzonego przez takich niebezpiecznych dla mnie i ewentualnych towarzyszy broni ignorantów.Widać,że "Sun Tzu" nie przeczytał nawet dzieła tego wielkiego człowieka którego imienia używa na tym forum.Inicjatywę taktyczną to oni odzyskali przebijając się bez większych strat i zajmując pozycje trudne do przełamania,ponieważ czas działa na ich korzyść.Każdy dzień przybliżał ich do ostatecznego bankructwa Kijowa,bądź buntu ogólnonarodowego wskutek przedłużającej się niesprawności państwa Ukraińskiego.A analogia to jest raczej do ZSRR podczas wojen Napoleońskich i II Wojny światowej jeśli chodzi o "inicjatywę",jej "utratę" itd.Swoją drogą Putin spieprzył sprawę,powinien udzielić Janukowyczowi od razu pomocy wojskowej dzień po przewrocie.Europa by się poboczyła (robiąc pod siebie przy okazji ze strachu),narzuciłaby jakieś niegroźne sankcje nie większe niż te już teraz i byłby święty spokój.On właśnie stracił inicjatywę,bo może być teraz wmanewrowany w wojnę która mu nie jest potrzebna... Niestety dla Rosji i Rosjan - Putin to słaby człowiek tak naprawdę,nie dorastający wykreowanej mu przez Europę i USA "gębie" bodaj do pięt.Pewnie,wziąć na siebie problem długów Ukrainy niełatwa sprawa,rozumiem,ale w ten sposób może nie tylko ją stracić,ale i Rosję.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18418
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Zamierzasz wklejać linki do wszystkich stron internetowych, których autorzy twierdzą, że samolot zestrzelili Ukraińcy?
Wiem, że nie pasuje do Twojej koncepcji. Jak znajdę link oskarżający np. Amerykanów też wkleję, bo w przeciwieństwie do Ciebie staram się być obiektywna i nie wydaję wyroków kierując się emocjami. Całe szczęście, że w Polsce nie osądza ława przysięgłych, bo znaleźć się na ławie oskarżonych i mieć ciebie w składzie - wyrok śmierci pewny. Za wygląd chociażby. I za odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
Sun Tzu pisze:Taaak... Zamierzasz wklejać linki do wszystkich stron internetowych, których autorzy twierdzą, że samolot zestrzelili Ukraińcy?
Wiem, że nie pasuje do Twojej koncepcji. Jak znajdę link oskarżający np. Amerykanów też wkleję, bo w przeciwieństwie do Ciebie staram się być obiektywna i nie wydaję wyroków kierując się emocjami. Całe szczęście, że w Polsce nie osądza ława przysięgłych, bo znaleźć się na ławie oskarżonych i mieć ciebie w składzie - wyrok śmierci pewny. Za wygląd chociażby. I za odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii.
Blog Kefira? Serio? Badania na temat trasy lotu? Pani na poważnie, czy to tylko tak prowokacyjnie?
Myślę, że dragoness w ostatnim czasie robi sobie z niektórych tutaj jaja, wrzucają jakieś głupawe teksty z przypadkowych blogów.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6295
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

w przeciwieństwie do Ciebie staram się być obiektywna i nie wydaję wyroków kierując się emocjami. Całe szczęście, że w Polsce nie osądza ława przysięgłych, bo znaleźć się na ławie oskarżonych i mieć ciebie w składzie - wyrok śmierci pewny. Za wygląd chociażby. I za odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii.
Taaak... Taka zasadnicza różnica między polega na tym, że ja przynajmniej nie robię z siebie idioty udając, że jestem obiektywny i jednocześnie publikując wszelkie znalezione informacje potwierdzające wyłącznie winę jednej ze stron i nie zastanawiając się nawet nad ich poziomem merytorycznym. Bo i po co, nie? Wystarczy, że są zgodne z "obiektywizmem"...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18418
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
w przeciwieństwie do Ciebie staram się być obiektywna i nie wydaję wyroków kierując się emocjami. Całe szczęście, że w Polsce nie osądza ława przysięgłych, bo znaleźć się na ławie oskarżonych i mieć ciebie w składzie - wyrok śmierci pewny. Za wygląd chociażby. I za odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii.
Taaak... Taka zasadnicza różnica między polega na tym, że ja przynajmniej nie robię z siebie idioty udając, że jestem obiektywny i jednocześnie publikując wszelkie znalezione informacje potwierdzające wyłącznie winę jednej ze stron i nie zastanawiając się nawet nad ich poziomem merytorycznym. Bo i po co, nie? Wystarczy, że są zgodne z "obiektywizmem"...
Ty publikujesz jedne, ja drugie. Po co się mam powtarzać, Wysoki Sądzie? :hyhy:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: antykieckowy »

Już nawet nie muszę patrzeć na nick by wiedzieć kto pisze dany post. Koleś ma jakieś problemy ze sobą i musi w co drugim poście udowadniać sobie swoją rzekomą niebywałą inteligencję i wiedzę... :oczami:

Co drugi post "różnica między nami polega na tym, że ja wiem i mam rację a ty nie hau hau hau". To musi być jakaś choroba?
Zablokowany