Praca, czy ktoś szuka pracownika

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
teddy_13
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 17:28

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: teddy_13 »

Mieć 6mcy doświadczenia a nie mieć w ogóle to też różnica :)
W ERKO również wymagają niezłego doświadczenia. Jeśli jednak będziesz znać jakieś podobne oferty to napisz tutaj lub na prywatną wiadomość do mnie.
Dziękuję
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: viktoria11 »

aha to tak jak nie masz wogóle dośw. w administracji to trochę kicha z tym ZUS... spoko popytam jak coś to napisze na PW.
teddy_13
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 17:28

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: teddy_13 »

viktoria11 dzięki za zainteresowanie, sprawdź PW :)
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: hao »

Napiszę z ciekawości, ponieważ wiele razy szukaliśmy:
- co sądzicie o pracy dziennikarza? Mam wrażenie, że w Jaśle to jakaś praca typu "trędowaty", albo trafiały się osoby, które po prostu nie mają żadnej bazy, że tutaj trzeba czasami "porozmawiać z ludźmi". Praca typu "kamerka / składanie / publikacja". Wszystkiego uczyliśmy, jeśli ktoś nie potrafił a chciał. Czy to jest jakieś praca-cliche?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: juve_fan »

hao pisze:Napiszę z ciekawości, ponieważ wiele razy szukaliśmy:
- co sądzicie o pracy dziennikarza? Mam wrażenie, że w Jaśle to jakaś praca typu "trędowaty", albo trafiały się osoby, które po prostu nie mają żadnej bazy, że tutaj trzeba czasami "porozmawiać z ludźmi". Praca typu "kamerka / składanie / publikacja". Wszystkiego uczyliśmy, jeśli ktoś nie potrafił a chciał. Czy to jest jakieś praca-cliche?
Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe (jeśli chce się być dobrym). Studia na dobrej uczelni (w sensie, stawiającej na umiejętności praktyczne) też są w cenie. Wielu dziennikarzy zostaje w dużych miastach, bo wiedzą jaka bryndza panuje w Jaśle.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: Sun Tzu »

Z czystej ciekawości zapytam: a jakie wy macie kwalifikacje i na czym ta nauka polegała?
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: hao »

juve_fan pisze:Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe (jeśli chce się być dobrym). Studia na dobrej uczelni (w sensie, stawiającej na umiejętności praktyczne) też są w cenie. Wielu dziennikarzy zostaje w dużych miastach, bo wiedzą jaka bryndza panuje w Jaśle.
To co nam potrzebne było, było naprawdę łatwe. Parę osób, które się przewinęło, a które robiły wiadomości filmowe, szybko się nauczyły i same wszystko robiły. Tutaj nie trzeba dziennikarstwa z TV Kultura. Naprawdę, na lokalne potrzeby, tylko trzeba było chcieć. I zawsze się zastanawialiśmy, "gdzie jest to bezrobocie?" :PPP
Sun Tzu pisze:Z czystej ciekawości zapytam: a jakie wy macie kwalifikacje i na czym ta nauka polegała?
Na tym, że siadaliśmy do kompa i robiliśmy temat przez godzinę, dwie, a potem tylko sprawdzaliśmy wyniki własnej twórczości. Jakie my mamy kwalifikacje? Jeśli pytasz o wykształcenie, ja mam trochę pokrewne w tym kierunku, druga osoba ma studia dziennikarskie. Każde z nas potrafi obsługiwać komputer. Ale naprawdę wykształcenie nie ma tutaj nic do rzeczy, bo nawet słoń z kulawą nogą by się nauczył, gdyby chciał.
bryndza panuje w Jaśle.
Masz na myśli polityka i podkładanie sobie świń? Tak - w Jaśle to jest syf nie z tej ziemi (chociaż pewnie jak wszędzie) - ale my nie szukaliśmy chyba nigdy armatniego mięsa. Wiesz, czego nam brakowało? kogoś, kto by poszedł na miasto i zrobił jakiś fajny wywiad z ludźmi na jakiś śmieszny, albo aktualny temat (pełno czegoś takiego jest na you tubie), albo poszedł i nagrał jakiś skrót z meczu, pogadał z trenerem, poszedł do JDKu, nagrał co w Muzeum itp. Do tego nie trzeba uczelni :P
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: juve_fan »

Na nasze lokalne potrzeby może i masz rację, ale jeśli ktoś chciałby to potraktować jako trampolinę i by móc liczyć się na tym rynku to taka partyzantka jest niewystarczająca :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: Sun Tzu »

Wiesz, czego nam brakowało? kogoś, kto by poszedł na miasto i zrobił jakiś fajny wywiad z ludźmi na jakiś śmieszny, albo aktualny temat (pełno czegoś takiego jest na you tubie), albo poszedł i nagrał jakiś skrót z meczu, pogadał z trenerem, poszedł do JDKu, nagrał co w Muzeum itp. Do tego nie trzeba uczelni
Taaak... I przychodzą do człowieka jacyś kompletni dyletanci o ujemnej wiedzy o problemie i zerowym pomyśle na rozmowę. A potem ten zbiór zdań pozbawionych sensu ktoś publikuje... I to się nazywa lokalne dziennikarstwo :D
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: hao »

Właśnie, że bardzo wystarczająca :-) Może nawet aż zaskakująco. Oczywiście, jeśli ktoś chce się wybić, to jedzie do UK. A Jeśli ktoś świadomie zostaje w Jaśle, to chyba raczej nie oczekuje zostać wielkim bogaczem, prawda? Więc... "Pytam się Panie, gdzie to bezrobocie?" ;P
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: Sun Tzu »

Więc... "Pytam się Panie, gdzie to bezrobocie?" ;P
Taaak... Szukam kogoś w Jaśle, kto mi wykona zabudowę jachtu (oczywiście wymagane jest doświadczenie, wiedza, itp.)... Jestem przekonany, że zgłoszą się tłumy, bo jak nie to napiszę: więc, gdzie jest to bezrobocie?

p.s.

Oferta jest całkiem serio!
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: juve_fan »

Sun Tzu pisze:
Więc... "Pytam się Panie, gdzie to bezrobocie?" ;P
Taaak... Szukam kogoś w Jaśle, kto mi wykona zabudowę jachtu (oczywiście wymagane jest doświadczenie, wiedza, itp.)... Jestem przekonany, że zgłoszą się tłumy, bo jak nie to napiszę: więc, gdzie jest to bezrobocie?

p.s.

Oferta jest całkiem serio!
hao raczej nie wyczuwa struktury bezrobocia w powiecie jasielskim, dlatego trochę naiwne podejście do tematu.
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: hao »

Pewnie nie wyczuwam. Nie wiem. Ja szukałem już wiele razy nie-olewacza, nie potrzebowałem ani wykształcenia, ani doświadczenia, tylko zaangażowania i chęci do doszkolenia się, do prac dosyć prostych - można powiedzieć (prace monterskie "trzymaj, ja wywiercę dziurę, a ty zakręć", już tego nie robię bo nie mam z kim i ogólnie mi się już nie chce), do pakowania produktów do wysyłki (ostatecznie mój kolega się tym zajął) i ostatnio do pracy właśnie w portalu podobnym do tego (idź z kamerą, postój, nagraj, wróć).

To jaka jest struktura bezrobocia w Jaśle? Pytam zupełnie poważnie.

Zresztą po nowym roku pewnie znów będziemy szukać kogoś, więc i tu napiszę ogłoszenie. Ciekawe czy ktokolwiek się odezwie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: Sun Tzu »

Ok! Mogę się zająć dziennikarstwem na pełny etat. Umowa o pracę na 6 miesięcy - wynagrodzenie miesięczne 3 tys. zł netto. Następnie umowa o pracę na czas nieokreślony - miesięcznie 4 tys. zł netto. Oczywiście, do tego dochodzą takie szczegóły jak służbowy laptop, telefon komórkowy ze stosownym limitem, koszty używania prywatnego samochodu. Ale to jest tzw. oczywista oczywistość. Oferta z mojej strony jest naprawdę bardzo promocyjna! Więc jak?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Praca, czy ktoś szuka pracownika

Post autor: Jozin »

Tylko kto by chciał zatrudnić "dziennikarza" który swoich rozmówców będzie wyzywał od durniów i idiotów ??? :hyhy: :hyhy: :hyhy:
ODPOWIEDZ