Bo babe zesłał Bóg.

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: milenka »

weronikoslawa pisze:sama sobie nie wierzysz?
Aż za bardzo sobie wierzę. Zdaję sobie sprawę kim jestem.

Obie jesteście kobietami zadowolonymi z tego, kim jesteście, szczęśliwymi z tego powodu. Widzicie pozytywne cechy. Ja idąc ulicą i przyglądając się każdej kobiecie (to dziwnie wygląda, bo patrzę obycym osobom w oczy...), obserwując znane mi koleżanki stwierdzam, że "wspaniała kobieta" zdarza się raz na kilkaset, a moze nawet kilka tysięcy. Natomiast "wspaniałych facetów" jest znacznie więcej. Ze wszystkich znanych mi, 70% jest "wspaniałymi facetami". Ze wszystkich znanych mi kobiet, tylko 15% jest takowymi.

Nie lubię szufladkowania, ale niestety nie potrafię się od tego postrzymać. Na każdym kroku widzę tylko babską głupotę, babskie manipulowanie facetami...
Dobroć i opiekuńczość? Mężczyzna porafi być znacznie lepszy i bardziej opiekuńczy niż kobieta, jednak ukrywa to, bo chce wydawać się twardym przy kobiecie.
Kobiety są strasznie zawistne. I nie mówię tego z powietrza. Wiem z obserwacji i po samej sobie - wiem, ile wysiłku zabiera mi ustawiczna walka z tymi "babskimi" cechami...
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: weronikoslawa »

A wyobrażasz sobie co by było, gdyby wszystkie kobiety były takiego zdania jak Ty?? Gdyby każda myślała "muszę walczyć z moją kobiecością, by dorównać facetowi"?
Cecha jaką jest kobiecość, zanikłaby....I co by chodziło po Ziemi? Mężczyźni i...i mężczyźni z piersiami i jajnikami...
Na szczęście nie każda cząstka płci pięknej uważa, ze kobiecość jest zła...dzięki Bogu..
Oczywiście nie chodzi mi o tę "pustą" kobiecość, zaznaczoną używaniem stosu kosmetyków, noszeniu "seksownych", przyciągających, przykrótkich ciuszek...
Ale o inteligencję, delikatność, wrażliwość, zarazem silną psychikę, dobroć..Bo to właśnie z tych cech od wielu pokoleń, słynie kobieta...
No i sami mężczyźni, którzy to niby są tacy wspaniali, tak twierdzili...więc coś w tym musi być....
Co prawda, w dzisiejszych czasach coraz trudniej o ten typowy model kobiecości, niestety m.in. telewizja manipuluje bezbronnymi móżdżkami nastolatek, przestawia im troszku w systemie wartości, co później widzisz pewnie na ulicy...
Ale spójrz tez czasami na facetów...co niektórzy sobą prezentują??
A to, ze 70% mężczyzn, których znasz są tacy wspaniali, to jedynie pozazdroscić, ze na takich trafiasz...
Owszem, ja również znam facetów, którzy są na prawdę, może nie napiszę "wspaniali", zeby nie przesadzić, ale przymiotnik "wartościowi" będzie tutaj odpowiedni....
Ale każdy z nich ma swoje cechy męskie, które odróżniają "kołeczko" od "trójkącika" i swoje wady....
Z kobietami jest tak samo: zawiera zalety, wady, cechy kobiece, jak również odrobinę tych cech "przydzielonych" silnemu mężczyźnie..
oj człowiek, to człowiek...Dlatego jestem przeciwna gadaniu "facet lepszy/kobieta lepsza"....

[ Dodano: 2006-06-28, 18:13 ]
zauważyliście??-Kobiety z "zawartością" większej ilosci cech męskich są uważane przez niektórych za bardziej wartościowe..
A mężczyźni, ci posiadający więcej cech przypisanych kobiecie...
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: natalijka »

Wracajac do tej kobiecosci to ja nie uwazam, że jest ona czymś złym, bynamniej nie chodzi mi tu własnie o kobiecosc ktora przejawia się poprzez urode, figure itp.
Kobiecość to zbiór cech, które czynią kobiety istotami bardzo wartościowymi i pięknymi :)
Piszesz, że obserwujesz baby na ulicy... przecież, gdy popatrzysz tylko w oczy to trudno określic jaki ona ma charakter, czy jest zła czy wspaniała, przecież to nierealne... Co do koleżanek to trochę przykre jest, że akurat takie są dookoła Ciebie.
Faceci... muszę przyznać, że chyba mam więcej kolegów niż kolezanek i stwierdzam, że jedni są "wspaniali" inni wręcz przeciwnie, no ale nie chce mi się liczyć jaki procent z inch jest wspaniały :D Widzisz... to, że trafiłaś na gorsze koleżnaki i na lepszych kolegów nie oznacza, że wszystkie baby są złe :D Inna osoba może trafić na dobre koleżanki, a na złych kolegów (chociaż to wtedy koleżeństwo raczej realne nie jest) i bedzie pisała w podobny sposób do Twojego :P
milenka pisze: Obie jesteście kobietami zadowolonymi z tego, kim jesteście, szczęśliwymi z tego powodu. Widzicie pozytywne cechy.

to pewnie, że się cieszę :) jak bym była mężczyzną to też bym dostrzegała pozytywne aspekty bycia nim :hyhy: :hyhy: :hyhy: zawsze trzeba rozpatrywać plusy, a nie dołować się... przecież nie będe pisala : ojejku... jestem kobietą..toz to straszne, wolę być chłopem, albo coś w tym stylu :) heh :D
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: Miś »

milenka, to moze dindorka doczepic i bedzie gitara?

Nie, a tak serio to wolala bys byc chlopem ? Czy tez na sile bys wyszukiwala jaki to on zly jest ?
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: milenka »

Kiedy byłam mała chciałam być chłopcem. Wkurzały mnie sukieneczki, lalki i takie tam. Odbiło się to na mojej psychice trochę, bo nie zakładam w ogóle spódniczek ani sukieneczek obecnie.
A teraz... Dobrze mi z tym, ze jestem kobietą, jednak to jest ustawiczna walka z większościa tych złych, babskich pobudek. Większości bab dobrze z owymi pobudkami, ba! nawet ich zwalaczać nie próbują. Ja się pogodzić nie mogę.
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: Miś »

Wiesz wydaje mi sie ze to nie sa babskie pobudki, tylko ludzkie... Bo zarowno baby jak i chlopy nie sa idealne...
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: weronikoslawa »

racja;)
Awatar użytkownika
Primo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 22:40
Lokalizacja: z nieba :P

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: Primo »

a ja tylko dodam XVII wieczny cytat Malherbe'a : " Niegdyś ta kobieta była piękna. A ja niegdyś bylem głupszy niż jestem" :P
personel
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 5 września 2006, 17:28
Lokalizacja: Jaslo

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: personel »

hihihi :hyhy:
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Re: Bo babe zesłał Bóg.

Post autor: Czarna Rhian »

hrhrhrhrh niezłe to.
eleczka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 sierpnia 2007, 23:20
Lokalizacja: jasło

wzywam kobiety

Post autor: eleczka »

drogie Panie! zachęcam do zapisania się do Partii Kobiet. Zbliżają się wybory i każda członkini się liczy. Można by założyć koło w Jaśle. co wy na to? informacje nt. partii:polskajestkobieta.pl
Zablokowany