Lista domen

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Lista domen

Post autor: GCN »

Nie możesz zarejestrować 2 identycznych domen. Jeżeli domena, którą chciałeś zarejestrować jest zajęta sprawdź podobne np. www.twojanazwa.com jest zajęta to może być wolna www.twojanazwa.pl lub www.twojanazwa.eu. Sprawdzaj.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Lista domen

Post autor: zielony87 »

Czy to czasem nie była reklama nazwa.pl ;) Ok,darujmy sobie podejrzenia o walenie reklam,powiedzmy jak jest.No więc jest tak,że podobną domenę zwykle da się załatwić,ale nie wiem jak i ile to za każdym razem kosztuje.Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa ;)
Ropuszka pisze:Nie wiem po prostu, czy kombinować z tą wymyśloną nazwą (coś lekko modyfikując) czy lepiej skupić się na czymś nowym, żeby nie było podejrzenia np. że się pod kogoś podszywam.
Tego rodzaju agresywna konkurencja poprzez wykorzystywanie podobieństwa adresu w internecie nie jest zabroniona,zatem jest chyba dopuszczalna. Procesować się raczej z tobą nie mogą o adres o ile znam przepisy,podszywanie się to raczej też nie byłoby jeszcze - w wypadku większych firm co najwyżej mogą chcieć czasem (jak to naprawdę wygląda jak podszycie się pod jej nazwę) domenę odkupić. Oczywiście to jest agresywny marketing i to obosieczna broń,bo równie dobrze klienci mogą przechodzić do konkurencji itd.itp. Wszystko zależy zatem od specyfiki branży.
Ropuszka
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2014, 17:05

Re: Lista domen

Post autor: Ropuszka »

Niczym nie wale, po prosty pytam. No dobra, mogłam napisać, że chodzi o giełdę domen, a nie dawać link, ale tak jest moim zdaniem PROŚCIEJ, bo wiadomo o co biega. Zielony87, no własnie tego się trochę boję, żeby mnie nikt nie oskarżył że chce się wybić "na kimś" :szok:
gryz
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 22 lipca 2014, 11:20

Re: Lista domen

Post autor: gryz »

zielony87 pisze:Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa
Też chciałbym wiedzieć ciekawa sprawa :)
Ropuszka pisze:Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa
No i co,że cię ktoś o to oskarży ? Ludzie, co są zawistni to zawsze się do czegoś przyczepią.I co z tego ? Podobny adres internetowy to nie jest okradanie biednych ludzi,ani żerowanie na ludzkiej krzywdzie,nie wiem, czego się tu bać ?
wieslawtomk
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 12:11
Lokalizacja: Polska

Lista domen

Post autor: wieslawtomk »

Mam pytanie - mam list wieo usunitych domen z listy NASK i po wrzuceniu domen do sprawdzenia czy s jakie wolne okazuje si, e wszystko jest zajte.Moe kto mi powiedzie bliej czy to jest lista usunitych i wolnych domen czy one s jako zarezerwowane?
ODPOWIEDZ